Jedilnik za praznično kosilo (morska hrana + meso)

manevem  

član od: 9.11.2006

sporočila: 80

tema odprta - 28. dec 2009 21:04 | ogledi: 9.667 | odgovori: 14

Kulinarični eksperti!

Rabim vašo pomoč pri izbiri jedilnika .

Na praznično kosilo sem povabila bodočo taščo z družino in rada bi naredila nekaj posebnega. Za predjed bom naredila zapečene školjke - Jakobove kapice (moj lubi navija za to predjed in rada bi mu ustregla)... potem pa kremasto juho iz paprike in/ali koruze, no pri glavni jedi nastane problem, vsaj meni se tako zdi. Ali lahko kombiniram morsko hrano in meso? Nekako mi ne paše meso (glede na predjed), ribo pa ne bi rada pripravljala, ker jo tašča izvrstno pripravi in ne bom vabila na slabšo različico njene varijante :p.

Mogoče kakšne puranove rolice polnjene z sirom ali zelenjavo? V igri so še poljnjeni mošnjički (iz baze, samo meso bi zamenjala za mletega purana), piščanjčji žur (iz baze) in puran z sezamovo-mandljevi omaki. Ali vseeno dam vse od sebe in probam z ribo v pečici?

Morem še povedati, da je večina povabljencev zelo spretna v kuhinji.

Sladico bom pa že nekak ukomponirala.

Hvala in praznični pozdrav!

manevem

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. dec 2009 21:20

Jaz tudi nisem ekspert za to, če paše morsko in mesno, ma jaz navijam za piščančji žur iz baze. Mi ga bomo meli za silvestrovo, zraven pa široke rezance. Ful nam je vsem všeč. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

30. dec 2009 16:15

kaj boste pa ostali imeli za silvestrovo, seveda naj odgovorijo le tisti, ki ne bodo preveč komplicirali, sama bom verjetno tudi imela piščančji žur, ker pozno pridem iz službe in ne mislim cel večer preživeti ob štedilniku, ampak mogoče se še premislim, anitram1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. dec 2009 16:27

Mi bomo imeli fondi, mesnega in sirovega. Osem nas bo, mogoče deset. Pa kak narezek bo zraven in malo sira, torej letos res nič posebnega. Kar je zame juhuhu, ker mi kot gostiteljici res ne bo treba tako rekoč nič delat. YES!

In, manevem, seveda lahko vse kombiniraš, zakaj pa ne?  V dobri družbi vse tekne, hrana narejena z dobro voljo pa je neprekosljivega okusa. Mamamia

mamamia

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

30. dec 2009 16:49

zgleda, da bomo imeli za silvestrovo kar narezek, pravkar crknila pečica , pa je šel napol pečen pehtranov biskvit v smeti, anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 30.dec 2009 16:55

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

30. dec 2009 17:09

Jaz ne bom nič komplicirala. Dober, svež kruhek ter dve ali tri vrste namazov in nič nervoze. Ja, za namaze se pa še odločam. Hvaležna vam bom za kakšen namig. Mic

neznan uporabnik

30. dec 2009 18:25

Jetrna pašteta, tatarski biftek, bakalar, tunin namaz, skutin namaz ... To je nekaj osnovnih. Lahko pa malo dodaš, pa malo odvzameš, pa bo kaj novega "ratalo". ajda66

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

30. dec 2009 18:56

moj najljubši namaz: namočim sojine kosmiče, dodam česen, svežo rdečo pariko, poper ter sol in zmiksam-njami! terakota

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. dec 2009 19:12

Mm, to bo pa treba poskusit, zanimiv recept, Terakota. A s paličnim zmiksaš? Jaz imam pa najraje tuninega. Zmešaš tuno, majonezo, nasekljano čebulo in kisle kumarice, malo začiniš in voila. RadaJem

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

30. dec 2009 22:00

RadaJem je napisal/a:
Mm, to bo pa treba poskusit, zanimiv recept, Terakota. A s paličnim zmiksaš? Jaz imam pa najraje tuninega. Zmešaš tuno, majonezo, nasekljano čebulo in kisle kumarice, malo začiniš in voila. RadaJem
Evo, jaz bom pa jutri še tvojega napravila za popoldanski narezek! Moj moški je nor na tuno in po moje bo zaradi okusa po majonezi in kislosti kumaric prav navdušen! Sojin je že napravljen (tak zelo nežen okus ima) in ja, jaz ga kar s paličnim, je še bolje, če se še malo rdeče paprike vidi, pa česnovo maslo sem tudi napravila. Sem pa še v širok kozarec za vlaganje narezala ovčji sir, dodala lovor, narezen česen ter cel poper in zalila z oljčnim oljem ter postavila v hladilnik-jutri bi moralo biti že dodbra aromatiziran, pa pečene rdeče parike sem dala iz skrinje, da bodo poleg narezka z svežim domačim kruhom, seveda francoska....za večerjo pa še vedno ne vem kaj bi...sploh ne bi kaj veliko pa bi raje kaj dobrega sladkega spekla-jaz namreč lahko sladko jem tudi, ko sem lačna terakota

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

31. dec 2009 7:38

Jaz pa dam k tuni veliko česna namesto čebule in je tudi super. Terakota, mi poveš, kaj dodaš maslu poleg česna? Predstavljam si kot namaz ali kot podlago k obilnejšim zalogajem. Mic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti