Rdeča pesa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. avg 2013 0:31

Mene pa zanima, če katera uporablja/kuha/uživa surove liste rdeče pese. 

Hvala, 

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2013 6:39

Seveda, rdeča pesa je bližnja sorodnica blitve in njuni listi so povsem nako uporabni.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. avg 2013 17:42

Hvala, Rimmy.

Mi doma smo liste vedno metali stran, meni je pa prišlo na misel, da jih dodam, ko delam svež zelenjavni sok.

 

 

 

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. avg 2013 20:27

Mlade jaz dodam v solato (sem videla v mc donaldsu :) ) ha ha ha

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. nov 2013 4:38

Imam vprašanje . Vložila sem peso, na več načinov. Očitno je, da sem pri nekaj kozarčkih pretiravala s kumino, zdaj pa ne gre v promet.

Da bi jo zaradi tega zavrgla, se mi zdi dobesedno greh, nimam pa nobene ideje, kako bi tako vloženo peso lahko porabila.

Ima kdo  nasvet, kaj naj s to  peso?  In kaj naredite, če vam kdaj  ostane navadna, kuhana? Glede na izrazito barvo in okus najbrž ni dosti jedi, kjer bi se jo dalo porabiti...ali pač?

lp Lučka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. nov 2013 9:44

navadna kuhana - dodas jo lahko h kvasenemu testu za kruh ali testenine, videla sem pa tudi recepte za pecivo

"Stressed is desserts spelled backwards!"

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. nov 2013 11:01

rebecca, hvala. Pravkar sem našla tudi recept za kremno juho iz rdeče pese. Poskusim, pa kar bo bo.

Nenavadna bo zagotovo, že zaradi barve. In meni so všeč  drugačne, neobičajne zadeve.

Porčam, kaj se bo izcimilo.

lp Lučka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

1. nov 2013 11:11

Ja, predsodke zaradi barve je treba odmislit pri rdeči pesi, in se lahko naredi tudi pire s krompirjem, pa s sirarsko skuto in polento, kot rižoto ali polnilo testeninam, na primer.

Čakamo na poročilo

lp

mzm

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. nov 2013 13:46

lucka52 je napisal/a:

Imam vprašanje . Vložila sem peso, na več načinov. Očitno je, da sem pri nekaj kozarčkih pretiravala s kumino, zdaj pa ne gre v promet.

Da bi jo zaradi tega zavrgla, se mi zdi dobesedno greh, nimam pa nobene ideje, kako bi tako vloženo peso lahko porabila.

Ima kdo  nasvet, kaj naj s to  peso?  In kaj naredite, če vam kdaj  ostane navadna, kuhana? Glede na izrazito barvo in okus najbrž ni dosti jedi, kjer bi se jo dalo porabiti...ali pač?



lp Lučka

 

Pesa s preveč kumine: če bi imela sama tak problem, bi kupila še par kilogramov, jo skuhala in pred vlaganjem vanjo vmešala tistih nekaj preveč začinjenih kozarčkov. Mislim, da ji ne bi nič škodilo, če bi bila še enkrat prekuhana.

Nekaj drugih receptov z rdečo peso sem že preizkusila, ampak: navajena sem na kislo ali pa samo kuhano in mi nikjer drugje ni bila všeč.  Ob vlaganju vedno kak gomolj, kuhan in olupljen, pustim v hladilniku. Pojemo ga, ko se komu zahoče zelenjavnega prigrizka (lahko ob koščkih sira).  Če je prava sorta in pravilno vzgojena se začimb sploh ne pogreša.

Kuhano lahko tudi zamrzneš, celo ali razrezano. Nekaj sicer izgubi na okusu , a ne preveč.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 01.nov 2013 13:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti