Polnjene paprike

neznan uporabnik

tema odprta - 23. avg 2003 1:40 | ogledi: 4.711 | odgovori: 4

Prišel je čas polnjenja paprik, a jaz ne vem kako narediti najokusnejšo filo. Help please!

lp, Nataška

PS: Mogoče še verzija za vegije s sojinimi koščki?

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

25. avg 2003 14:00

jaz jih delam po receptu ki sem ga našla v kuharski knjigi kmečkega glasa vsakdanje in praznične jedi in so prima lep pozdrav

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

26. avg 2003 22:43

Moj recept za filo: 80 dag mlete govedine 20 dag mlete svinjine 1 velika drobno sesekljana čebula 4 stroki sesekljanega česna 3 žlice sesekljanega peteršilja 0,5 dl olja 1 žlica majarona 2 dl riža sol in poper po okusu 2 lovorjeva lista moka za podmet paradižnikova mezga Priprava: Na olju popražiš čebulo, da postekleni in se rahlo obarva, dodaš česen in peteršilj, premešaš in ohladiš. Riž prevreš v 2 litrih vode. Odcediš, ohladiš. Mesu dodaš majaron, ki ga dobro zmaneš v roki, sol, poper, ohlajen riž in čebulo z dodatki. Zelo dobro pregneteš, napolniš paprike. Polne paprike zložiš v primerno posodo, dodaš toliko vode, da so prekrite, posoliš in prevreš. Ohladiš, da je mlačno, pripraviš podmet iz 4 zvrhanih žlic moke in kakih 3 dl vode, dodaš še žlico rdeče mlete paprike in 1/2 tube paradižnikove mezge ter 2 lovorjeva lista. Ponovno prevreš in -- gotovo! Pa dober tek in

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti