Praznikov bo konec.....

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. jan 2010 17:22

Mislim, da je v soboto (2.1.2010) ob 17.05 ena oddaja o očiščevalni dieti (na eni od komercialnih tv).

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jan 2010 18:44

A ni bilo že milijonkrat dokazano in povedano, da telesa ni treba "umetno" očiščevati? Ker jetra opravljajo to delo čisto v redu sama po sebi? To je bolj mentalno kot pa kaj drugega. (Vsaj po moje) Ker, tista kila ali dve, ki se naberejo po praznikih niso ravno nastale zaradi "strupov" ki bi jih pojedli ampak samo zaradi preveč ne najbolj zdrave hrane.

 

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. jan 2010 20:08

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

A ni bilo že milijonkrat dokazano in povedano, da telesa ni treba "umetno" očiščevati? Ker jetra opravljajo to delo čisto v redu sama po sebi? To je bolj mentalno kot pa kaj drugega. (Vsaj po moje) Ker, tista kila ali dve, ki se naberejo po praznikih niso ravno nastale zaradi "strupov" ki bi jih pojedli ampak samo zaradi preveč ne najbolj zdrave hrane.

 

Vanja

Se zelo strinjam!

In tudi med prazniki ni prav "nujno", sploh pa ne priporočljivo, da se premikamo samo od ene do druge obložene mize. Pohodniške čevlje nataknimo, pa se po kosilu odpravimo na bližnji hrib ali v dolino. Tudi po megli v rahlem dežju je vsak sprehod lep in v pravi družbi lahko tudi romantičen . Pa še za kožo in lase je tole vlažno vreme pravi balzam .

Namesto "mukotrpnih" očiščevalnih diet je po mojem bolj priporočljivo vsak dan uživati preproste domače jedi iz sezonske zelenjave in sadja (ohrovt, kislo zelje in repa so zakon, pa domača jabolka, kivi in kaki tudi), praznične jedi in sladice pa naj počakajo na - naslednje praznike .

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jan 2010 20:23

mamaF je napisal/a:

 

 

Namesto "mukotrpnih" očiščevalnih diet je po mojem bolj priporočljivo vsak dan uživati preproste domače jedi iz sezonske zelenjave in sadja (ohrovt, kislo zelje in repa so zakon, pa domača jabolka, kivi in kaki tudi), praznične jedi in sladice pa naj počakajo na - naslednje praznike .

Mojca

 

Vanja

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

1. jan 2010 21:29

Hvala vsem za odgovore.No rada bi samo to omenila,da nimam neke grozne težave z odrekanjem hrane,oziroma ,da pojem vse kar vidim,ampak nasploh se mi zdi,da ima človek od vseh teh praznikov le vseeno malce bolj napet trebušček.Bi pa vprašala kakšno razmerje naj bi bilo priporočeno pitje domačega kisa in vode in kolikokrat na dan? Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

2. jan 2010 1:47

Hm, jaz pa sploh ne čutim razlike, kako jem med prazniki ali pa sicer.. ko sem sita, mi sploh ni več do tega, da bi žvečila in požirala, ta refleks se mi kar vstavi in potem kak grižljaj neskončno dolgo in počasi žvečim in potem neham jest... Se še komu to zgodi? Hm kar se tiče kisa pa ne vem, ampak moja babi pije tistega, ki ostane v skledi od solate :) Lp! perpetua

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. jan 2010 14:21

Sva že dve. Isto se mi dogaja pri vinu. Spijem deci, potem se mi pa kar obrne želodec in ga ni denarja, da bi še kaj spravila dol. Najbolj super pa se mi zdi to, da še vedno brez problema oblečem hlače, ki sem jih nosila v četrtem letniku srednje šole. Jih imam spravljene ravno zato, da se včasih malo sama pred sabo považim. lp Vesna

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

2. jan 2010 15:23

perpetua in Reca, tudi jaz imam podobno "težavo". Potem pa se mi naslednji dan lušta vseh tistih dobrot, ki so bile na mizi in jih enostavno nisem mogla pojesti...

Anja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jan 2010 15:49

vanilija76 je napisal/a:
Hvala vsem za odgovore.No rada bi samo to omenila,da nimam neke grozne težave z odrekanjem hrane,oziroma ,da pojem vse kar vidim,ampak nasploh se mi zdi,da ima človek od vseh teh praznikov le vseeno malce bolj napet trebušček.Bi pa vprašala kakšno razmerje naj bi bilo priporočeno pitje domačega kisa in vode in kolikokrat na dan? Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76
1.Vanilija, daj še enkrat preberi vse odgovore, ker se mi dozdeva, da si brala nekaj, kar tule ni napisano. V resnici ti mučenja s kisom ni nobena posebej močno priporočala. 2. Tega:No rada bi samo to omenila,da nimam neke grozne težave z odrekanjem hrane,oziroma ,da pojem vse kar vidim,.... v resnici ne razumem, ker je stvar kontradiktorna. Ker, če je odrekanje točka, ko človek ne je ve in ti s tem nimaš težav, potem tista, da "pojem vse, kar vidim", ne drži. Oziroma, če "pojem, vse kar vidim", potem, draga moja, IMAŠ težave z doziranjem hrane. Vendelina jr.

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

2. jan 2010 16:32

Jaz pa v ponedeljek ponovno štartam z ločevalno dieto. Prvič sem shujšala 15 kg. Zdaj v teh dneh sem jih pridobila skoraj 5. Vabljeni, da se mi pridružite, ne bo vam žal. Pa seveda dnevno vsaj pol ure rekreacije. Pa srečno. syu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti