Študentski dom

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

20. jan 2010 11:37

Vendelina jr. je napisal/a:
Tako kot pravita rimljanka in atina. Lj. ni tako obupno velika, mestni avtobusi vozijo mimo vseh faksov in tudi ne išče se soba blizu faksa, temveč se išče soba. Sestavni del študija so tudi žurke in se pač vsak odloči, koliko bo žural, kako bo žurerje metal iz svoje sobe in ali jim bo sploh dovolil, da se žurke dogajajo v nadstropju, kjer prebiva. Ali pa bo prvi letnik lepo naredil v čitalnici. Ker pri faksu je glavno, da se človek prebije čez prvi letnik, potem bo slejkoprej tudi diplomiral. Vendelina jr.
No da ne bo samo mama pisala, bom še jaz nekaj napisal. za bližino sem spraševal, ker baje ko daješ prošnjo za bivanje v domu napišeš kateri dom ti bi najbolj odgovarjal in si pač želim, da bi bil čim bližje faksu. Za mir pa niti nisem preveč spraševal zaradi samega učenja, ker za se it učit je mogoče še boljša knjižnica, ker te ne premami kakšno druga dejavnost, temveč zaradi spanja. Jaz za spanje potrebujem določen mir in nebi rad da bi prebedel cele noči zaradi različnih žurov. Tisti s FDV-ja in podobnih faksov si to lahko še privoščijo, tehnični faksi pa so čisto druga stvar. masters

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. jan 2010 11:50

spagon je napisal/a:
Meni se zdi bivanje v študentskem domu neprecenljiva izkušnja. Navadiš se samostojnosti in prilagajanja, pridobiš veliko novih prijateljev in znancev. In bivanje v študentu ni samo en velik žur. Priznam, ko smo žurali, smo žurali za prav, ko pa smo se učili, smo to delali skupaj skupaj, si pomagali, se spodbujali in se skupaj veselili vsakega narejenega izpita. saša

Zelo soglašam!Tudi meni je tako bivanje v dijaškem kot bivanje v študentskem domu dalo tisto, česar ti ne morejo dati še tako ljubeči in skrbni starši - pouk o sobivanju - v praksi, toleranci, kolegialnosti, predvsem pa veliko mero samostojnosti!

Človek se tako na zelo prijazen "priuči" vsega tistega, kar ga bo itak spremljalo v življenju, ko bo moral zleteti iz domačega, varnega zavetja lastne sobe, družinskega hladilnika, samo svoje kopalnice ... Na "mojo" pritlično sobo takoj pri vhodu "štirki" v Rožni dolini, skupno kuhinjo, skupno kopalnico za ves trakt in "TV sobo" imam samo lepe spomine. Res! Morda tudi zaradi tega, ker sem bivanje tam že pričakovala s pozitivno naravnanostjo, brez strahu, kako se bom ujela z ostalimi, ali bo kaj žura, ali bo kaj miru in podobno.

In tudi pri nas so bile žurke, kadar so pač bile - ene napovedane, druge spontane.

In vsakemu kdaj ni ravno "pasalo", da je se ob njegovem mukotrpnem čepenju za zoprnim izpitnim gradivom na drugem koncu hodnika razlegal smeh in glasba "žurerjev". Ampak se je vsak lahko tudi sam odločil, kaj bo storil - ali se pridružiti žurki, ali pa oditi do sosedov in jih prositi za več tišine. Kolikor imam v spominu, ne eno , ne drugo nikoli ni bil problem. KOt pravi Spagon, študentsko življenje še od daleč ni neko non-stop žuriranje. Po celodnevnem poslušanju predavanj in velikokrat še dodatnem delu, je namreč malo "junakov", ki so sposobni večer za večerom "razbivati škatle" in "delati kažin" kot pravimo pri nas.

Bivanje v študentskem domu je zelo podobno bivanju v večstanovanjski stavbi. Sosedov si res ne moreš izbirati, odnose z njimi pa si s pravim pristopom lahko narediš take, da ti je to samo v veselje.

Bodočemu farmacevtu želim vse najlepše in seveda uspešen študij!

Mojca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. jan 2010 14:12

Pod tole mamaF se pa tudi jaz podpisem. Dodala bi samo tole: ni samo zur kriv za nespanje - mene je veckrat zbudila trola, ki je imela postajo v blizini, pa decko v sosednjem bloku, ki se je ob treh zjutraj spomnil igrat trobento, itd... Da ne govorim o vekarici, ki jo je imela cimra , in jo je morala dati v predal da ni bila tako glasna.... Da ne bo pomote, ne govorim o zvonenju, ampak o samem tiktakanju.... LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

20. jan 2010 14:42

Kaj pa dijaški domovi? Svoje cajte sem bila v DIC-u in sprejemali so tudi študente. Za 30 tisočakov na mesec (9 let nazaj), tremi obroki na dan in miru kolikor kdo želi, je to kar v redu rešitev. Po deveti uri zvečer se je namreč treba umiriti itd., vendar pa za študente ne veljajo enaka pravila, kot za dijake. Študenti lahko grejo in pridejo, kadar želijo, za dijake pa so izhodi omejeni, dijaki imajo obvezne učne ure, študentje pa ne in še bi lahko naštevala. Sicer nimam pojma, kakšne so dandanašnji cene, vendar je vseeno pripravno, saj tako študentom ni treba kuhati (čas lahko namenijo učenju ali zabavi), imajo pa vso svobodo, ki jo želijo. Če dijaški domovi še ponujajo nastanitve študentom se je treba pa pozanimat. Sem pogledala na spletni strani, tule na linku je pravilnik o bivanju študentov v dijaškem domu za DIC, vendar ga nisem brala...se mi ne ljubi inštalirat Adobeja. http://www.dic.si/index.php?option=com_content& Lp od R. Sporočilo je spremenil(a) Riddle dne 20. 2010 14:46

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

20. jan 2010 15:26

Bom še jaz dodala svoj piskrček. Pred kratkim sem se preselila iz študentskega doma in sem živela v Rožni, v 5-ki. Preizkusila sem tudi 3-ko v Rožni dolini in pa Gerbičevo. Tam je bil kratko malo obup, vendar pa sem si brez problema lahko privoščila, da sem tisti čas, ko sem čakala na preselitev, pri zasebniku imela najeto sobo. (soba na Gerbičevi me je prišla 35eur na mesec). 5-ka je res tihi dom, to pa pomeni predvsem, da okna dobro tesnijo in tudi apartmaji ti dajo ogromno zasebnosti. Kar pa še zdaleč ne pomeni, da so zabave odpadle. Poleg tega pa se je v petki dalo tudi zaslužit, saj so tam plačana dežurstva. Cena je res precej višja, ampak je vredna vsakega centa. Če koga kaj zanima, me naj kontaktira za ZS. @ masters: na prošnji res napišeš, kam bi najraje šel, ampak tega pri vseh prošnjah niti slučajno ne morejo upoštevati. Vseeno pa ti predlagam, da na prošnjo napišeš tiste domove, za katere ni čakalne liste, t.j. 1 (če bo že prenovljena), 3, 7, 8, 9 in 10, pa še več bi se jih našlo. To govorim seveda o Rožni, ki je center študentarije. [soncnica] jana1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. jan 2010 16:55

Bivanje v študentskem domu je zares neprecenljiva izkušnja. Ki je ne bi nikoli več doživela, hvala lepa. 3 leta so bila zadosti. Izselila sem se na lastno pobudo. Da pojasnim; vsi moji cimri so bili kar precej starejši od mene, ko sem prišla v dom, jaz pa prvi letnik. Cimra je bila stara že 26 let in nikakor nismo z njo našle skupnega jezika, vse jo je motilo, še moje dihanje po moje. Drugi so se pa tudi držali bolj zase. Kregali se nismo, preveč družili pa tudi ne. Tako da sem veliko časa preživela pri eni prijateljici, ki je bila tudi v domu v Mestnem Logu. No, potem sem se preselila, k svojemu možu, takrat še bodočemu:), tako da slovo od študenta res ni bilo težko. Živela sem pa v Mestnem Logu, ki ne slovi kot zelo žurerski, je Rožna bolj. Itak spodaj živi hišnik in pride takoj v apartma težit, če gre žur kje izven meja:) Dom je blizu farmacije, jaz sem na FF hodila vedno peš. Jelenckova

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

20. jan 2010 21:22

masters je napisal/a:
Tisti s FDV-ja in podobnih faksov si to lahko še privoščijo, tehnični faksi pa so čisto druga stvar. masters
No no prosim... Ne govori, če nisi študent tega faksa, ker tega potem ne moreš vedeti iz prve roke, ampak poslušaš govorice. lp!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2010 7:39

Maturantu bi svetovala, da naj, za začetek, izbere kakšnega drugega poklicnega svetovalca. Takega, ki ne bo ravno mislil, da je svet njegov zgolj zategadelj, ker je naredil en faks, ki je oh in sploh in vse ostalo je pa tko no, bolj žurersko in potem se pa malo nakalda in se naredijo izpiti. Ima vsak faks svoj ritem in svoje zahtevnosti in svoj način študija. Sistemi predavanj in vaj se po faksih razlikujejo, urniki so različni, eni sistemi so bolj seminarsko naravnani, pri enih je potrebno preživeti dneve v čitalnicah, itd. Ampak noben faks se ne naredi na izi in z lutfa nikoli nič ne pade. So bili pa žurerji tisti s tehničnih in naravoslovnih faksov in tisti z družboslovnih. Pa tudi na obeh se je našlo kakšne modele z bolj monastim ksihtom in pristsopom. Je pa hecno, da tisti, ki so znali razdeliti študij in zabavo, so faks naredili in tudi po slabih dveh desetletjih se jih nekje sreča. Tistih z monastimi ksihti ni nikjer. Tiste, ki pa so preteženo žurali, pa sem najprej videvala na bančnih šalterjih, zdaj jih je pa tudi tam manj...ker tega profila pač ne potrebujejo več. Vendelina jr.

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

21. jan 2010 9:00

emina je napisal/a:
masters je napisal/a:
Tisti s FDV-ja in podobnih faksov si to lahko še privoščijo, tehnični faksi pa so čisto druga stvar. masters
No no prosim... Ne govori, če nisi študent tega faksa, ker tega potem ne moreš vedeti iz prve roke, ampak poslušaš govorice. lp!
Nevem no. V naši vasi imam dva študenta(niso samo dva, ampak s tema dvema sem v bolj prijateljskih odnosih) in prvi hodi na fiziko, drugi pa na zgodovino. Glede na opis ki mi ga oba dajeta se mi zdi da je študij fizike mnogo težji, čeprav je ta, ki hodi na fiziko v gimnaziji bil med boljšimi, vsaj po ocenah, za ta drugega pa to nebi mogli reči. masters

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

21. jan 2010 9:18

. čeprav je ta, ki hodi na fiziko v gimnaziji bil med boljšimi, vsaj po ocenah, za ta drugega pa to nebi mogli reči. masters[/citat] Masters, ni vse v ocenah..., žal, ali pa na srečo! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti