Apikalna dominanca

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

tema odprta - 8. jan 2010 14:50 | ogledi: 2.870 | odgovori: 25

Pred časom sem posadila avokadovo pečko, pred prazniki je iz nje odgnala lepa rastlina, ki mi sedaj divja v višino, čeprav ima po mojem kar dovolj svetlobe (raste tik pod strešnim oknom). Pa mi hodi po glavi, da bi jo zarezala pod enim od brstov na četrtini oboda, s čimer naj bi spodbudila razvejanje na tisti višini (ker prekineš kambij in s tem dotok avksinov od zgoraj, kot sem se poučila na wikipediji); baje bi delovalo tudi, ce bi jo upognila in privezala vrh proti bazi. Odstrigla pod vrhom je zaenkrat raje ne bi, ker se mi ob tej misli kar srce para :))))) Ali ima kdo sadjarske izkušnje ali teoretično modrost o vzgoji mladih drevesc? (za Rimljanko sem zihr, ni vrag, da se ne najde še kakšen drevesni sunedžija...:)))

Se priporočam za odgovore in namige.

lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2010 14:57

Proxy, jaz tega ne znam. Ampak če boš rimljanko nahecala, da bo sunedžija, a bo morda tudi žurka ob tem obredu? A bom povabljena? Prinesem DVD Otac na službenom putu pres Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jan 2010 15:03

Bom povedala, takoj, ko proxi potrdi, da BO žurka, vsaj nas 3. Ker ima Vendi dobre ideje....

rimljanka - zasebno mnenje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jan 2010 15:03

Rolam se od smeha ob misli na krstne sveče, kirurške kape in maske in skalpele, nakar še Predraga Manojlovića. Heh, a ni sunedžija en več kot žlahten izraz, če je že, bodimo iskreni, job precej ušiv?:)))

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

8. jan 2010 15:05

Oj, jest mam tud take avokadote, a tud lohk pridem, plissss korenckova

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jan 2010 15:05

Aja, glede žurke, kandidata za sunećenje imam v službeni pisarni, tam žurke niso ravno na mestu, bi se raje domenile za kako alternativno lokacijo? :)))

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jan 2010 15:09

Itak, važen je žur. Ta je lahko na javnem mestu, operacija zdravega pa kjer boš odličila. Izvedenec za opracijo bo določen kasneje.... Zdej mi je miš začela štrajkat, menda ni padla v paniko, da jo čaka kak podoben poseg?

rimljanka - zasebno mnenje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jan 2010 15:22

Hmmm, miši znam tudi pucat, posebno tiste na kroglico, ampak ponavadi ne izgubijo važnejših telesnih delov...:))) Predlagam žurko enkrat po 27. januarju, ko bo za mano neko predavanje, do takrat si ga ne bom upala nič posebno sr*čkat; ali celo skupinski obisk Paca de Lucie, 15. februarja? O obrezovanju / privezovanju bomo pa vseeno še kakšno rekli, ne? lp, proxima

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jan 2010 15:27

@korenckova: absolutno pridi, z avokadom ali brez njega.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jan 2010 15:42

Ja, bomo.

Sem miš (nima repka.....) oživela.... Obvladam osnovno PP za vse tegobe z računalniki.... Najprej ugasni računalnik, populi vse kable, ... vstavi kable nazaj, čez minuto ali dve zaženi računalnik. Če ne pomaga, PP ni zdostna pomoč pač.... No, zdaj je bila.

Ja, lahko je žurka odložena, operacija izvedena pač prej.

Če boš operaterka, potem lahko izbereš katero koli možnost, morda za začetek najmanj invazivno. Čeprav dvomim, da bo delocvavala, ker boš zarezala le na 1/4. Upogibanje lahko pripelje do rešitve 3, ker bo stebelce (ki po moje še ni posebej olesenelo) pač poči.... Torej, jaz bi izvedla dekapitacijo......

Za primer smrti pacienta (kljub uspeli operaciji), pa bi preventivno kupila še kak avokado, ga snedla (recimo po načelu: 1/4 avokada, 3 dl mleka, malo vanili sladkorja, zmiksano do pene....ni slabo, sploh, če je zelo mrzlo.....

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

8. jan 2010 15:55

Ste pa zaprivatizirale, madonca!! Jst tlele čist nč več ne razumem.. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti