(pre)velik in (pre)majhna imata težave - višina nape

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2010 10:02

Kolikor vem, nape so dveh vrst: ene so take, ki sesajo zrak iz prostora, skozi cev, zunaj, druge so take, da zrak, prek filtra vračajo v prostor. Moje izkušnje zajemajo le prvo vrsto. Glede tvojega problema, je, po moje tako: napo namesti tolk visoko kolk je potrebno, z dovolj močnim ventilatorjem, bo opravila svoje. Če je (pre)visoko nameščena, morda bo mal manj učinkovita, pa kaj ( saj ne delaš v kuhinji vsak dan nekaj zelo smrdljivega. Druga možnost je pa napa, premična po višini. V tem primeru je morate sami skonstruirat in sami/s pomočjo tudi naredit, ali kakšno obstoječo prilagodit, kar z mal tehnične žilice ni tak problem. To bo lažje narediti z napo, ki vrača zrak v prostor ( ni gibljive izpušne cevi ). Samo premikanje ne sme bit problem, naredi se na protiutež in se skor sama premika................

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2010 10:06

Evo, dokler sem jaz pisal, je Lizzie prišla s isto idejo, ki se da kupit.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. jan 2010 18:36

Moja napa je 80 cm nad plinskim kuhalnikom in moj sin, ki je skoraj 190cm, nima nobenih težav. Enkrat prej sem imela okrog 50 cm nad štedilnikom inštalirano mikrovalovko s filtrirnim sistemom, pa je bilo tudi meni prenizko.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2010 14:15

Teja-kit (sem se pozanimala pri nekom, ki to res zna), v osnovni ni potrebe po tem, da bi se definiralo, koliko mora biti napa NAD štedilnikom. Je pa štos v tem, da je treba paziti, kje je zračnik, oziroma, treba je naračunati tako, da je cev, ki vodi iz nape v zračnik tako upognjena, da je od nape do "kolena" kakih 50 cm minimalno. To pa zardi tega, da je ta zračna cev lepo nameščena (in da ne pleše in skače okoli) in je celotno prezračevanje v funkciji). Pa seveda je treba z robovi nape loviti ostale robove polic in omaric, drugače se po nepotrebnem delajo mrtvi koti. Vendelina jr.

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

19. jan 2010 18:23

Hvala vsem ki ste se trudili! Najino doktoriranje je pripeljalo do enega zares super kuhinjskega salona, kjer so nama končno znali odgovorit na vse kar naju je zanimalo. Menda je tako, da se pri sami višini zares ne da nič dosti eksperimentirat, ker sicer napa nima več svoje funkcije. Torej ostaja višina 60 do maks. 80 nad ploščo. Moj dragi se je že odločil, da bova zraven nabavila še čelado, kar pa se samega dizajna nape tiče pa se bova gotovo odločila za neko vgradno varjanto, ki je tudi finančno precej bolj sprejemljiva. Čisto za primer: npr. Siemensov 'vložek' najboljši kar jih je stane okoli 300 €, tiste moderne (okrogle) viseče nape pa od 1200 naprej. Ko bova xx leta (2027) zares pripeljala tale projekt do konca... saj ne no, res upam da bo naslednja silvestrska večerja že pripravljena dol, pa morda pošljem slikico. Pozdrav! T. teja-kit.

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

20. jan 2010 17:14

Hello... Vanja_ZDA ... bi mi lahko poslala link od tiste ultra moderne nape... puh je nobl... Hvala .. Pokraculja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti