Krompirjeva torta

teja_m  

član od: 19.4.2009

sporočila: 55

tema odprta - 6. jan 2010 19:20 | ogledi: 6.088 | odgovori: 19

Rada bi naredila krompirjevo torto. Prosila bi za en preizkušen recept. Slišala sem namreč, da je to dobra torta; jaz je še nisem nikoli ne vidla in ne probala :). Prosim za recept s podrobni navodili. Hvala

teja_m

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jan 2010 19:25

Kar dva recepta sta naši zbirki, ....

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jan 2010 19:43

petya, dve temi sta bili, pa sem eno zbrisala....

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

teja_m  

član od: 19.4.2009

sporočila: 55

6. jan 2010 21:17

Dva recepta sta res, ampak pro noben ni nobenega mnena. Pa še ta dva recepta sta popolnoma drugačan; pri enem se torta peče pri drugem pa ne. Katerega uporabiti oz. katero torto narediti. Rada bi namreč naredila tisto, ki je boljša in ki bo uspela. hvala teja_m

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jan 2010 10:08

Jedla sem jo že, delala še nikoli, v Goljatovi knjigi Čokolada je recept za tisto, katero sem jaz degustirala. Drugače pa - na izkušnjah se učimo. Če bi vsi čakali, da bo nekdo drug preveril recept, in ga šele potem uporabili, potem tu ne bi bilo nobenih diskusij, mnenj, vsi bi se samo čakali. Zakaj torej ne bi probala sama in bila ti avtorica prvega mnenja k receptu? Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2010 10:30

teja_m je napisal/a:
Dva recepta sta res, ampak pro noben ni nobenega mnena. Pa še ta dva recepta sta popolnoma drugačan; pri enem se torta peče pri drugem pa ne. Katerega uporabiti oz. katero torto narediti. Rada bi namreč naredila tisto, ki je boljša in ki bo uspela. hvala teja_m
A ti bi pa kar takole, na ziher in to "iz prve" in mora uspeti.... want it all and want it now. Kje je pa pustolovstvo pri vsem skupaj, kje je pa tisto veselje ob preizkušanju? Ker, če ni te energije, je brez veze hoditi za štedilnik. Saj so menze in te stvari Imam ponesrečen občutek, da si se zadeve napačno lotila. Hočeš narediti jed, ki je ne poznaš. Niti ne veš, če je dobra ali ne, samo slišala si, da je. Zdaj, če želiš narediti kak silen vtis, potem ga z nečem, za kar v osnovi ne veš, kako mora delovati in kakšnega okusa je, ne boš naredila. Če ne veš, v katero luko hočeš, so vsi vetrovi enako dobri in enako zanič, pravi stara dalmatinska modrost. In to se da smiselno uporabiti tudi kje drugje in tudi v kuhinji. Ti bi rada pa recept z mnenji in tale skupnost ti naj pove, kateri recept je boljši. A sploh razumeš, da od naše prijazne skupnosti pričakuješ, da ima mnenje zate in to zaradi tega, da si ga tebi ne bo treba ustvariti. Ker če bo pa kaj spodletelo, se lahko vedno primeš tiste "js nč kriva, tko sm na spletu prebrala...," S pristopom "js nč kriva, tko je blo na spletu", se ravno kvalitetno ne pride daleč. Kvalitetno je to, da imaš dva recepta (kar je več kot nič) in lahko preizkusiš oba in ju potem oceniš po svoji lestvici. Bolje enkrat videti kot stokrat slišati, to so vedeli že stari Kitajci in velja še vedno. Pa veliko zabave v kuhinji ti želim. In manj šlepanja na ziher. Vendelina jr.

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

7. jan 2010 10:37

Jaz imam recept in ga popoldne napišem, ko bom doma. swarovski

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. jan 2010 11:50

teja_m je napisal/a:
Rada bi naredila krompirjevo torto. Prosila bi za en preizkušen recept. Slišala sem namreč, da je to dobra torta; jaz je še nisem nikoli ne vidla in ne probala :). Prosim za recept s podrobni navodili. Hvalateja_m

Najprej je treba vedeti, ali imaš v mislih slano krompirjevo torto ali kaj drugega. Tole je prvi zadetak na googlu za geslo "krompirjeva torta":

http://213.161.21.69:6448/moj-blog/html/?L=novice.

Pa še slikovni zadetki za "potato cakes":

http://images.google.si/images?q=potato+cakes&oe=

Če te vleče v to smer, brskaj še naprej. Pa dober tek!

Mojca

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

7. jan 2010 13:24

V reviji Hrana in vino,mislim,da je bila julijska številka,je objavljen recept za to torto. Torta je telo okusna in dokler ne poveš ,da je iz krompirja ne bo vedel nihče.Na tako finto smo jo tudi mi pojedli.Če imaš možnost kje dobiti to številko ti jo priporočam.Drugače pa ti lahko tudi jaz posredujem recept.Moja mama namreč te revije kopuje in včasih jo prime ,da nam postreže kakšno nenavadno jed ali sladico.Priznam,da te torte mislim,da ne bi jedla ,če bi vedela da je iz krompirja. Vendar ,če jo boš delala po receptu iz te revije pazi pri količini sladkorja.Prvič je bila pri nas delana po receptu in je bila zelo sladka,naslednjič pa je količino sladkorja zmanjšala za polovico in je bila ravno prava. kriznana

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

7. jan 2010 14:01

Evo še recept. 1kg kuhanega krompirja 10dkg jedilne čokolade 15dkg masla 40dkg sladkorja v prahu 25dkg mletih orehov 2 žlici ruma 3 dcl sladke smetane Krompir olupimo narežemo in pretlačimo ,da dobimo pire. Čokolado raztopimo in jo dodaš krompirju,premešaš in dodaš maslo.To mešaš na roke z kuhalnico . Dodaš sladkor ,orehe in rum to pa lahko premešaš z mešalnikom. Ko dobro premešaš daš na pladenj in oblikuješ torto,željene oblike. Smetano stepeš in z njo okrasiš torto.Pustiš v hladiniku ,da se malo ohladi in nato postrežeš. Okusa po krompirju ni zaznati.Upam ,da sem ti kaj pomagala in da je to tisto kar iščeš. kriznana

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

7. jan 2010 17:10

Krompirjeva torta 5 jajc 20 dag kuhanega krompirja 18 dag sladkorja 10 dag narezanih orehov 1 žlička kakava žlica drobtin obliv 10 dag jedilne čokolade 3 dag margerine 2-3 žličke olja Rumenjake in pol sladkorja dobro zmiksamo, pridenemo stlačen krompir, orehe in trd slan sneg in pol sladkorja, ki ga potresemo z žlico presejanih drobtin. dobro premešamo in nato damo v namazan ter pomokan model. Pečemo na 190 stopinj v pečici 30-40 min. Ohlajeno prerežemo, namažemo z marmelado ter s čokolado oblijemo. P.S. Krompir, ko je kuhan ga dobro pretlači , da ne ostanejo koščki. Jaz ga kar z valjarjem povaljam. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti