Rdeča pesa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. nov 2009 23:06

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Pri nas sokov in sirupov ne pijemo. Sirupov ne zaradi sladkorja, samo prešane sokove pa zaradi tega, ker se mi zdi škoda, da bi balast (celuloza, otrobi) končal v smeteh. Torej, dokler bomo imeli zobe , bomo grizli jabolka, hruške in vse ostale sadeže in zelenjavo.

 

[pika] Vanja
bravooooooooooooooooooooooo bannanna_v_slo ;)

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

19. nov 2009 9:09

Pri nas pa delamo sokove, ker so dobri in zaradi zdravja. So krasen nadomestek za kavo(predvsem korenček). Ostanki pa končajo na kompostu, tako da ne gre nič stran. angela33

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. nov 2009 9:21

angela33 je napisal/a:
Ostanki pa končajo na kompostu, tako da ne gre nič stran. angela33
Tako je prav, naj se tudi deževniki kdaj posladkajo, ne da samo garajo...:)))))) lp, proxima

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

19. nov 2009 9:34

mambica je napisal/a:
Atina, imam isti problem kot ti. Se silim z njo, pa mi še vedno ne gre. Nekako mi paše samo zraven riža. Zraven katerih jedi pa jo vi jeste? Mislim kuhano rdečo peso kot solato. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 18.nov 2009 08:44
midva jo jeva včasih za večerjo zraven pečene zelenjave, zraven zrezkov v omaki ali z žara, pečenih beder, pravzaprav zraven vsega. za vse, ki ne marate trdeče pese pa moja izkušnja: kot otrok je nisem marala, ker so me vedno, ko sem bila bolna, silili, da sem pila pesin sok, ki mi je bil res bljak, sama sladkoba, nobene kislosti ... zato tudi pese v solati nisem marala. potem pa sem odkrila vloženo rdečo peso (po postopku brez sladkorja) in danes jo obožujem, celo sveže kuhano v solati. tudi sok pijem, ampak z dodatkom limone. rdeča pesa mi je dobra tudi v enolončnicah, jim da zanimivo barvo. 5rusa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. nov 2009 15:12

Ej Vanja, sploh ne mislim, da bi bilo pecivo z rdečo peso slabo - saj so korenčkove rezine naravnost slastne, torej tudi s peso ne more iti veliko narobe; po mojem je predvsem zelo sočno, kakšen da pa okus, pa ne vem.... do zdaj sem poznala rdečo peso samo v solati in poljskem boršču. Bom čez vikend malo eksperimentirala, pa sporočim, kako je bilo. lep pozdrav, Sonja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. nov 2009 11:49

Limnol, kar pogumno rdečo peso v pecivo. Sama sem že nekajkrat naredila čokoladni kolač z rdečo peso in je božanski. Bom poskušala izbrskati recept. Pesa se ne okusi, kolač pa je izjemno sočen. fresh

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. nov 2009 15:11

Evo punce, probajte tole, je izredno dobro: Probajte tole. Ruski recept mi je posredovala kolegica in mi smo vsi navdušeni. Orehi in suhe slive se odlično podajo k ostalim sestavinam. Mi tole jemo kot namaz, lahko pa to jeste kot prilogo k mesu. Tako pravi poznavalka dobre ruske hrane. Potrebujete: 5 srednje velike rdece pese 4-5 štrokov cesna,lahko vec ali men, odvisno od posameznika, ampak more biti dosti šarf, Dobro pest orehov Dobro pest suhih sliv sol, poper majoneza rdeco peso skuhati in na zelo drobno naribati da bo kot kašica. Cesen zdrobiti,suhe slive in orehe na drobno sesekljati. Vse zmeshati, dodati sol poper in majonezo. lp Vesna

Marija Osredkar  

član od: 16.8.2010

sporočila: 1

16. avg 2010 22:27

angela33 je napisal/a:
Pri nas pa delamo sokove, ker so dobri in zaradi zdravja. So krasen nadomestek za kavo(predvsem korenček). Ostanki pa končajo na kompostu, tako da ne gre nič stran. angela33
Sem se šele včanila. Pa še ne znam najti receptov. Tu pa vidim, da pri vas delate sokove. Prosim, če mi lahko napišete recept. Marija Osredkar

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. avg 2010 5:49

Zgoraj, desno od napisa "kulinarika net" je okence. Vanj vpiši besedici: rdeča pesa, klikni na lupo in odprl se ti bo meni z recepti in debato o njej, tudi o sokovih.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti