Kaj lahko pripravim z bučnim oljem

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

8. jan 2010 22:04

Ne poznam štajerca,ki bi rekel,da bučnega olja ne mara. Zaja zaja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jan 2010 22:52

Ga pa jaz. Moj svak naredi velik ovinek okrog njega in pravi, da morajo zaradi nas ljubljančanov delati dve različni solati. Pri nas to olje obožujemo, pa naj stane kolikor hoče. Privoščim si res taboljšega in mi krompirjeva solata ne zgleda prav nič čudno. Zmešam jo v eni skledi in serviram v drugi, pa je prav lepo. No toliko o tem, da ga ne obožujete samo štajerci, sicer bo pa mogoče še ežoj kakšno pripomnil. lp Vesna

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

9. jan 2010 9:30

Kocke buče za juho prepražim na bučnem olju. Vse solate so ali z bučnim ali z olivnim oljem, skutin namaz z bučnim olje - njami in ne boste verjeli resnično je dobro vanilijev sladoled z bučnim oljem. Dobi sladoled tak prijeten kremast okus po orehih. Seveda tu ne gre z oljem pretiravati. nemeja

berny  

član od: 23.1.2007

sporočila: 127

9. jan 2010 9:55

Lahko pa narediš pražen krompir z bučkami na bučnem olju, na malo bučnega olja popražiš čebulo, dodaš na kocke narezano bučko malo popražiš in dodaš na rezine narezan krompir, soliš, popraš, na koncu pa dodaš še malo praženih bučnic. Meni je tole božanska priloga predvsem k pečenki. Lahko pa narediš namaz iz skute, kisle smetane in bučnega olja, pa dodaš zmlete bučne peške. Uporabljamo pa bučno olje pri solatah iz govejega mesa z jajci in čebulo, fižolova solata, krompirjeva ali kumare s krompirjem v solati.. Pa tudi kvaliteten vaniljev sladoled z kančkom bučnega olja mi je super. berny

precsis  

član od: 30.6.2008

sporočila: 18

9. jan 2010 11:04

Prav lepa hvala za vse nasvete... res, kot Primorka sem vajena oljčnega olja in drugega sploh ne uporabljam, zato sem se obrnila na vas za nasvet. Takoj bom poskusila kaj pripravit, najprej tisti namaz s skuto in bučnimi pečkami. Vam bom sporočila, kako se je obneslo, vi pa mi kar napišite še kak recept, če se ga spomnite. precsis

precsis  

član od: 30.6.2008

sporočila: 18

9. jan 2010 14:47

Sem poskusila namaz in je res odličen! precsis

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

9. jan 2010 16:08

Jaz pa sem z njim (bučnim oljem) dodobra nakapala tofu preden sem ga spanirala, uff, dobro terakota

neznan uporabnik

9. jan 2010 21:21

Mi smo že od malega navajeni, da z bučnim oljem namažemo kruh za sendvič. Npr. žemljico namažemo z oljem na obeh straneh, potem pa mocarela, rukola/sveža bazilika, paradižnik, malo soli .. in odličen sendvič je tu. jancka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

10. jan 2010 7:15

Šarkelj z bučnim oljem Sestavine:

5 rumenjakov 6 dag olja, 6 dag bučnega oljavrečka vanilij sladkorja, 18 dag sladkorja v prahu, 5 beljakov, 12 dag kristalnega sladkorjaščepec soli, 30 dag moke, 12 dag naribanih bučnic, 3/4 vrečke pecilnega praška, 12 dag mleka 

Čokoladni obliv:1 dl vode, 20 dag sladkorja,15 dag temnega čokoladnega obliva, cca 20 dag marelične marmelade za premaz, 5 dag naribanih bučnic za posipmaslo in moka za model 

Priprava:Model namažemo z maslom in potresemo z moko (po moji oceni bolje z drobtinami). Rumenjake penasto zmešamo z oljem, bučnim oljem, vanilij sladkorjem in sladkorjem v prahu. Iz beljakov, kristalnega sladkorja in soli stepemo trd sneg in ga previdno vmešamo v rumenjakovo maso. Moko zmešamo z bučnicami in pecilnim praškom in postopoma skupaj z mlekom dodajamo jajčni mešanici. Z maso napolnimo model in šarkelj pečemo 50 min na 150 st. C.Medtem pripravimo čokoadni preliv, tako da v primerni posodi nad ognjem raztopimo sladkor v vodi, nato pa še zdrobjeno čokolado. Glazuro ohladimo na 45 do 50 st. C, vmes jo z metlico večkrat premešamo. Pečeni šarkelj ohladimo in ga premažemo s segreto marelično marmelado. Oblijemo ga s čokoladnim prelivom in posujemo z naribanimi bučnicami. Pa dober tek!

kobra 1

Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 10. 2010 07:19

miki151  

član od: 8.8.2008

sporočila: 1

31. mar 2010 11:24

zanima me če je bučno olje dobro samo za solate ali lahko na njem tudi pečemo (zrezke, jajca .....) miki151

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti