Krompirjeva torta

neznan uporabnik

7. jan 2010 17:23

Zna biti zanimiva tale torta, če sodim po torti iz fižola (suhega), ki sem jo gustirala v penzionu Raduha v Lučah. Čeprav ne vem, v čem je štos, da je torta iz krompirja ali fižola, a nima okusa ne po krompirju in ne po fižolu? No, saj končno tudi klasične(?) nimajo okusa po moki. japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jan 2010 17:27

Čokoladni kolač iz čičerike tudi nima nobenega okusa po čičeriki. Zakaj bi pa krompirjeva ne bila dobra?

Vanja

neznan uporabnik

7. jan 2010 17:40

A tole name leti, Vanja? Saj nisem rekla, da naj bi krompirjeva ne bila dobra, v bistvu ne razumem, zakaj toliko enega kuhanja in pasiranja recimo, če lahko enostavno samo moko vržeš v skledo in delaš dalje? Sama delam kostanjevo torto brez moke in je ravno tako kar preveč lupljenja, mečkanja itd., ker na koncu marsikdo ne pogrunta od prve, da je vse iz kostanja.. Pa ko smo že pri znanju, ja, je čist okej, da znamo iz vseh takih in drugačnih škrobov sčarati tudi tortico. Kaj pa veš, lahko pšenico kakšna bolezen napade, kostanj je že močno ogrožen, če še iz Kanade nehajo domači češnjevec voziti na to stran luže? Ne vem sicer, kako bo z rižem? Upam, da ga ne bodo kdaj osebno dostavljali japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jan 2010 18:22

Japaja, prav nič ni letelo nate.  Poznam nekaj takih, ki se ob raznoraznih nekonvencionalnih (za njih) sladicah totalno zgražajo. Sama pogosto delam bučkine pite, pa creme brulee, flan, rolado, prav tako kolač iz cukinijev, korenčka pa še kaj bi se našlo. Enkrat moram prpravit še fižolovo. Pogača iz čičerike je pa super za vse tiste, ki imajo alergije na gluten.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2010 18:41

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. jan 2010 18:32

japaja, recimo zato, ker pšenične moke ne smeš uživati.

neznan uporabnik

7. jan 2010 20:42

Pa res , še na pamet mi ni padlo. Ja sori, no. japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jan 2010 20:59

japaja, bi prišla k meni, da se posladkaš z pudingom iz piščančjih prsi?

ežoj

neznan uporabnik

7. jan 2010 21:12

Ja, sam še preoblečem se Ti dej pa kr prt na mizo tačas japaja

teja_m  

član od: 19.4.2009

sporočila: 55

11. jan 2010 22:01

Torta mi je uspela. Delala sem jo po receptu avtorice swarovski: uporabila sem 3 dag kakava, drobtin nisem uporabljala. Prav tako nisem dala v sneg sladkorja. Najprej sem miksala sladkor (rjav) in vanili sladkor ter rumenjake, da je nastala penasta masa, dodala krompir, orehe, kakav in nazadnje sneg beljakov. Pečeno torto sem prerezala in navlažila z mlekom v katerega sem vmešala sladkor in rum, nato namazala z marelično marmelato (uporabljala sem manj sladko marmelado od alnature). Prav tako sem z marmelado premazala tudi zgornji del torte, čez katero sem nato prelila čokoladni obliv (uporabila sem že narejen obliv katerega sem samo stopila v vodni pari (kupila sem v šparu, je pa narejen z 60% čoklado). teja_m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti