Makrobiotika

irenica  

član od: 8.9.2008

sporočila: 8

tema odprta - 3. jan 2010 22:35 | ogledi: 7.298 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Želim vedeti, koliko vam je poznan način makrobiotičnega načina življenja in prehranjevanja -

pa tudi zdravljenje na tej osnovi. Zanimajo me tudi recepti, čeprav imam knjigo s temi recepti - toda izkušnje tudi nekaj veljajo, kajne? Zanimajo me tudi vaše izkušnje glede ozdravitve rakavih bolezni na tej osnovi.

Pozdrav

Irena

irenica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. jan 2010 23:35

Imaš zs.

tulka

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

22. mar 2010 15:19

Pozdravljeni, tudi mene zanima, če se kdo tukaj na kulinariki "spogleduje" kaj z makrobiotiko. Prebrala sem že kar nekaj literature, vendar, saj veste - izkušnje iz prve roke so največ vredne, zato bom vesela vsake vrstice. Imejte lep in miren deževen dan. neny111

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

16. okt 2010 23:13

Tudi mene zanima ta tema .....samo očitno ni makrobitikov med nami .......

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

17. okt 2010 10:13

Meni najbolj "uporabno" sporočilo makrobiotike je: oskrbuj se lokalno in sezonsko . kafetarca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. okt 2010 10:16

Meni pa se vse neha, ko začnejo razlagat o jin in janu ( ali je Yin in Yan ).

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. okt 2010 12:19

To, kar je napisala kofetarca je tudi meni najbolj blizu. Krvavice poleti in češnje pozimi.Imamo štiri letne čase in najbrž je narava že vedela, kaj je najbolje jesti poleti, kaj pozimi.Saj, ne da ne bi uporabil vloženih ali zmrznjenih shrankov pozimi, ampak to, da imaš na razpolago vse vseh dvanajst mesecev...

Torej lokalno in sezonsko.Če se le da.

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. okt 2010 15:58

ežoj je napisal/a:

Meni pa se vse neha, ko začnejo razlagat o jin in janu ( ali je Yin in Yan ).

ežoj

Sem tudi sama mislila obupat, pa sem se prigrizla do lokalnega in sezonskega, o, super, si mislim, tega se držim pa že veliko let, pa grem na recepte, no, tu se je pa pri meni zaustavilo, saj govoriti o lokalnem s sestavinami v receptih, lepo prosim! Ne vem, morda sem predelala premalo literature, pa se mi jo, po pravici povedano, ni dalo več. Vsak naj ima svoje veselje. Imamo pa na našem jedilniku vedno sezonsko ( skrinje nimam), zato se vedno znova veselimo spremembe letnih časov, jemo veliko polnozrnatega, eko pridelanega, ker nam je všeč okus, veliko rib, ker jih imamo radi, ogromno zelenjave iz okolice, vedno s smehom pri mizi...meni je to "moja" makrobiologija in verjamem, da nam pomaga ohranjat zdravje, upajoč na dolgo življenje.. Ja, pa grešimo tudi, takrat pa " za vse zlomit"   Vsak naj si pomaga po svojih najboljših močeh, pri resnih boleznih pa naj nikar ne odrine uradne medicine, tako mislim.

lp

mišzmoke

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti