Mocarela

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

tema odprta - 22. avg 2003 7:46 | ogledi: 4.654 | odgovori: 5

DAnes zjutraj sem opazila Merkatorjevo akcijo za Mocarelo. Nimam še nikakršnih izkušenj z delom z njo, razen da se sliši dobro, tako italijansko in po picah diši.

Ko sem jo sicer že pred časom gledala na policah, so to neke majhne kroglice pakirane v tekočini. Tako sodim po otipu.

Kako se tega potem lotiš za uporabo npr. pri pici??

Hvala vam za pomoč.

MARINKA

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

22. avg 2003 8:08

Mocarela je svez sir, ki se ga lahko uporabi na razlicne nacine. V vsakem primeru moras najprej odcediti tekocino, nato sir uporabis pri pripravi tako slanih kot sladkih jedi. Kvalitetna mocarela ima navadno blag okus po mleku in ni grenka. Pri pici jo uporabis namesto sira. Kroglico razrezes na tanjse rezine ali na kocke in nato razporedis po pici. Pri rdeci rizoti lahko spremenis okus tako, da pred koncem kuhanja npr. zadnjo minuto v rdeco rizoto (rizota s paradiznikovo omako) das kocke mocarele, premesas in TAKOJ serviras. Pri testeninah lahko uporabis mocarelo pri pripravi testenin s sirovo omako, pri paradiznikovi omaki z zelenjavo (bucke in jajcevce pocvres, prilijes paradiznikovo omako, testenine in na kocke zrezano mocarelo, premesas in ponudis).... Brat, ki ima bolj cudne okuse, si navadno naredi tost, tako da crn kruh premaze z medom, na med da nekaj rezin mocarele, postavi v mikrovalovko, da se sir razstopi in potrese s cimetom in orehi. Zagotavlja, da je odlicno. Recept je nasel nekje v Estoniji. Mocarelo pa lahko jes tudi surovo. Zelo okusna je v paradiznikovi solati (paradiznik razrezes na kocke, dodas crne olje in kocke mocarele). Zelo dobra pa je tudi sama (odvisno od kvalitete). Kot vidis je moznosti ogromno. Velja poskusiti (vendar pazi, ni tako nekaloricna, kot nekateri pravijo). ribica

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

26. avg 2003 23:02

Živ! Zelo kvalitetno mocarelo delajo v Mariborski mlekarni (ki sodi v sistem Ljubljenskih mlekarn). Meni je najbolj všeč narezan na lističe, prelit z olivnim oljem in potresen z baziliko. Poleg spada dober pršut in kak kozarec refoška! Odlično se obnese v grški solati, za pico pa je tako in tako najboljši! Pa dober tek!

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

27. avg 2003 12:08

Pa še tale receptek sposojen pri Jamiju: Mocarelo narežeš na rezine, tam cca 0.5cm debele. Čez daš kislo smetano ( v lončku jo fino zmešaš in pol daš na vsako rezino malo). Limonino lupinco naseckaš na koščke in potreseš po mocareli. Pokapaš z limoninim sokom in olivnim oljem. Posoliš in popopraš. Dodaš lističe svežega majarona in pa kakšen košček čilija. Daš v hladilnik za kakšno uro in pol mnami poješ. LP Mica

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

29. avg 2003 9:26

HVALA, res ste prijazni. Zanima me, videla sem, da se v CALZONE tudi daje mocarela. Pa ne vem, podušena zelenjava: paprika, malancane, bučke, olivno olje, česen, potem pa mocarela, prepogneš in zalepiš pa v pečico, ali kako? Konec počitnic, a ne? LP MARINKA

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

29. avg 2003 20:48

mslabetka....ti kar mirne volje uporabljaj mocarelo povsod, kjer bi uporabila katerikoli drug sir.....sama ga dam tudi v kanelone in lazanjo....nikoli ne šparam na mocareli! Samostojna mi pa ni všeč, ker je skoraj brez okusa...imam rada močne sire! Martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti