Mehka govedina iz juhe

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. dec 2009 19:21

Ossobuco je golenica (pri teletu in pujsu govorimo o krači!), ki je narezana "počez", tako da je zraven kost. Če pa je kost izluščena, dobimo bočnik (mesar na Pagu mu pravi "mišić"), ki je klasično meso za golaž in moje najljubše meso za govejo juho. Kuham jo pa v ekonomu! teta torta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. dec 2009 19:22

Ossobuco (kost z luknjo) je  golenica (krača), prečno narezana. Goveja je dobra za juho, telečja za dušenje, spodnji koščki pa za rižoto.

nola

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

30. dec 2009 19:53

Hvala za to razlago. Sedaj vsaj vem na kateri konec spada ta konec kriznana

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. dec 2009 20:02

Teta torta, sva se spet enkrat skoordinirali! Bočnik, ki mu pri nas rečejo muscolo je tudi moj najljubši kos za juho!

nola

kozamurnik

sporočila: 2311

31. dec 2009 6:19

V nekaterih knjigah je napisano, da se pen ne pobira, ker dajo juhi izredno dober okus. Jaz jo kuham v ekononom loncu, le da dam malo manj zelenjave, ker razvije v ekonomu zelo izrazit okus. Poleg popražene dodam juhi tudi nekaj čebulnih olupkov in juha je odlična, prav gotovo bolj dobra kot po stari metodi, ki se mi zi le ena izmed ukorineninjenih navad, ki gre iz generacie v generacijo.Z mami sva enkrat z istimi sestavinami preizkusili obe metodi. Verjeli ali ne, mami je dala svoj glas ekonom loncu! Meso iz ekonoma pa je tudi bolj mehko in sočno, skoraj masleno. murnik

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

1. jan 2010 20:27

Tudi sama sem včasih kuhala v ekonom loncu, pa je juhica bila tudi dobra in še hitro kuhana. Sedaj kuham počasi v posodi. Morda nostalgija na stare čase Sem pa tudi sama brala, da se pene ne pobira, temveč je potrebno juho na koncu pustiti malo odležati. Nekateri jo, ko je kuhana, zalijejo z vodo in pustijo malo stati.

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

2. jan 2010 23:25

Ali vsi juho solite? Nekje sem prebrala, da nekateri solijo na koncu

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

3. jan 2010 18:15

Ja, juho vedno solim na koncu, ko jo poskusim!! adalbert

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. jan 2010 18:50

Bi samo dodala da je res ful pomembno katero meso imamo. Pri nas imamo kmetijo in krave ali teličke hranimo samo s suho mrvo in svežo travo, ko je in nikoli ne dodajamo silaže. To se resnično pozna pri mesu. Posledično potem pri juhi. Pozna se tudi na mleku ampak to bi spadalo že drugam... biba

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

4. jan 2010 21:36

Evo, sem danes skuhala juhico. V skrinji imam meso neke krave iz kmetije, ki je že pakirano v kosih za juhico. Najprej sem dala v vodo jušno zelenjavo, ko je juha zavrela, sem dodala meso. Kuhala sem skoraj 3 ure (kot ponavadi) in po tem pustila meso še kaki dve uri v vodi. Meso je bilo mehko, znotraj še rožnate barve. Pen nisem odstranjevala, ker smo juho jedli šele 5 ur po tem, ko je bila skuhana, se se do takrat že "polegle" na dno". Sem pa odstranila maščobo. JUhica je bila zelo okusna. Iz jušne zelenjave sem naredila kašico za dojenčico, ki pa je bila "blek". Glede na to, da ta otrok poje skoraj vse, kar ji dam, je bil to resnišno iskren komentar slabe zelenjave. Ponavadi jušno zelenjavo z veseljem zmaže. Moj predragi je bil navdušen nad mojim novim kuharskim znanjem in se vam iz srca zahvaljuje za vse nasvete. Jaz pa tudi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti