Koliko stane privat čuvanje enoletnega otroka?

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

12. jan 2010 17:13

Prijateljica plačuje v Lj. 250 E prinese pa pleničke s seboj. njene varuška ima samo enega otroka tako, da je super zadovoljna. swarovski

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

13. jan 2010 11:23

Joooj, meni se zdi pa 200 eur za varstvo otroka blazno nizka cena. Jaz plačam za 4-letnika v vrtcu 240 eur. Da bi privat čuvala malčka in prevzela vso odgovornost za manj kot 2 eur na uro... Ni šans. Grem rajši čistit, je manj odgovorno, pa boljše plačano. Tako da še sreča za vse tiste, ki nimajo otroka kam dat, pa tudi plače bolj žalostne, da še obstajajo take duše, ki to prevzamejo za tako ceno.

čoko

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

13. jan 2010 14:01

Tako kot za vsako stvar bo tudi tukaj zelo veliko različnih mnenj. Če naprimer čuva otroka neka babica, je ta cena čisto sprejemljiva.Zakaj pa ne.Odvisno je tudi koliko ur ga ima. Če pa otroka čuva neka oseba , ki živi od tega pa gotovo tudi čuvala ne bo za tak denar.

Mislim, da ni tukaj prav dosti filozofirati. Mijam je gotovo dobila približno sliko , kaj jo čaka.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

14. jan 2010 8:20

ravnokar -včeraj sem dobila odbit vrtec (ker jih je 80preveč ) za enoletno hčerko imam pa prijavleno še v privat skupino kjer merkajo 10otrok pa so mi starši povedali da za 8 ur plačujejo 400eur + . Jaz mam pa plače 550-600 eur na mesec . pol pa kaj?????????? te noben nič ne praša nižje varijante pa prinas ni . urska79

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

14. jan 2010 8:50

Jaz plačujem 150€ na mesec, otroku dam vsak dan s sabo malico, sama poskrbim za plenice in robčke. Varuška čuva še enega otroka, vsak dan skuha kosilo (ima svoj vrt in kokoške). Drugače pa računajo v Lj za privat jasli okoli 480€, s tem, da je zadeva bolj podobna vrtcem (več otrok itd..).

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

14. jan 2010 11:45

urska79 je napisal/a:
ravnokar -včeraj sem dobila odbit vrtec (ker jih je 80preveč ) za enoletno hčerko imam pa prijavleno še v privat skupino kjer merkajo 10otrok pa so mi starši povedali da za 8 ur plačujejo 400eur + . Jaz mam pa plače 550-600 eur na mesec . pol pa kaj?????????? te noben nič ne praša nižje varijante pa prinas ni . urska79

Saj, meni se zdi 200 eur za varstvo zelo malo, ampak taka plača pa tudi... Za zjokat. Poznam žensko, ki je za tako plačo delala 3 izmene. Ko si je preračunala strošek varstva (še dodatnega za popoldan in ponoči, kadar sta oba z možem odsotna), je dala odpoved, otroka ima doma, če pa nanese, pa še komu kaj zlika ali kaj pomaga, pa je rekla, da je na boljšem, kot prej. A ni to en žalosten sistem? 

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti