Jedilnik za praznično kosilo (morska hrana + meso)

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

31. dec 2009 11:14

Odvisno od priložnosti. Ponavadi imam vedno kaj masla z tržaško v hladilniku kar uporabljam tako za narezke kot kuho in ko delam omake ali kaj podobnega samo razpustim žličko takšnega masla. Ga napravim tako, da v maslo ogreto na sobno temperaturo vmešam stisnjen česen, peteršilj, sol in malo popra. Če ga delam prav namenjeno za namaz kot danes pa napravim še z žlico kisle smetane, naredim debel svaljek in dam v folijo, da se spet strdi. Zelo dobro maslo je tudi: maslo, stisnjen česen, sol, poepr, žlica kisle smetane (ali skute) ter drobno nasekljane kapre-nam zelo prija namazano na svež kruh. Pa lepo praznovanje!!! terakota

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

31. dec 2009 11:39

Hvala, terakota, tudi tebi lepo praznovanje. Mic

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

31. dec 2009 12:03

Pri nas smo imeli fondi za božične praznike in za silvestrovo odpade.Bo pa letos bolj tradicionalni meni iz mojega otroštva. hladna predjed - tatarski biftek, tuna namaz topla predjed - pečen pršut na belem vinu,polnjeni lignji v omaki in zapečeni v pečici. glavna jed - pečen odojek s hrustljavo kožico,pečen krompir,francoska in pečen losos,paradižnikova solata z mladim sirom desert - piškoti i limonin sorbet z malinami V poznih urah za pregnat mačka bo pa na meniju sarma.Seveda je dodatek doma pečen kruh. Lep večer vsem skupaj in lepo praznujte. sensia

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. dec 2009 12:13

sensia je napisal/a:
Pri nas smo imeli fondi za božične praznike in za silvestrovo odpade.Bo pa letos bolj tradicionalni meni iz mojega otroštva. hladna predjed - tatarski biftek, tuna namaz topla predjed - pečen pršut na belem vinu,polnjeni lignji v omaki in zapečeni v pečici. glavna jed - pečen odojek s hrustljavo kožico,pečen krompir,francoska in pečen losos,paradižnikova solata z mladim sirom desert - piškoti i limonin sorbet z malinami V poznih urah za pregnat mačka bo pa na meniju sarma.Seveda je dodatek doma pečen kruh. Lep večer vsem skupaj in lepo praznujte. sensia
kej bo to? a lahko pridem? Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti