Jedilnik za praznično kosilo (morska hrana + meso) - kulinarika.net

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

31. dec 2009 11:14

Odvisno od priložnosti. Ponavadi imam vedno kaj masla z tržaško v hladilniku kar uporabljam tako za narezke kot kuho in ko delam omake ali kaj podobnega samo razpustim žličko takšnega masla. Ga napravim tako, da v maslo ogreto na sobno temperaturo vmešam stisnjen česen, peteršilj, sol in malo popra. Če ga delam prav namenjeno za namaz kot danes pa napravim še z žlico kisle smetane, naredim debel svaljek in dam v folijo, da se spet strdi. Zelo dobro maslo je tudi: maslo, stisnjen česen, sol, poepr, žlica kisle smetane (ali skute) ter drobno nasekljane kapre-nam zelo prija namazano na svež kruh. Pa lepo praznovanje!!! terakota

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

31. dec 2009 11:39

Hvala, terakota, tudi tebi lepo praznovanje. Mic

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

31. dec 2009 12:03

Pri nas smo imeli fondi za božične praznike in za silvestrovo odpade.Bo pa letos bolj tradicionalni meni iz mojega otroštva. hladna predjed - tatarski biftek, tuna namaz topla predjed - pečen pršut na belem vinu,polnjeni lignji v omaki in zapečeni v pečici. glavna jed - pečen odojek s hrustljavo kožico,pečen krompir,francoska in pečen losos,paradižnikova solata z mladim sirom desert - piškoti i limonin sorbet z malinami V poznih urah za pregnat mačka bo pa na meniju sarma.Seveda je dodatek doma pečen kruh. Lep večer vsem skupaj in lepo praznujte. sensia

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. dec 2009 12:13

sensia je napisal/a:
Pri nas smo imeli fondi za božične praznike in za silvestrovo odpade.Bo pa letos bolj tradicionalni meni iz mojega otroštva. hladna predjed - tatarski biftek, tuna namaz topla predjed - pečen pršut na belem vinu,polnjeni lignji v omaki in zapečeni v pečici. glavna jed - pečen odojek s hrustljavo kožico,pečen krompir,francoska in pečen losos,paradižnikova solata z mladim sirom desert - piškoti i limonin sorbet z malinami V poznih urah za pregnat mačka bo pa na meniju sarma.Seveda je dodatek doma pečen kruh. Lep večer vsem skupaj in lepo praznujte. sensia
kej bo to? a lahko pridem? Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti