Pečenje med letom

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. jan 2010 20:18

ribica, tudi jaz več med letom ne pečem razen ob posebnih priložnostih (no, tudi "majmunovo" se najde vmes), med poletom pa sploh ne . lp, župca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jan 2010 21:03

RadaJem je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:
Za burriotse v slovenščini sem pobrskala med jedilniki restavracij in našla vse zgoraj omenjene  plus buritto. [cevlji-rdeci] Vanja
To ni ravno merodajno. V naših gostilnah ponujajo namreč tudi hod dooge, hemedeks, vegeterjansko pico, ocvrte malancane in še kaj bi se našlo Se opravičujem za smetenje. RadaJem
ja, čisburger bannanna_v_slo ;)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jan 2010 22:35

Vendelina jr. je napisal/a:
Vanjič, tebi pa spelling pri tem "osličku" nikakor ne stečeVendelina jr.

 

Mi čisto v redu steče.....sem napisala, da sem našla vse te variante na jedilnikih, ki jih imajo objavljene slovenske restavracije. Potem me je znimalo, kako naj napišem, da bo sploh kdo našel recept!

Vanja

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

14. jan 2010 19:36

Prej sem se malo pošalila pa bom sedaj bolj resna. Pozimi pečem bolj kvašene zadeve (buhteljni, štruklji, slani rogljički) in peciva s kremo. Poleti pa nam bolj ustrezajo kakšne lažje zadeve in manj kot pozimi npr.peciva s sadjem ali pa tiramisu. Je tudi manj časa. Sepa sedaj zopet vračam na neke stare zadeve, ki jih že dolgo nisem pripravila: rulada, princeske itd. lp, župca

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. jan 2010 20:26

Ej, župca, princeske so tudi meni danes prav zadišale, da bi jih spet spekla. Morda pa ta vikend. Mmmm...

Anja

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

14. jan 2010 20:52

Pri nas pa tudi med letom ne gre brez "cukra", le da mi ni dopuščeno izvajat take manije kot med decembrskimi prazniki......mora pa vedno biti kaj sladkega v škatli, tako da vsak teden spečem eno vrsto piškotov, ki naj bi bili bolj trajni (ampak navadno jim rok poteče že preden je teden naokoli ). Za vikende je pa kaj kremnega oz bolj fensi šmensi , razne torte, rolade, rezine......toliko, da ne pridem iz vaje . Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti