Pečenje med letom

kozarček  

član od: 31.10.2009

sporočila: 10

tema odprta - 12. jan 2010 11:25 | ogledi: 5.484 | odgovori: 27

za praznike zelo rada pečem. saj imam zelo rada vonj po cimetu in božičnih piškotih. nevem pa kaj bi pekla med letom. da bi pekla piškote se zgodi zelo malokrat. ali imate kakšne dobre recepte za različne preproste biskvite?

kozarček

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. jan 2010 11:27

emmm. malo pobrskaj po rubriki recepti - sladice. tam se najde zelo veliko stvari. pod skoraj vsakim receptom so še komentarji. bannanna_v_slo ;)

neznan uporabnik

12. jan 2010 11:49

Recepte za biskvite boš našla tudi pri skoraj vseh tortah. Poglej po receptih po abecedi, je zelo enostavno. Glej tudi pod: pecivo, narastki, zavitki, rolade..., pa po sestavinah: skutini, jabolčni, orehov... Izbira, da v vsem letu ne boš mogla vsega preizkusiti. ajda66

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. jan 2010 13:55

Jaz bi ti predlagala jogurtovo pecivo, potem makov ali rozicev kolac, raznorazne muffine, rjavcke, bananin kruh, marmorni kolac,... Ce bi rada kaj z nadevom pa poglej se bounty rezine, kokosove rezine, skutna torta, orehova rolada s kislo smetano, sarlota,.... LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

12. jan 2010 14:49

Jaz med letom pogosto pečem zavitke- skutin ali jabolčni ali mešano. Testo kar kupim (vlečeno ali zamrznjeno listnato odvisno koliko časa imam). Če se pa mi ne da preveč, dam eno testo na dno pekača, pomažem z skutinim nadevom (500 g skute, 1 kisla smetana, 1 jajce, 2 rumenjaka, 1 vanilin, ščepec cimeta, 2 žlici sladkorja) potresem z rozinami, čez naribana jabolka posuta samo z vanilinim sladkorjem in drugo plast testa. Robove lepo zadelam in prešpikam. Pečem cca 45 min pri 180 stopinj. Drug recept, ki pa ga znam že na pamet in ga delam tudi na dopustu pa je biskvit s sadjem. 7 dkg masla, 2 jajci, 18 dkg sladkorja, penasto umešaš, dodaš 1 dcl mleka, 2 žlici ruma, 20 dkg moke z 3/4 pecilnega praška. Zliješ na pomaščen pekač in potreseš s sadjem. Zelo dobro je z marelicami (polovičke dol obrnjene) ali borovnicami, slivami, višnjami ali češnjami (brez pečk in nesladkane), z olupljenimi krhlji jabolk (kakšna kisla), breskvami. Lahko tudi zamrznjeno sadje mešano .... Pomembno je da je sadje kiselkasto, ker je testo sladko. Zraven se lahko ponudi stepena sladka smetana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. jan 2010 14:53

Predvsem za k sobotni in nedeljski jutranji kavi spečem Kuglof, Migline fernandote zdaj pa še Lonino potico. Lepo narežem na primerno velike koščke zaprem v plastične posode in zmrznem.

Vsake toliko časa naredim kakšno skutino pogačo, za fešte pa kakšno posebno zadevo. In to je vse.

Deserta po večerji/kosilu nimava, kozarček vina nama je dovolj.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12. 2010 15:07

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

12. jan 2010 15:05

Skoraj vsako nedeljo naredim sladico, če imam otroke (odrasle) na kosilu. Večinoma so to razni biskviti, rolade, muffini... Če je kosilo bolj obilno pa snežene kepe. Odkar sem članica pa preizkušam recepte iz naše priljubljene kulinarike. Peka piškotov me je letos navdušila, tako, da jih bo vedno kaj v škatli. syu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jan 2010 16:00

Dobra in hitro pripravljena sladica je tudi tale: stepemo, s sladkorjem, dve jajci, dodamo moko, po želji malo kakava ali čokolade v prahu. Skratka, poenostavljena inačica biskvita.

V model za mafine (muffine ali kako se že piše) damo papirnate skodelice (ni pa nujno, gredo tortice tudi brez papirčkov lepo ven). Do polovice jih napolnimo s testom in spečemo (okoli desrt minut je dovolj, na 170 stopinjah).

Še tople biskvitke namažesmo najprej z rumom (ali s sadnim sokom, če bodo jedli tudi otroci). Potem hjih lahkopermažemo zgolj s stopljeno čokoaldo in okrasimo s smetano, alipa pripravimo kak sadni preliv (slive, dušene z malo cimeta in sladkorja ter ruma, su super zadeva). Okrasimo in to je to.

 

mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. jan 2010 17:06

Aja, to ni tko da letiš in medtem neki pečeš. Sem prvi hip tako razumel, zdej pa vidim , da sem si narobe predstavljal. hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti