Praznikov bo konec.....

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

tema odprta - 31. dec 2009 14:07 | ogledi: 3.062 | odgovori: 25

Pozdravljeni!

Počasi bo konec praznikov in kot ponavadi je prišel na obisk kakšen kilogramček preveeč.

Zanima me ,če mogoče katera od vas pozna kakšen domači nasvet oziroma recept-pa ne za huujšanje,ampak,da si malo "prečistiš"telo,da gre mogoče kakšen odvečni strup s telesa.

Večkrat sem že slišala za pitje domačega kisa,da naj bi tudi malce pomagalo pri tem čiščenju.Rada bi,da mi poveste kaj o vaših izkušnjah.Hvala.

Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. dec 2009 14:18

pij čimveč vode (samo ne preveč ;) ), kakšnih radikalnih metod pa se izogibaj bannanna_v_slo ;)

neznan uporabnik

31. dec 2009 14:19

Čiščenje jeter, zelo preizkušeno. Bannanna; zakaj bi se pa morala izogibati kakšnim radikalnim metodam? ajda66

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. dec 2009 14:20

ker se mi ne zdijo potrebne in če jih ne preučiš do potankosti ter pretiravaš včasih naredijo več škode kot koristi bannanna_v_slo ;)

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

31. dec 2009 14:27

Stvar, ki zelo dobro deluje in jo sama prakticiram 2x letno gre takole: - zjutraj, ko vstaneš, najprej kozarec tople vode z limono - za zajtrk popiješ smoothie s sojinim mlekom (sadje po izbiri) - za kosilo si vsak dan narediš kremno juho iz poljubne zelenjave, vendar brez smetane, kocke in krompirja. Tudi paradižnik raje opusti. - za kosilo ali večerjo pride v poštev tudi solata, ki jo začiniš tako, da zmelješ 1 korenček, 1 žličko miso paste in dodaš nastrgan ingver - čez dan vsaj spiješ 3 litre vode ali zeliščnega čaja - popoldanski prigrizek: pest neslanih oreščkov po izbiri - večerja: piščančja prsa na žaru ali kuhana, soparjena zelenjava, losos ali druga riba na žaru ali na sopari. Po tej tedenski dieti se počutiš zelo dobro. Malo razbremeniš telo in se očistiš. Kava in alkohol sta seveda prepovedana, uporabljaš pa olivno olje v zelo majhnih količinah. fresh P.S. V solato vpelji še kakšen avokado in kalčke. Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 31.dec 2009 14:28

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. dec 2009 14:41

Zaradi mene ti kar pij kis. To je tak gravž, da te v resnici ne bo zamikalo karkoli drugega. Ni hitrih rešitev, ki bi imele trajen uspeh. Ni nekih "domačih" fint za izboljšanje. Ni zvrarkov, ki imajo moč čudežnega napoja. Obstaja samo en recept in sicer: ni treba vsega pojesti. Ni treba, da te tišči v trebuhu. Ni treba, da se poje vse, kar so oči videla. Velja za praznike in za delovni dan. Ni treba biti tako "blond" kot tista nesrečnica iz reklame, ki blebeta takole"prazniki so bili dobri, sedaj imam pa takoooo čuden občutek v trebuhu in takoooo sem napihnjena." Pojej vsega po malem in ko bi lahko "še", takrat odnehaj. That is it. Na tak način se telo navadi na drugačen ritem in potrem se tudi z veseljem čisti. Vse ostalo je pa muka. Vendelina jr.

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

31. dec 2009 15:04

Vendelina jr.čisto prav imaš.Točno tako je.Saj vem,da se včasih prenajem priznam.Samo koliko boljši je občutek,če zmerno jem.Res.No ,če pa pregrešiš pol pač malo trpiš. No uživajte,jejte,pijte,se dobro imejte.LP dari

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

31. dec 2009 17:49

se popolnoma strinjam z Vendelino. Moje mnenje je, da je potrebno jesti z glavo in ne predvsem z očmi. Ustaviti se je potrebno pravi čas, dokler telo še ne trpi. Sama sem to v letošnjem letu prakticirala in tehtnica brez odrekanj pokaže 7 kg manj. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

1. jan 2010 8:50

Potrudi se, da hrana ne bo glavni smisel praznikov. Privošči si drugačno razvajanje (savnanje, branje, kino, sprehode... kar ti ustreza) Ko pa ješ, jej z glavo! zvezda01

Svetla  

član od: 15.5.2007

sporočila: 38

1. jan 2010 10:32

Vanilija, najbolj enostaven postopek za razstrupljanje je nekajdnevna dieta s kislim zeljem. Zelje pripravljaš na več načinov - kuhano, dušeno na kokosovi maščobi, v solati ... Po tednu dni si kot rožica :) Tudi predlog za čiščenje jeter ni slab, vendar bo le-to vsak zdravilec priporočal le v spomladanskih mesecih, nekje od marca dalje. Svetla

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

1. jan 2010 12:29

Se strinjam z Vendelino,jesti z glavo,jesti zdravo. Tako sem sama v minulem letu zgubila 8 kg brez stradanja (jedla petkrat na dan)pa veliko gibanja(sprehodi ,kolesarjenje)odpovedala sem se tudi sladkarijam. Milži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti