Rdeča pesa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. feb 2014 18:34

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

elaphus je napisal/a:

 Ampak nisem še pogruntala, zakaj ga ima - ker kakšno leto je tako zemljasta, da je nikakor ne spravim po grlu, medtem ko ima druga leta čisto spodoben okus. 

lp



cervus

 

 Če je velika, ima okus po zemlji.



Vanja



Evo, smo že tri, ki vemo, kaj je zemljast okus, pa čeprav jaz (vsaj ne da bi vedela) nisem še nikoli jedla zemlje, vidve z rimljanko pa najbrž tudi ne .

lp

P.s. Se mi zdi, da bo tvoja trditev kar držala, Vanja. Bom letos malce pozorna na okus in velikost.

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

22. feb 2014 18:40

Smo že štiri, pa jedla sem jo tudi, če drugače ne, ko sem po igranju imela od zemlje umazane  prste, pa en dober panin

Drži, večja kot je rdeča pesa, močnejši je okus po zemlji, vsaj take izkušnje imam.

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. feb 2014 18:41

Elči, ne trditev, samo ugotovitev. S sokom se ukvarjam že kakih 5 mesecev, sem samo opazovala, pardon, okušala in iz tega naredila statistiko. Zdaj kupujem samo še majhno rdečo peso.

 

Na misel mi je prišlo še to, da dajejo punce nasvete, kako kuhati in kak okus mora nekaj imeti, ob tem pa ne vedo, kak okus bi bil "po zemlji". Zdaj tisti, ki prosite za nasvete pazite, čigave boste sprejele oz. poslušale. 

Seveda se z zemljo še niskoli nisem basala. Vem pa, kako diši in to se nekako prenese na moje brbončice.  

 

P.S: Mzm, me veseli, da je še katera druga prišla do takega spoznanja. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22. 2014 18:43

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

22. feb 2014 19:25

Vsak dan degustiram različne kaše in zgoščene sokove.Tako da lahko povem da rdeča pesa,špinača in celo jagode zelo rade navzamejo okus po zemlji.Takšne kaše ali sok  ne usrezajo za nadaljno proizvodnjo.

suziqatro

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

22. feb 2014 19:39

Tudi meni ni všeč "zemljast" okus rdeče pese, nisem pa še ugotovila, če je bolj "zemljasta" debelejša ali drobnejša.  Vedno sem mislila, da je ta okus odvisen od tega, kako hitro pesa zraste ali katere vrste je. 

Sicer pa smo pri nas doma navdušeni nad solato iz rdeče pese s krompirjem in kumino.

daga

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

24. feb 2014 8:41

Po moje je predvsem odvisno kje raste. Je pa ta izrazitejši, če ješ surovo.

trac

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

24. feb 2014 13:32

Okus po zemlji pa res ni tako težko določiti. Včasih smo otroci na zelniku izpulili lep korenček, ga očistil s travo in pojedli. Nekaj zemlje in okusa je ostalo, pa nobeden ni umrl zato, ker korenček ni bil sterilno čist. To še vedno lahko poskusite na kakšnem domačem vrtu. 

Katrca11

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. feb 2014 13:57

Prmejdun, da imate vse tole prav, sem že mal senilna, pa sem pozabila, kako sem tudi jaz korenje in repo včasih celo rabutala, ko smo se kot otroci po travnikih okrog njiv pojali, mal ob travo obrisala in pojedla Res pa je, da nisem nikoli pomislila, da ima pesa zemljast okus, meni je dobra. Včasih se pa zgodi, da rečem: " Mater vola, kako je pa tale lesena."  Ja no, tako kot jaz.

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

25. feb 2014 8:15

Če želite da pesa zgubi okus po zemlji, se ji doda malo sveže iztisnjenega limoninega soka. Npr. ko si delam zjutraj sveže iztisnjen pesin sok, zraven posočim še četrtinko ali pa polovico limone. Tako prelisičim še našo tamalo, da popije sok brez problema.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. feb 2014 13:44

DBpek, ne bo držalo. Peso dodam soku ananasa, pomaranče in limone in če ima pesa okus po zemlji, ga bo dobil tudi sok. Če ima pesa okus po zemlji, ni poti okoli tega.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti