Psički-kitajska restavracija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. jan 2010 20:14

Eskada, to ni bil Boj na Požiralniku ampak Pasja pot. (Komaj sem se spomnila naslova, na internetu pa nič pametnega o tem. Upam, da se ne motim.

Vanja

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

21. jan 2010 9:38

No evo, mogoče bo koga zanimalo. Ko se je odprla ta tema, me je zanimalo,kako je s pasjim mesom pri nas. Poslal sem vprašanje na veterinarsko pravo in odgovorili so mi takole:

"V R Sloveniji je dovoljeno dajati na trg samo meso, ki ustreza definiciji 1. točke Priloge I, Uredbe (ES) št. 853/2004 o posebnih higienskih pravilihza živila živalskega izvora, ki pravi:

 

1.1 "Meso" pomeni užitne dele živali iz točk 1.2 do 1.8 vključno s krvjo.

Živali iz točk 1.2 do 1.8 pa so:

1.2 "Domači parkljarlji in kopitarji" pomenijo domače govedo (vključno z vrstama Bubalusin Bison), prašiče, ovce in koze ter domače kopitarje.

1.3 "Perutnina" pomeni farmsko gojeno perutnino, vključno s pticami, ki se ne štejejo zadomače, ampak se farmsko gojijo kot domače živali, z izjemo ratitov.

1.4 "Lagomorfi" pomenijo kunce, zajce in glodalce.

1.5 "Divjad" pomeni:- divje parkljarje in kopitarje ter lagomorfe, kakor tudi druge kopenske sesalce, ki seuplenijo za prehrano ljudi in se štejejo za divjad v skladu z veljavno zakonodajo zadevnedržave članice, vključno s sesalci, ki živijo na ograjenem območju pod pogoji prostegabivanja, podobnimi bivanju divjadi, in - divje ptice, ki se uplenijo za prehrano ljudi.

1.6 "Gojena divjad" pomeni farmsko gojene ratite in farmsko gojene kopenske sesalcerazen tistih iz točke 1.2.

1.7 "Majhna divjad" pomeni divje ptice in lagomorfe, ki živijo prosto v divjini.

1.8 "Velika divjad" pomeni divje kopenske sesalce, ki živijo prosto v divjini in se neštejejo za majhno divjad.Ravno tako obstaja Pravilnik o pogojih za zakol živali izven klavnice za lastno domačoporabo ( Ur.l. RS, št. 117/04), ki natančno določa katere živali se lahko zakoljejo.

Uvoz pasjega mesa ni možen.

Zakonodaja torej ne dopušča, da bi se pasje meso znašlo na slovenskem tržišču.

V kolikor pa bi se ugotovilo, da posameznik uživa pasje meso, ga ne bi mogli sankcionirati zaradi uživanja, temveč bi bil sprožen postopek v zvezi s pridobitvijo le tega. In v tem primeru, bi lahko poleg navedene zakonodaje uporabili tudi Zakon o zaščiti živali."

Miroslav Vulović

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

21. jan 2010 10:30

sarabande, ta odgovor se je iskal, good work Lee Ann

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

28. jan 2010 10:07

1.4 "Lagomorfi" pomenijo kunce, zajce in glodalce. Kaj vse je mišljeno pod glodalci? Spela

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

28. jan 2010 11:12

Podgane mogoče?Baje so okusne. Je bila enkrat reportaža na tv ,da je to njihova specialiteta.Fuj ,jaz že ne bi kriznana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. jan 2010 17:10

spela je napisal/a:
1.4

Kaj vse je mišljeno pod glodalci? Spela

http://sl.wikipedia.org/wiki/Glodavci Tole so glodalci (Rodentia), kaj vse med temi živalmi se je, je pa odvisno od tega, kje se to je. Imamo pač različne navade, po različnih predelih sveta, a ne?

rimljanka - zasebno mnenje

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. jan 2010 20:35

Moj prijatelj, rojen v Peruju, kjer so morski prašički huda specialiteta, je po preselitvi v ZDA redno hodil v neko zavetišče za živali po te glodalce. Eno leto je dobil nagrado, ker je "posvojil" največ živali, no potem so ugotovili, da jih je pojedel. In jih ni več dobil. Mimika

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

28. jan 2010 20:55

In če bi se preselil v Indijo bi verjetno veselo kuhal goveji golaž? Zaradi takšnih in podobnih gumpcev rasizem verjetno ne bo nikoli izkoreninjen. RadaJem

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

28. jan 2010 21:59

Rimljanka! Nisem tako neumna, da ne bi znala odtipkati na google in preveriti, kaj so glodalci oz. nisi ti tako pametna, da bi mi lahko dajale nasvete glede iskanja. Zanimalo me je samo, katere vrste glodalcev glede na post Sarabande se uporablja v prehrambene namene v Sloveniji, ker tega pa res ni nikjer napisanega. Vem, da so pri sosedih jedli nutrije. Jaz namreč od mesa jem samo ribe. Spela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti