Nadevane piščančje prsi

Darija  

član od: 21.12.2002

sporočila: 3

tema odprta - 2. jan 2010 22:59 | ogledi: 29.382 | odgovori: 9

Pozdravljene

Ima katera mogoče kje pri roki kakšen krasen recept za polnjene piščančje prsi?

Nisem še nikoli delala, pa bi rada malce popestrila naš jedilnik.

Hvala in lep pozdrav ter srečno in uspešno v novem letu želim vsem na tej strani.

Darija Kovačič

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

5. jan 2010 14:31

Jaz pa sem za novo leto naredila naslednji nadev: 3 žemljice na kocke narezane, posoljene in posute z mletim česnom, namočene v toplem mleku, prelite z pol prepražene čebule, dve žlici kuhanega graha, dve žlici kuhanega korenčka, 2 jajci, poper, ščep zelenega peteršilja in sol po okusu. V piščančji file sem naredila luknjo previdno z nožem in nadevala, na koncu zašila s sukancem. Preostanek pa sem zavila v navadno plastično folijo za živila, prepikala z šivanko in skuhala kot klobaso v kropu cca 20 min. Tako sem dobila še malo priloge k že nadevanemu mesu. Seveda pa je vse odvisno od količine mesa in jedcev.

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

27. okt 2012 16:22

Povejte mi če bi bilo kaj narobe glede nadevanega piščanca,če ga danes zvečer nafilam s nadevom ga potem dam v hladilnik in ga jutri spečem.

 

-pika

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

27. okt 2012 16:27

Ne Pika...čisto nič ne bo narobe,če ga lepo nafilaš in daš v hladilik..jutri pa v pečico z njim..še fila se bo lepo prepojila.Mož velikokrat zvečer nadeva piščanca ali pečenko..zjutraj pa speče.

Vrtejbenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. okt 2012 19:29

Moja izkušnja s polnjenimi piščančjimi ali pa puranovimi prsmi je naslednja (če komu pomaga):

 

- Najprej sem gledala nekaj TV kuharjev in vsi so delali različnie file, položili na meso, potem pa, kolikor je tisto razrezano meso zmoglo, iz tega naredili nek zavitek, zadveo povezali z vrvjo in dali peči in potem so morda dvakrat polili zadevo med pečenjem.....in potem so pred kamero govorili, kako dobro da je tisto.

- Jaz sem potem pri prvi taki polnjeno-zaviti zadevščini naredila tako, kot sem videla na tevejki. Pa je bilo meso strahovito suho in ajoj, saj pojedlo smo, ampak smo jedli že bolje. Fila je bila premehka, meso pa suho in brez okus, kot bi jedel pečene vezalke.

- Nakar sem meso vedno prej v nečem namočila (btw, tudi namočeno v mleku in olivnem olju z baziliko je dobra kombinacija, to sem zadnjič odkrila) in sedaj delam take polnjene zadevščine (kadar je pač prilika za to) na že precej namočene mesu. Potem pa zadevo pečem na nizki temperaturi in tako zadeva res postane sočna in se tudi prepoji. Ker se dolgo časa peče zaradi nizkih temperatur, se tudi vse skupaj bolj sprime in potem pri rezanju ravno ne razpade na prafaktorje.

 

Vendelina jr.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

27. okt 2012 20:56

Čisto nič ne bo narobe, čez noč bo piščanec še nekaj dobil, je pa pomembno pri pečenju zalivanje z juho, tekočino, ali pa dat pečt v peki vrečko. Meni je peka v vrečki zelo všeč, saj je vedno dovolj sočno brez zalivanja.Če pa želite še bolj hrustljavo  kožico cca 1o min pred koncem piščanca premažite z mešanico( žlička meda in kisa dobro zmešano).

Meni je mami že dala polnjene prsi za naslednji dan zavito v plastični foliji. Vse super, ampak peka odigra vlogo in okus.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 27.okt 2012 21:05

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. okt 2012 23:06

Kaj pa date meso v zavitek, reciomo po tej varianti? Da je meso z nečim obloženo in pečeno v testu? Recept sledi ...

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. okt 2012 2:45

Vsako meso, ki je preveč pečeno, je suho ko ne vem kaj. Razen seveda, če ni v tekočini kuhano tako dolgo, da je "fork tender".

Ko delam piščančji saltimbocca je meso pripravljeno v 4 do 5 minutah. Well done.

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. okt 2012 9:16

Ah, jaz od testa dajem samo lososa v nekaj med krhkim in piškotnim testom in tisto obilno premažem s smetano, da potem še malo "ven teče".

Drugače pa meso v testu - navajam svoje dosedanje izkušnje - to je bilo ali suho ali pa so to delali z mastnim mesom (ne jem, kakšne šunke v testu so me vedno pustile čustveno hladno)) ali pa s kakšnim, ki ga je bilo bolje skriti.  Nekako se mi zdi, da tudi panirano meso je panirano zaradi tega, da se zakamuflira (in tudi zaradi tega se temu izogibam, če se le da)

Bi težko rekla, da je to med mojimi favoriti. Nekako od kombinacij meso in testo se mi zdi še najboljša izvedba mesni burek

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti