Mešalnik, kateri je boljši

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

tema odprta - 5. jan 2010 20:31 | ogledi: 19.421 | odgovori: 43

Odločam se za nakup mešalnika-multipraktika. V ožjem izboru so mešalniki Kenwood FP250 ali FP 733, Gorenje SB 1000EA in Philips HR 7774/30. Preiskala sem dosedanje forume in ugotovila, da vse hvalite Bosch-a. Glede na moje potrebe se mi zdi malo predrag. Namreč, med tednom kuham zelo malo in samo za dva, ko pa pridejo obiski, mi bo mešalnik prišel zelo prav, saj je naša širša družina (ki se bo še razširila s podmladkom) različnih okusov in želja, jaz pa rada skuham kaj dobrega zase in za druge - če že kuham. Za te vikendaške in slavnostne ter druge obroke pa potrebujem: stepalnik, mešalnik, sekljalnik in gnetilnik. Po možnosti naj stroj zavzame čim manj prostora - v omari ali na delovnem pultu. Vse te kriterije vsi trije strojčki izpolnjujejo. V dvomih sem pa glede gnetenja testa. Kruhomat mi jemlje preveč prostora v kuhinji, zato bi želela z novim strojčkom narediti kakšno testo za pizzo ali manjši kruh. Če bi pa lahko v njem zamesila vlečeno testo za kakšen zavitek, bi bilo pa sploh zelo lepo. Vsi trije imajo motor moči 1000W.

Zdaj pa sprašujem vse vas, ki že imate te modele doma, o vašem mnenju. Predvsem sprašujem zaradi testa, kakšne so vaše izkušnje. Za vse informacije v zvezi z mojim vprašanjem bom zelo hvaležna.

In še nekaj me zanima. Iskala sem po spletnih trgovinah in seveda ugotovila, da tuje spletne trgovine aparate ponujajo po precej nižjih cenah. Je kdo že nabavljal preko le-teh?

lp, župca

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

5. jan 2010 20:46

Župca, ne vem, kaj si gledala od Boscha, da se ti je zdelo predrago. Jaz bi ti iz lastnih izkušenj priporočala Bosch MUM4..., ki je res super stvarca. Te dni ga je kupila kolegica, mislim, da se ga da dobit za pod 100eur. Poglej Merkur, Mercator...Naenkrat lahko zamesiš iz 1kg moke, če rabiš več, lahko dokupiš še eno posodo...ali pa daš shajat v drugo in ponoviš postopek. Če te zanima še kaj več, vprašaj... minutka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

5. jan 2010 21:02

Hvala za hiter odgovor. Pri temle MUM-u me je motila majhna moč motorja. Mislim, da je 600W. Torej je to dovolj? Je to tisti bele barve? Sem ga ravno danes gledala pri sosedu. Ja, okoli 100 jurjev je, ne predrag, sploh ne. Sem mislila, da moram kupiti tistega, ki je tam okoli 180 jurčkov, da mi bo zgnetel testo. No, saj veste, kako je. Ko imate 1x to reč doma, se je ne morete kar tako rešiti. lp, župca

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

5. jan 2010 21:11

Župca, je čisto dovolj močan. In ko ga boš enkrat imela doma, se ga sploh ne boš hotela več rešiti. Sama ga največ uporabljam za testo za pizzo in za kruh, pa nastavek za ribanje jabolk, sira...je tudi veliko v uporabi. minutka

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

5. jan 2010 21:12

Župca jaz sem tega kupila pri sosedu,pred 3tedni.Mislim,da je se bil samo danes v akciji. Cena pa je tudi bila solidna,ker zaradi 25eur se ne bi v tujino vozila. http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhinjski-pripomoc Sem ze preizkusila in mi prav v redu zgnete testo iz 1kg moke.Tako,da jaz sem res zadovoljna z njim,zaenkrat pac vse kar sem uspela preizkusit :). Sem sla se na njihovo stran,jutri je se za taksno ceno potem pa je prevec zasoljena glede na tujino https://www.mercator.si/_files/47026/tehnika-19_11.pd LeINA

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

5. jan 2010 21:41

Župca, ne obupaj, če ga slučajno zamudiš pri najboljšem sosedu. Ker MUM4...je nekajkrat na leto v akciji pri različnih prodajalcih. Ker ne vem, če smem preveč o konkretnih podatkih, lahko tudi na zs, če te zanima. minutka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

5. jan 2010 21:45

ojla, leina hvala. Danes sem ga gledala, čisto zares. Pod izdelkom žal piše, da akcija velja do danes, medtem ko pa na prvi strani letaka piše, da do jutri. Grem jutri preverit, kaj velja. Se strinjam s teboj, da je razlika premala, da bi se splačalo. Vendar ne morem, da ne bi naredila vzporednico s cenami v tujini in njihovimi plačami . lp, župca

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

6. jan 2010 19:14

Leina in minutka, obema najlepša hvala za informacijo. Brez vaju se ne bi tako na hitro odločila. In da poročam: danes seveda dopoldan med malico oddrvim do soseda in, kar sem tudi pričakovala, zagledam novo ceno... No, meni se to pač dogaja, da naredim odločilen korak - 5 minut po polnoči . In sem se odločila in naročila v tujini za pol te cene . Z dostavo bo strošek kot prej stara cena. Poročam, kako je šlo z dobavo, ker je malo zakomplicirano. Ne vem ali je kdo že plačeval preko tega mednarodnega sistema plačevanja. Upam, da bo vse v redu. Še 1x hvala, bom še kaj sitnarila, ker ne bom imela slo navodil župca

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

6. jan 2010 19:31

Ni problema župca,ti lahko skeniram in mailam,ali fotokopiram in posljem. LeINA

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

6. jan 2010 19:42

Enako kot LeINA, Župca, ni blema, kar boš rab'la. Potem boš pa ti mene naučila v tujini naročat minutka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti