Slaščičarski termometer

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. avg 2012 19:39

bannanna, a nisi malo preostro reagirala na čisto spodobno pisanje kvačkarice? Meni njeno pisanje zveni kot pisanje izkušene kuharice stare šole, kar za mlado generacijo morda pomeni, da je za časom, jaz pa mislim, da so njene izkušnje resnično takšne, da zna meso odlično speči po približni oceni teže in da zna tudi kako slaščico v nulo naredit brez sodobnih pripomočkov, ki jih v časih, ko so se one učile, pač pri nas še ni bilo. Prav zaradi pomanjkanja tehničnih pripomočkov so imele kuharice stare šole toliko bolj izkušeno roko (in oko) in druge zanesljive načine za kontrolo temperature sladkorja (saj poznaš mehurček skozi zavito žico, to še danes najdeš v najbolj iskanih kuharskih učbenikih).

 

Tako da jaz ne bi tako vehementno in zviška (vsaj meni tvoje pisanje tako zveni) zavrnila njenega pisanja. Jaz bi jo kvečjemu povprašala za kak dodaten praktičen nasvet. Tudi jaz imem termometre doma, a jih redko uporabljam. Ti praksa vseeno da nekaj izkušenj, verjemi.

A v mladih letih smo pač vsi pametni, sploh tisti, ki na novo kaj odkrivajo. Običajen življenjski krog bi rekla.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. avg 2012 21:37

Nasprotno, jaz to občudujem!! Najbrž tudi meni rata brez termometra, ko bom pekla svinjsko ribico več kot enkrat na leto. Ko pa si jo študent privoščim, se pa ne sme ponesrečiti.

 

Sem izbrisala post, čeprav ni bil nič kaj takšnega. o tem kako brez izkušenj težko narediš recimo švicarsko masleno kremo brez termometra in meso težko odvagaš z roko. (se napisano lahko drugače bere kot je v resnici mišljeno). Bi prej rekla da je vehementno pisati obratno. Mislim da je vsem jasno, da do točno določene temperature slašičc in mesa prideš na več načinov a) termometer b) izkušnje c) sreča. 

Pri kuhanju sladkorja pa poleg termometra še vedno preverjam s sponko za papir kako je kuhan. Najbrž zato ker sem do sedaj kuhala sladkor približno trikrat. 

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 22. 2012 21:47

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

17. dec 2013 16:31

Slaščičarke na pomoč...imam za kuhat med na 135 stopinj in doma imam digitalni termometer na vbod do 200 stopinj.Lahko z tem merim temperaturo medu,ker nimam termometra za sladkor?

Hvala za nasvet.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 17.dec 2013 16:33

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. dec 2013 17:22

Ne vidim razloga, da zakaj ne bi mogla.

Sonja

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

17. dec 2013 17:28

Vrtejbenka, ali moraš kuhati čebelji med na 135 st. C. Kolikor jaz vem, se ga ne sme segreti nad 42 st. C.

http://www.mojalbum.com/tajda

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

17. dec 2013 19:43

Darjuška,za kuhanje mase za mandolat moram med segret na to temperaturo..taka je receptura.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti