(pre)velik in (pre)majhna imata težave - višina nape

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

tema odprta - 17. jan 2010 16:15 | ogledi: 5.287 | odgovori: 27

Pozdrav!

Pri prenavljanju oz. 'ustvarjanju' najine prve kuhinje sva naletela na (novo) težavo. In sicer gre za to, da ne znava rešiti problema višine nape - oddaljenosti nape od kuhališča, kar je v najinem primeru indukcijska plošča.

Kuhinja je (bo) bolj kot ne 'posebna'. In sicer njen velik del zavzema unikatno postavljena krušna peč, zraven na eni strani zidan 'šporhet' in na drugi zidan 'nastavek' za pečico in ploščo. In sedaj naj bi bila nad to ploščo napa. Tega (žal) nisva razmišljala, ko so nama konstruirali ostal (zidan) del, se pa sedaj že kar nekaj časa ubadava s tem, kako dati k vsemu skupaj napo, ki bo pasala k že obstoječemu, hkrati pa seveda služila tudi svojemu namenu.

Največji problem pri vsem skupaj pa je, ker sva s partnerjem celih 35 cm (višinske) razlike :).

Kar pomeni, da četudi je zame določena izvedba čisto ok, zanj niti pod razno ne pride v poštev.

Ker je ta plošča v kotnem delu (zidane) kuhinje sva najprej mislila, da bi imela kar eno od teh 'ultra modernih' okroglih nap, ki so sicer namenjene otokom (v kuhinji). Od te ideje naju delno odvrača cena (pod 1000 € skoraj ne obstaja), po drugi strani pa slog, saj sva sicer bolj nagnjena k rustikalnemu stilu, kar pa tole sigurno ne bi bilo.

In sedaj je druga varjanta, da nabaviva vložek oz del vgradne nape, ki pa jo je seveda treba nekam vzidat. Ampak kako? Kolikor iščem, raziskujem, sprašujem ponudnike različnih nap, vedo vsi povedat le najnižje višine - nekje od 60-80 cm od plošče. Kar v najinem primeru pomeni, da je to nekje v višini fantove brade (visok je 193 cm).

Pa saj vem... dejansko ni nek 'strašen' kuhar in bo morda stal za štedilnikom 1% ali niti to ne mojega časa. Pa vendarle.

Da bi on 'približno' lahko stal ob/pod napo, bi le ta morala biti nekje 2m od tal, kar pa bi bilo preceeej nad 1m od same plošče. Tukaj pa je zdaj vprašanje-ali ima potem napa sploh še svojo funkcijo?, pa če že jo ima, verjetno to pomeni, da mora biti za doseganje svojega cilja prižgana na 'ful', kar pa pomeni tudi ropotanje na ful.

Obstaja še kakšna tretja možnost?

Verjamem da je med vsemi 'ah in oh' kuharji in kuharicami tukaj gor tudi kakšen ki 'ne paše najbolje v banjo' ;), pa me zares zanima, kako ste pri vas doma rešili tole težavo.

Hvala za pomoč in kakršnokoli idejo.

T in A

teja-kit.

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

17. jan 2010 16:43

waw, kaj takega pa tukaj še nisem videla. Imaš zraven še kakšen podatek? Bosch... model? Ali link ali karkoli? Jaz sicer še vedno navijam bolj za neko klasiko... Ko pride moj, bova poskusila sem nalimat fotko sedanje (kuhinjske) situacije. Vanja, hvala zaenkrat. T. teja-kit.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. jan 2010 16:51

Teja, oprosti ker nisem napisala, tale "napa" je vgrajena v spodnji kuhinjski element in ko jo prižgeš se dvigne in sesa zrak. Ko ugasneš, se spet "pogrezne" in je ne vidiš. Meni se zdi zelo primerna za majhne kuhinje, kjer je vsak kubični cenmtimeter prostora še kako dobrodošel. Povprašaj pri dobaviteljih, na žalost ti lahko pomagam samo z idejo.

Vanja

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

17. jan 2010 17:01

Vanja, tole žal ne bo šlo, ker indukcijo že imava, pa tudi 'sezidano' je tako, da bi bilo zdaj tja vmes težko še nekaj dodat. Hvala vseeno! Iščem tukaj po forumih, kako se sem zraven 'prilepi' fotka - vem da smo se to enkrat že učili, pa ne najdem. Lahko kdo pomaga? T. teja-kit.

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

17. jan 2010 17:46

Jst sem nedolgo nazaj v eni reviji videla napo, ki je nastavljiva po višini - montira se na strop, potem jo pa lahko spuščaš in dvigaš. Če te zanima, lahko grem jutri prebrskat v kateri reviji sem to videla ;) Lizzie

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. jan 2010 17:47

Jaz imam Faber Qubia, mislim da je pravi model, podobna kot okrogle za nad otok. Ni pa globoka, tako da komot stojiš pred njo, oz. mož. Je pa kvadratna, mogoče bi malo bolje pasala v rustikalno kot okrogla, sicer se pa lahko naredi kak okvir s knavfa. Cena pa tudi ni bila astronomaska, nekih 200-300€ se mi zdi. zzak1977

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

17. jan 2010 18:01

Teja, vprašaj še na forum "pod svojo streho", morda ti kdo pomaga s svojimi izkušnjami. Veliko uspeha Teja, kreativnost, to nekaj šteje. Lep pozdrav. fuksija

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

17. jan 2010 18:05

@Lizzie, lepo prosim, če se ti bo ljubilo pogledat... @zzak1977, gledam Faber Cubia Isola 60 in pride 889,00 €. Si mislila to ali kakšno drugo? Še kje kakšen 'velik'? ;) Hvala, T. teja-kit.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. jan 2010 18:19

Če bo on dejansko čisto malo za štedilnikom, naredi tako, da bo ustrezalo tebi. Pomembno je, da se v kuhinji in za štedilnikom najbolje počuti tisti, ki kuha. Potem to počne z veseljem in kuha dobro.

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. jan 2010 19:14

Tulka,

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti