Namaz iz paprike in paradižnikov

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

tema odprta - 19. avg 2003 19:20 | ogledi: 40.766 | odgovori: 39

Imam še precej domače paprike, feferonov in paradižnika, zato bi rada naredila podoben namaz oz. solato, kot je Etin namaz iz paprike (mogoče z dodano gorčico ali hrenom). Če ima kdo recept, lepo prosim zanj.

Hvala in lp,

Renata

katjusa  

član od: 22.5.2003

sporočila: 31

20. avg 2003 11:05

Imam recept ki je zelo podoben Etinemu namazu: 3 kg paprike - narežemo na rezine, male,ozke, po želji 2,5 dl kisa za vlaganje 2,5 dl vode 2 čebuli 1 česen 3 žlice sladkorja poper v zrnju žlica soli 0.5 kg gorčice 2 dl ajvarja Kis zavremo z vodo, čebulo in česnom. Dodamo sladkor, sol in ostale začimbe. Ko zavre dodamo papriko in to kuhamo približno deset minut. Nato jo odcedimo, izločimo čebulo, poper, česen in damo v veliko posodo. Papriko ohladimo in jo zmešamo z gorčico in ajvarjem-tega dodajamo po okusu. Ko je gotovo, damo v kozarce in zapremo.Jaz jih nič ne steriliziram in lepo počakajo kar nekaj mesecev. Lahko dodajate tudi paradižnik namesto ajvarja. Upam da sem zadela s tem receptom katja gradisek

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

21. avg 2003 13:54

Zaenkrat hvala, sporočim, kako bo uspelo.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. avg 2003 14:26

Katjuša!!! Koliko kozarcev in seveda koliko velikih pa rata ven iz tega? Da bom vedela, koliko sestavin moram zrihtat. Lp Loni

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

22. avg 2003 8:14

Ojla! Jaz imam še en malo drugačen recept. Najprej zrežeš na majhne kockice: 30 kom paprik (lepše izgleda, če so različnih barv) 5-6 velikih čebul 2 glavici česna 2 nepekoča feferona To zavreš v: 2 dcl kisa za vlaganje 1-2 dcl vode Posebej zmešaš in dodaš, ko zgornja mešanica zavre: 2 veliki žlici sladkorja 1 velika žlica soli 0,5 kg gorčice 2,5 dcl olja To kuhaš še 5 minut in še toplo zapreš v kozarce. Je za 7-8 litrskih kozarcev lp Alenka ALENKA DOLENC

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

25. avg 2003 16:03

Živ, koliko časa je pa potem ta namaz uporaben? Ali ga je potrebno kaj posebno shranjevat: npr v hladilniku ali pokritega z odejo? A bi lahko zdržal do pomladi? Že vnaprej hvala za vaše odgovore. LP, P. Pingvin

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

26. avg 2003 14:37

Moj namaz je shranjen v kozarcih, zaprt s pokrovčki in v kleti. Ko ga odpremo, je seveda v hladilniku. Koliko časa zdrži? Do spomladi seveda. Eno leto, ko nismo bili ravno "požrešni", je zdržal tudi še eno zimo. Aha, da ne pozabim. Ko dam moj namaz v kozarec, na vrhu nalijem malo olja. lp Alenka ALENKA DOLENC

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

10. sep 2003 20:24

Živ. Namaz je narejen in že ga ni več. Dobili smo obiske in so se skoraj stepli zanj, vsi želijo tudi recept. Naredila sem pa ga tako, da sem oba gornja recepta skombinirala, saj pri Katjuši piše, da vse odcediš, pri Alenki pa je dodano olje. Maso sem res odcedila in dodala malo olja, naslednje leto pa raje ne bom preveč odcedila, saj moraš potem dodati več gorčice, da je zadeva malo bolj maziva. Drugače pa je super, posebej še to, ker sem del paprik nadomestila s polpekočimi feferoni, tako da je zadeva rahlo pikantna. Aja, polnila sem vroče in še zavila v odejo, prav tako kot Alenka sem na vrh nalila čisto malo olja. Še enkrat hvala za recepte in lep pozdrav. Renata

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. sep 2003 11:41

Zdajle grem pa tudi jaz na tržnico. Juhu - to bo veselja danes popoldne... Lp Loni

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

5. sep 2004 20:14

midva sva naredila po svoje in je ratal fenomenalni namaz. 3 kg ociscene paprike 3 paradiznike 2,5 dcl ajvarja 4 cebule 0,5l gorcice 2 cesna 2 dcl belega olja 1 velika zlica soli 3 velike zlice sladkorja malo zmletega popra 2,5 dcl kisa za vlaganje 2,5 dcl vode Zelenjavo zrezemo na majhne koscke.V loncu zavrejemo kis in vodo v katero dodamo zrezano zalenjavo.Vse skupaj naj vre 10-15 min.Ta cas pripravimo omako tako da skupaj zmesamo gorcico, ajvar, olje, sol, poper in sladkor.Ko je zelenjava mehka dodamo to omako, vse skupaj dobro premesamo in pustimo vreti se 5 min.Se toplo zapres v kozarce. Definitivni je namaz boljsi kot Etin:) dober tek ziby

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

17. sep 2004 22:23

Naredila sem namaz po tem receptu. Moram reči, da je res defenitivno boljši kot Etin. Priporočam. LP Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti