Pljučnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jan 2010 9:25

Ga pač poješ uro ali dve kasneje.

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

15. jan 2010 9:28

Tudi jaz bi rada slišala mnenje stroke. LP. francis

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. jan 2010 9:34

Antibiotikov je ogromno; razlikujejo se po kemični sestavi, trajanju delovanja, načinu delovanja, vrsti bakterij, na katere delujejo, načinu zaužitja in tako naprej, zato tudi ni nobenega splošnega pravila, ali se jih sme jemati ob hrani ali ne. Torej je treba prebrati listek z navodili, v primeru dvomov pa vprašati zdravnika, ki jih je predpisal. To je vsa modrost. lp, proxima

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

15. jan 2010 9:35

proxima, hvala :D Lp od R.

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

15. jan 2010 10:03

Zadnjič sem imela antibiotike zaradi unetja ledvičnih čašic in zdravnica mi je povedala da 2 uri pred in po zaužitju ne smem mleko ali mlečne izdelke. golubić

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jan 2010 14:38

Ja, načeloma je potrebno pri vsakem zdravilu vprašati zdravnika, kdaj in pred/po hrani se vzame in katera hrana sesuva učinkovanje zdravila. Pa katera zdravila se lahko jemljejo skupaj in katera ne. Drugače ga pa ni hujšega, kot ležati bolan z eno kolikor toliko obvladljivo boleznijo (dasiravno kar zahtevno, kamor pljučnica vsekakor spada), pa da te zraven nekdo v preveliki vnemi neguje in zdravi in ves čas sprašuje, kako se počutiš..... Ker človek s pljučnico je resda oslabljen in tako naprej, ampak intelekta pa vseeno ni izgubil. Pa vseh občutkov tudi ne. Pa saj ve, ali bi kaj jedel ali pa ne. Če noče jesti, ga pač ni treba pitati. Moja izkušnja je pa taka, da večina odraslih bolnikov v kakšni akutni fazi najraje poje otroško hrano. Pa še presnova se z njo najmanj muči. Sadne kašice so zakon. Vendelina jr.

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

28. jan 2011 16:28

Moja sestra je zbolela za pljučnico. Bolezen se je čudno razvijala. Najprej dva meseca bolečine v hrbtnem delu, sedaj pa suho kašlanje, utrujenost, brez apetita.Zdravnik je najprej mislil, da so ledvica, dal ji je antibjotik, vendar bolečine so bile še vedno prisotne.Ob hropenju in čudnem kašlanju je dala poslikati pljuča in diagnoza je bila postavljena- plučnica.Ponovno antibiotik in ponovno slikanje je pokazalo, da ima v spodnjem desnsm krilu nekaj vode in neke bele fleke po pljučih.Bolezen je dolgo nastajala.Sedaj čaka za sprejem na Golniku.Srčno upam,da bo vse vredu!! Ali je imela katera od vas že kakšne preiskave na Golniku! dididala

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2011 14:56

Kar se Golnika tiče - tja sem hodila obiskovat dve gospe, ki sta bili v mojem življenju pomembni (sta že obe mrtvi). Njima je ta bolnišnica pomenila nekšno oazo v masi ostali bolnišnic (ker sta jih poznali kar precej). Nekako je presek med kompetentostjo zdravnikov/prijaznosti osebja/okolja precej dober.

Vendelina jr.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. jan 2011 16:14

Tudi jaz sem slišala o Golniku same lepe stvari.

tulka

ewschy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 21

29. jan 2011 16:58

Moj oče je preboleval pljučnico v tujini, kjer ga kljub nevem kakšni tehnologiji in nekaj tišoč € niso mogli pozdravit. V Slovenijo je prišel zadnji hip, od letališča pa kar direktno na Golnik. Glede na njegovo katastrofalno stanje smo bili vsi presenečeni nad tem kako hitro se na Golniku stvari odvijajo. Ni bilo nobenega čakanja, zelo prijazno osebje in vse opravljene preiskave v najkrajšem možnem času. Čeprav je bila napoved zelo slaba, je po enem mesecu zapustil bolnišnico zdrav "kot riba". Tako da sem zelo hvaležna vsem na Golniku, ki so mojemu očetu rešili življenje. Dobesedno. ewschy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti