Namaz iz paprike in paradižnikov

Lola3  

član od: 18.12.2011

sporočila: 2

18. sep 2012 13:40

Mirne duše lahko spustite kis in vodo, če ne želite, da je zadeva kisla. Sama dodam še drobnjak, origano, malo marajona in paradižnika. Včasih dodam tudi bučke in malancane, ali pa por, tako da dobim več različnih okusov. 

Lola3

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. sep 2012 10:05

Mi pa smo vedno delali po tem receptu:

4 kg rdeče paprike

1/2 l vinskega kisa

8 dcl olja

8 korenin hrena

1 kg gorčice

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. avg 2014 13:31

Bom kar nadaljevala v tej temi.

Ker nisem še nikoli delala tega namaza, me zanima, če ga lahko shranim v že uporabljene kozarce npr. od kumaric, pese itd. in zaprem s pripadajočim pokrovčkom, ali potrebujem nove kozarce in pokrovčke na patent? Kaj pa je z isto stvarjo pri recimo kompotu iz bučk?

 

Hvala lepa za nasvete in vaše izkušnje pa lep dan! 

JJ

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. avg 2014 13:38

Največkrat nabavim nove pokrovčke, ampak za danes, ko imam namen vložiti bučke, bodo šli gor kar original pokrovi. Meni se zdi, da če niso ukrivljeni, rjasti ali umazani, se jih da še čisto lepo uporabiti.

Loni Makaroni

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. avg 2014 13:41

Hvala Loni. Zanimalo me je zaradi tega, če je kaj večja možnost, da se zadeva pokvari, če je zaprta z originalnim pokrovčkom (seveda nepoškodovanim).

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2014 13:57

Loni je napisal/a:

Največkrat nabavim nove pokrovčke, ampak za danes, ko imam namen vložiti bučke, bodo šli gor kar original pokrovi. Meni se zdi, da če niso ukrivljeni, rjasti ali umazani, se jih da še čisto lepo uporabiti.

Moja dolgoletna praksa pravi, da so pokrovčki, če so primerno odprti kozarci, uporabni še vsaj 2 ali 3x. Seveda, ni, da bi pokrovčke od kumaric dali na kozarec z breskvami, na to pobnavadi pogledam (bolj povoham, no).

Seveda pa imam doma rezervne pokrovčke (če jih ravno ne zmanjka ob najbolj nepravem času), če se mi kateri od že uporabljenih zdi sumljiv. Sploh za kisle shranke ni kakšne posebne nevarnsoti, da bi že uporabljeni pokrovčki ne bili dobri. Morda so malo bolj delikatni kakšni kompoti.

Drugače pa, bi že davno bankrotirala, če bi vse kozarčke kupovala na novo, pa še pokrovčke zraven.

rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. avg 2014 14:03

rimljanka, delam isto kot ti.  Sploh potem ko sem uspela dopovedati članom družine, da se kozarcev ne odpira z nožkom.

Rezerva je vedno doma, kozarcev pa še nikoli nisem kupila, razen če sem rabila kake bolj posebne za darila.

Loni Makaroni

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. avg 2014 14:25

Janis, vse kozarce in pokrovčke, ki jih skozi leto izpraznim, shranjujem in jih nato zopet uporabim...

Kozarce dam v pomivlni stroj, pred ponovno uporabo jih spet dobro pomijem in dam v pečico na 100 stopinj. Pokrovčke, nepoškodovane, prekuham v vroči vodi, v katero dam pest soli in 1 deciliter kisa...

Sedaj, ko sva ostala samo dva, več kot polovico shrankov raztalava, še nikoli se nihče ni pritožil, da se je kaj pokvarilo, ampak nikakor jih ne moreva navaditi, da nama vrnejo vsaj povratno embalažo

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. avg 2014 14:38

Hvala obema. Super, ker imam kar nekaj uporabnih kozarčkov in se tudi meni zdi brezvez kupovati nove.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti