Kruh vs. prepečenec

piči  

član od: 11.1.2010

sporočila: 10

15. jan 2010 13:10

Vendelina jr, imaš prav. Vem, da ni "nothing special", vendar ne bi rada zvenela kot ena razvajena barbika s ciljem po popolni postavi in številki "zero", ker se zavedam, da je na forumu veliko drugih uporabnikov, ki imajo mnogo večje težave (izgubiti 20,30,40 kg) in v primerjavi z njimi so moje težave minimalne. v bistvu mi ne bi bilo potrebno hujšati, saj baje ne izgledam slabo, ampak ne počutim se dobro. ni fajn biti cele dneve napihnjen in da te hlače nonstop tiščijo. teh 7 kil se mi je pa nabralo v pb. dobre pol leta, odkar sva s partnerjem na svojem... telovadim tudi že, komaj čakam lepo vreme, da grem na kolo. tako da tudi na tem področju delam na tem. pijem veliko (vsaj 1,5 do 2 litra, večinoma vode). res pa je, da nikoli nisem hujšala in je to zame novo. navadila sem se, da sladkarije nadomestim z jabolkom, pomaračno,itd. in sem zelo vesela, ker se po 14 dneh veliko bolje počutim, prebava se je izboljšala, nisem napihnjena, več imam energije,itd. čeprav je šla dol samo 1 kila. pa nič zato. bolje počasi kot hitro. hvala vsem pa uspešno pri vaših dietah vam želim. piči

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. jan 2010 19:44

jaz dostikrat jem wasa krekerje, to pa zato, ker če si kupim kruh, ga pojem ogromno.Tako si ga raje ne kupim, ampak jem najmanj dobre krekerje za malico ali pa zajtrk, ker jih pojem občutno manj kot kruha ;) jaz dosti pijem (sigg bidon vedno z mano) tako da mi to ni problem. ampak sem pa v mullerju našla omg njami wasa sendviče ki imajo notri sirov namaz, kalorij pa približno miljon :S bannanna_v_slo ;)

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

16. jan 2010 20:04

Živjo! Prepečenec se drugače ponavadi priporoča pri dietah zaradi zdravstvenih težavah (težave s črevesjem-driska ipd.) glede hujšanja pa je po mojem mnenju boljše pojesti kos polnozrnatega kruha, ker (vsaj meni) da večji občutek sitosti, kot ustrezma količina prepečenca... Saj v manjših količinah OH sploh niso problematični, tudi če želiš shujšati... gre bolj zato, da v prehrano vključiš več pustih beljakovin (nemastno meso, ribe, skuta, soja, kvinoja, razne kaše) in zdravih maščob (nepraženi oreščki, semena...). Pa veliko zelenjave, sadje v zmernih količinah (zaradi velike vsebnosti sladkorja), izogibati pa se je potrebno predelanim oh-bel sladkor, bela moka, sladice, razni musliji z ogromno sladkorja ipd. Sicer pa 7kg z močno voljo ni problem izgubiti... vem iz lastnih izkušenj ;) je pa treba biti strog do sebe tako pri hrani, kot pri vadbi, aja pa še to: meni je najbolj pomagalo veliko majhnih obrokov-na 2-3ure. ker nikoli nisem bila tako lačna da bi se basala... veliko uspeha. LP mala zelena

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

16. jan 2010 21:29

Priporočam 'hrske' , suhe kruhke alla wasa, so super za pri dietah, saj ni vse v kalorijah in OH. Po nekaj takih hrskih z paradižnikom in par olivami si še vedno malce lačen (kot se za dieto spodobi), ravno prav lahek in nič takega nisi zabluzil, da bi sedaj kar vrgel puško v koruzo in se šel nažret Še par nasvetov, ki morda pa bodo koristili, meni so: -naredimo načrt -hrano pripravimo za jutrajšnji dan-bajslabše je odtegovat si hrano, ko pa si že čisto presestradan pa odpreti hladilnik-garant gre vse kalorično vate -jesti po načrtu, če nam obupno zapaše cukr ali kaj podobnega pa brez skrbi ven in si brez slabe vesti privoščit eno tortico; bolj pomebno je, da take hrane ni doma. 7 kg je pa ravno pravi čas za dieto, čestitam za odločitev, ker 10-12 kg je že res kriza dol dobit, sedem pa je praktično dobrih pet, kar pogumno, to gre hitro! p.s. jaz tudi začnem čez kakšen mesec predvidoma, bom videla in bo treba kar kakšnih hmm 10 kg dol spravit, ampak z voljo je to mala malica! terakota

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. jan 2010 21:34

Ja tukaj je pomembna vztrajnost.No 7 kg ni veliko ampak treba je nekaj naredit zato.vztrajnost,moj sin 46kg manj mož 18 kg manj.Jaz hčera pa tak tak..Nisva vztrajni onadva pa sta dosegla svoje.Prehrana ja,gibanje ja.Vsakemu ki mu uspe dam vso priznanje.Prepečenec ne,če želiš shujšat.Ker ne rabiš dosti shujšat reduciraj OH, pa na žalost tudi sadje za ta čas,no zelenjava ni problem. dari

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

18. jan 2010 12:16

Popravite me, če nimam prav, ampak nekaj dni nazaj sem prebrala naslednje: da ima prepečenec zaradi načina priprave manjši glikemični indeks od kruha in torej zato manj "škodljivih" kalorij. Isto se zgodi s korenčkom: surov praktično nima kalorij, kuhanemu pa se podvoji GI in posledično kalorije. Prav tako se ne strinjam s trdivijo, da se z opustitvijo kruha ne da shujšat. Sama sem pri 25 letih shujšala za nekaj kilogramov ravno s tem! Danes bi lahko opustila vse obroke in hrano gledala le na slikah pa pila vodo, pa bi težko shujšala! Lep pozdrav sonci

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2010 15:30

Kruha niti ne maram, bi pojedla samo skorjo, prepečenca pojem še manj. Poskusila sem malo morje krispi variant, za večino še zdaj lahko rečem, da gre za iverko. Namesto kruha najraje posežem po teh krekerjih: Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2010 19:42

berny, en paketek in jabolko, zame ni boljše malice. Sem se uspela toliko disciplinirati. Drugače sem jih pa tudi jedla kar enega za drugim - s kakim sirovim namazom pa sploh. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2010 19:57

sonci je napisal/a:
Popravite me, če nimam prav, ampak nekaj dni nazaj sem prebrala naslednje: da ima prepečenec zaradi načina priprave manjši glikemični indeks od kruha in torej zato manj "škodljivih" kalorij. Isto se zgodi s korenčkom: surov praktično nima kalorij, kuhanemu pa se podvoji GI in posledično kalorije.

No, surov ali kuhan koren ima na enoto mase povsem enako kaloriuj, Res pa je najbrž, da jih mi ne moremo izkoristiti povsem enako količino od vseh, pa kuhan ima višji GI, kar je logično. Če surov korenček ne bi imel kalorij, bi bil voda. Ta jih res nima, če gre za vodo, H2O, brez dodatkov.

rimljanka - zasebno mnenje

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

18. jan 2010 20:20

Rimljanka, točno za to gre, da kalorij naše telo ne uspe porabiti enako, če je živilo surovo ali kuhano, ali pa pač obdelano na kak drug način in v tem je "keč", a ne? Malo nerodno sem se izrazila, ravno to sem mislila s "škodljivimi" kalorijami. Samo mimogrede, tudi razkuhani makaroni imajo višji GI kot al dente, pa hladen krompir jih ima manj kot vroč, ... pa saj verjetno to že mnoge(i) veste, da ne bom po nepotrebnem preveč pametna. Lep pozdrav sonci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti