Rdeča pesa

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. nov 2013 15:30

Mišzmoke, izvoli moj umotvor.

Na olivnem olju sem prepražila malo čebule in dva krompirja, dodala( vloženo) rdečo peso od včeraj in zalila z juho.

Kuhano sem spasirala in dodala žlico smetane.Pa malo popra tudi.

Sploh ni bila slaba, sem jedla neprimerno slabše tudi v ta boljših restavracija Mojega ni kap, je vajen vsega hudega... pojedel vse in niti vprašal ni, kaj da je.

 

Cila, dobra ideja. Sploh pa imaš prav, pesa ne potrebuje dodatkov, dobra je taka kot je.

Samo  da jaz nimam izkušenj z njo, pa sem bolj kot ne eksperimentirala.

Tako;  zdaj bo pri nas poleg roza rižote, zelenega kruha in črne pašte na mizi še  "žametna juha" viola barve.

 Tako se sliši  dosti bolj imenitno kot juha iz pese

 

 

lp Lučka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

1. nov 2013 16:50

Lučka, sploh nisem dvomila vate

, imaš odlično streniranega moža

lp

mzm

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

3. nov 2013 13:43

Midva sva pa včeraj skuhala rdečo peso in jo hotela vložiti, pa žal ni bilo nič iz tega, ker je bila grenka.

rrr

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

3. nov 2013 15:18

Sicer nimam nobene ideje, kaj narediti s tako peso, ker nisva v dobrih odnosih, enostavno mi ne gre dol, zato se je izognem v velikem krogu.

Je pa tole malo izven teme, moja prijateljica je naredila iz pese marmelado, ki je baje super okusa. Mogoče katera, ki jo mara(peso) poskusi tudi to.

 

kriznana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2013 15:47

Meni je všeč samo, če je res skrbno pripravljena (nobenega svežega česna). Sama po sebi ima pa okus...po zemlji.  Se ne čudim, da je veliko ljudi ne mara. 

Aja, še najboljša je v čokoladno pesini pogači. 

http://www.kulinarika.net/recepti/18184/sladice/cokolad

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2013 16:53

To, da ima rdeča pesa okus po zemlji, je seveda čisto res. Ampak nisem še pogruntala, zakaj ga ima - ker kakšno leto je tako zemljasta, da je nikakor ne spravim po grlu, medtem ko ima druga leta čisto spodoben okus. Taka, slastna mi je zrasla letos - sem mislila, da bo vsa otrdela in zemljasta, ker je bila taka suša in sem jo pobrala šele sredi septembra. Pa je bila tako dobra, da smo jo že vso pojedli (no ja, saj je nisem veliko posadila). Lansko leto je bila pa katastrofa - sem se zarekla, da je ne sadim več. Ampak, saj vemo tisto o zarečenem kruhu....Letos sem trdno odločena, da jo drugo leto spet sadim, čeprav se mi že rahlo svita, kakšnega okusa bo .

lp

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. nov 2013 18:55

Mogoče ima zemljast okus, če prezori. Ne vem, le ugibam. Tam, kjer jo dobivam, jo sejejo šele junija ali julija (ne vem točno) pobirajo pa proti koncu oktobra in doslej še nobeno leto ni imela zemljastega okusa.  Ga je pa dobilo par gomoljev iz taistega vira, ki sem jih preko zime shranila v podzemni shrambi, pa še ta ni bil prehud. 

Cila

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. nov 2013 19:26

Jaz imam pa rada peso. V solati, že od malih nog. Samo kis, olje, sol, kumina.

 

naor

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

3. nov 2013 22:26

Mlada je zelo dobra tudi pečena ( kot krompir v pečici).

martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti