Kako porabiti ostanke žganih pijač

katarina velika  

član od: 4.1.2010

sporočila: 5

tema odprta - 5. jan 2010 8:24 | ogledi: 4.818 | odgovori: 21

Pozdravljeni!

Po praznikih mi je ostalo kar nekaj žganih pijač (vodka, rum, gin, malibu, blue curacao) s katerimi ne vem kaj narediti. Zanima me, če ima kdo kakšno idejo za recept, kako to vključiti v hrano (koktaili me ne zanimajo ;)), po možnosti ne sladko (tudi sladkarij imam preko glave:)).

Za vse nasvete bom zelo hvaležna,

pozdravljeni!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2010 8:33

Meni pride na pamet samo dodatek h kaki sadni kupi 'za okus', pa za recimo kakšno flambirano reč ... drugo me vem, ker ne uporabljam.

Atina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2010 8:38

velika katarina, dobrodošla na kulinariko.  Glede vprašanja pa tako: žgane pijače so znane po tem, da se hitro pokvarijo, zaradi tega moraš hitro ukrepat. Vodko rum in Gin lahko hitro porabiš va naslednji način. Na tenko narežeš špek, zraven očistiš zadosti česna, rabiš pa še mal kruha. Naprej gre tako: vzameš v usta kos špeka, vgrizneš po okusu česna, lahko mal kruha, prežvečiš, pogoltneš in zaliješ z dobrim požirkom votke, pa spet ponoviš, špek česen kruh zaliješ z votko................. dokler votke ne zmanjka. Enako se da porabit Gin in rum. Nekateri v tem receptu spustijo kruh, nekateri tudi česn in špek. Tist blue in curacao ne vem kaj je, pa ti ne znam svetovati, bodo še druge povedale.

ežoj

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

5. jan 2010 8:49

Pol nasledn dan se pa pod mizo zbudiš po ežojevem receptu, preizkušeno :P Viva Meier

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jan 2010 9:19

Saj žgane pijače dolgo ostanejo, ni jih treba na hitro in na silo uporabiti.

Od naštetega mi nič kaj ne paše drugam kot za sladice. Morda lahko rum in vodko uporabiš za flambiranje, če ne drugega zlij na palačinke in prižgi.

Ali pa uporabljaš ostanke za sadne kupe, sadje mariniraš enkrat v eni, drugič v drugi pijači.

 

Ali pa povabi družbo k sebi domov, daj na mizo malo arašidov in čipsa pa popijte te otanke do konca, če se jih želiš znebiti. Čeprav, kot sem rekla, žgane pojače niso hitro pokvarljivo blago in se dolgo ohrnaijo.

 

Ali pa upoštevat ežojev recept, s česnom ali brez ...

 

Mamamia (ki ima tudi nekaj načetih steklenic žganih pijač v shrambi, a se jih še ne želim znebiti po hitrem postopku ...)

 

 

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. jan 2010 9:21

Ampak zakaj bi se rada teh zalog tako na brzino znebila ? Sej šnops lahko stoji leta in leta pa se ne pokvari. Zdejč če bi pa res rada počistila zalogo pol pa povabi prjatlje na eno postsilvestersko fešto pa skupaj pijačo skupaj uničite. hedonist

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

5. jan 2010 9:22

Lahko narediš Sangrio kelnarjev, recept sem pa vidla v bazi. krinolina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jan 2010 10:07

Čisto vsak hiperdolgočasni golaž, sarmo (če se kuha, pa tudi tisto, ko je v pekaču se da malo politi), čisto vsaka omaka, ki se je malo zgostila....skratka, večino kuhanega se da čisto lepo popraviti s kakšnim 0,3 žganega - v smislu, da doliješ v lonec. Zadevanje z alkotom se mi zdi pa totalno patetično. Vendelina jr.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. jan 2010 10:13

S čem se je pa kul zadevat? zzak1977

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

5. jan 2010 10:27

Družba s prijatelji in kozarček opojne substance, še nikomur ni škodila, če je ni preveč seveda.:D krinolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti