Goveje meso iz juhe

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

30. dec 2009 1:33

Lahko jo pa porabiš za kosilo ; govedina, pražen krompir ,kuhan hren ( hrenova omaka, za katero porabim dan ali dva star kruh , ki ga zalijem z vročo govejo juho, dodam žlico ali dve hrena iz kozarca, ga s paličnim mešalcem nekoliko razžvrkljam ,da se kruh prej razpusti in to je to . Po želji lahko še dosoliš in popraš . Še to , za to omako mora biti bel ali vsaj pol bel kruh , še boljše so pa žemlje . Biti mora kar precej gosta in lepo gladka, brez grudic . Otroci res niso najbolj navdušeni nad to omako, odrasli , sploh starejši pa jo imajo radi. Lp, Manca 51 manca51

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

30. dec 2009 5:04

Jaz naredim hrenovo omako tako, da na maslu malo prepražim drobtinice, zalijem z juho, pokuham in dodam žlico ali dve hrena iz kozarčka (previdno najprej žlico, nato poizkusim, če se mi zdi preveč blago pa še dodam, da ni preveč ostro), res drobno naribam jabolko in dodam žličko sladkorja ter še malo pokuham. Omaka zelo paše k mesu in praženemu krompirju. Drugače pa porabim govedino iz juhe tudi tako, da jo lepo zrežem na rezine (lepše se reže ko se malo ohladi), na olju prepražim drobno sesekljano čebulo, kakšen strok česna in na koncu dodam še zmečkan korenček iz juhe. Nato dodam rezine govedine, malo solim, popram, lahko malo vegete in jih opečem z obeh strani, zalijem z vodo ali juho, po potrebi dodam košček kocke za omako in malo pokuham ter zgostim z žličko moke. Včasih omako precedim ali prepasiram s paličnim mešalnikom, včasih pa pustim da se čebula vidi. Ko odstavim z ognja ddodam še rezinico masla in odlična "pečenka" je tu. Lepo paše k pireju ali praženemu krompirju in še malo juhe ter solate, mogoče kakšna priloga in odlično nedeljsko kosilo je tu. Sicer pa jaz juho skoraj vedno kuham iz reber ali prsi in to pojemo v nedeljo že za tak pozen zajtrk, namesto kakšne salame ali podobnega, ker juho vedno pristavim že zelo zgodaj, tako da ni potrebno razmišljati kako bi govedino uporabili. lep pozdrav tedyka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

30. dec 2009 5:11

Spomnila sem se še enega recepta, ki nam je bil tudi všeč, pa ga že zelo dolgo nisem naredila: V globoko ponev damo malo olja, na njem svetlo prepražimo drobno narezano čebulo, dodamo na kocke narezan krompir, solimo, ter dobro pokrijemo in pražimo, da se krompir malo zmehča (kakšnih 5-10 minut) in večkrat premešamo. Nato dodamo na kocke narezano hladno govedino iz juhe in še malo pražimo, da se krompir malo opeče in tudi govedina. Če se vam zdi preveč suho se doda malo juhe (res malo, ker mora ostati krompir v koščkih). Na koncu, preden se odstavi se vmeša še razžvrkljano jajce ali dve (odvisno od količine), malo popra, lahko se doda tudi malo sesekljanega petršilja. Lep pozdrav tedyka

vida-lara  

član od: 30.11.2009

sporočila: 101

30. dec 2009 14:47

Tudi jaz naredim iz govedine polpete (meso zmeljem, dodan na koščke narezan kruh, jajce in začimbe, oblikujem polpete, ki jih nato paniram in ocvrem, postrežem pa h pire krompiru). Včasih naredim tudi zelenjavno omako (prepražim čebulo, na koščke narezano meso, zelenjavo, dodam začimbe, zalijem z vodo in počasi kuham, da nastane omaka, ki jo lahko postrežeš h krompirju, rižu ali testeninam) Dober tek vida-lara

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

30. dec 2009 15:17

Govedino navadno porabim za zelenjavne enolončnice. Sedaj pozimi vzamem iz zmrzovalnika stročji fižol ga naredim kot enolončnico (krompir, korenje, peteršilj, šetraj in seveda stročji fižol) vržem na rahlo prepraženo čebulo, dušim do mehkega, dodam na koščke narezano govedino, pomokam, dodam parad. mezgo in zalijem. Dodam tudi govejo kocko. Mož ima rad kumarično omako z vmešanim pire krompirjem, žličko k. smetane in narezano govedino.

coquus  

član od: 19.12.2004

sporočila: 24

16. feb 2019 11:02

Meso narežem na drobno, stepem dve jajci, dodam še malo mleka, vmešam meso in dodam 3 žlice polnozrnate pirine moke, pa še nekaj začimb, morda še malo sira; potem pa na vroče olje in naredim omleto.

coquus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti