Pljučnica

matgreteja  

član od: 4.9.2010

sporočila: 11

30. jan 2011 11:54

Poznam malo stroke in o kakršnih koli povezavi antibiotikov in mlečnimi izdelki ne poznam nobenih kontraindikacij ali zmanjšani sposobnosti absorbcije učinkovine. Vsekakor svetujem navadni (ne sadni) brobiotični jogurt ali linex za vzdrževanje črevesne flore. Kar se pa ostalih 'dodatkov' tiče (čajčki, je pa zadeva lahko zelo, ne bom rekla nevarna, ampak včasih lahko kobiniranje določene vrste hrane povzroča slab vpliv na zdravilo. Vsekakor se izogibajte grenivk kadar jemljete zdavila. Tudi razni česnovi preparati so v teh primerih oddvetovani. V kolikor gre za virusno pljučnico so antibiotiki v tem primeru namenjeni preprečevanju naknadnih bakterijskih okužb, katerim je telo v času infekta izpostavljeno. V kolikor je pljučnica bakterijska je po vsej verjetnosti zdravčlenje z antibiotiki bolj agresivno. V vsakem primeru pa priporočam obilo počivanja. magreteja

matgreteja  

član od: 4.9.2010

sporočila: 11

30. jan 2011 11:55

pozabla prej napisat - odsvetujem tudi sok rdeče pese v času, ko jemlje zdravila. magreteja

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

19. jun 2012 9:01

Berem vse živo o pljučnici. Moja mama jo preboleva že več kot mesec dni, pa se nič kaj dosti ne premakne, Sedaj jemlje že tretje antibioteke, težko diha, ker je asmatik, izkašljuje se pa nič. To me najbolj skrbi. Morda kdo ve, kako bi pospešili izkašljevanje in s tem tudi lažje dihanje.

buča

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jun 2012 9:37

Nazaj k zdravniku, ker glede na to, da spada v rizično skupino (predvidevam, da je tudi starejša še kronični bolnik zraven). A pri svojem pulmologu je bila?

Loni Makaroni

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

19. jun 2012 11:55

Ja, pulmolog je pogledal rengenske slike in določil terapijo.

 

 

buča

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. jun 2012 12:16

Mogoče bi bilo potrebno zamenjati antibiotik. Dokler ga jemlje ni priporočljivo kombinirat s kakšnimi rastlinskimi pripravki ali dodatki, ki se dobijo brez recepta.

Naj gre ponovno k svojemu zdravniku in mu pove za težave, vsaj priporočil ji bo s čim naj si še pomaga. Sicer pa gre včasih kar počasi, da se vse zopet postavi na svoje mesto.

Zdravnik ali vsaj temeljit pogovor s farmacevtom in potem po nasvetu le-tega.

zeta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. jun 2012 12:36

Pljučnice se lahko vlečejo zelo dolgo, še pri mladem sicer zdravem človeku. Tako da - nikar obupat, z vsemi vprašanji pa kar k zdravniku. Saj če jemlje antibiotike, mora mama tako ali tako na redne kontrole, če ji v ordinaciji vprašanja uidejo iz glave, naj si doma zapiše, kar jo zanima - ne bo čisto nič narobe, če bo pri zdravniku iz žepa potegnila listek, bolje tako, kot pa da jo doma potem skrbi.

Sonja

medoo  

član od: 4.4.2017

sporočila: 3

17. jan 2018 22:41

kaj to  en  prehlad me pljuča zbada in trebuh boli

medoo

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

18. jan 2018 0:01

medoo je napisal/a:

kaj to  en  prehlad me pljuča zbada in trebuh boli

medoo

Odgovor je samo- tvoj  zdravnik , čimprej  !!!!!!

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 18. jan 2018 00:02

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti