Mehka govedina iz juhe

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. dec 2009 11:03

Se pridružujem mnenju anamarije1, ekonom lonec. Me vsake toliko časa popade, da bi juho skuhala na klasičen način, pa potem vedno po dveh urah roma v ekonom.

Lijana

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

27. dec 2009 11:43

Mene pa samo včasih popade, da jo dam kuhat v ekonom lonec, pa mi je vedno žal. Juha, ki se kuha lepo počasi, je čisto nekaj drugega, kot kuhana v ekonom loncu. Ni primerjave.

Sicer pa kot je bilo že napisano. Za dobro juho, meso vedno v mrzlo vodo. Vsak mesar ti bo pa znal svetovati, katero meso bo mehko, ko bo kuhano. Če imaš pa možnost kupit kako domačo, mlado govedino, pa toliko bolje.

Nena

neznan uporabnik

27. dec 2009 12:27

Če po kuhanju v ekonom loncu pustiš juho, da se potem, ko že snameš pokrov, še kakih 10 minut lepo počasi umirja in takrat dodaš zaćimbe, vključno z zeleninimi in peteršiljevimi listi, ji čisto nič ne manjka. Naši obiski so vedno padli na finto, da sem jo kuhala klasično (zjutraj navsezgodaj vstat, pa podkurt, pa juho pristavt, pa mirkat koliko vre, "se morata dve kuharici kregat, ena pravi, da juha vre, druga pa pravi, da ne vre", mkenda je takrat ravno prav? Haha, mi bi najbrž najboljšo župco skuhal, imamo s prepiranjem o tem, kaj JE in kaj NI, že veliko kilometrine... japaja

neznan uporabnik

27. dec 2009 12:52

Dzeljan bi sicer rada mehko meso, ampak mi smo tako polni znanja, da ga radi trosimo okoli. Juha naj vre najmanj 2 do 3 ure, pa bo tudi meso mehko v tem času. Poizkusi s flamom. To, mislim vsaj, je potrebušina, pa še malo reber se drži zraven. Bo sigurno mehko. Je pa to ponavadi mastno. Potem seveda od mesa in z juhe maščobo odstraniš, pa bo. Kar se tiče kvalitete juhe, pa ne bomo nikoli prišli skupaj. Saj ste bili že kdaj v gostilni, ko je večja družba jedla juho. Eni so hvalili, drugi popolnima skritizirali. Meni še v nobeni gostilni, pa sem zeelo veliko jedla v njih, goveja juha ni bila dobra. Ker pa če še domače zakuhe nima, je pa sploh zanič. Za moj okus, se razumemo. Vsi prinesemo nek okus še od doma, pa potem tudi svoje kuhanje nekako prilagajamo temu okusu. Zato ne moremo posploševati, kaj je sprejemljiv okus, in kaj ne. Fino je vedeti čim več, potem pa po svoje prirediti. Pa dober tek! ajda66

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

27. dec 2009 13:15

pe3ca je napisal/a:
janja512 je napisal/a:
Moja babica me je naučila 'pravila': če hočeš imeti dobro juho, moraš dat toplo vodo, če pa želiš imeti dobro juho, daj meso v mrzlo vodo...
Tu je najbrž pomota Prvič slišim za razlike med toplo in mrzlo vodo nalito na meso . Midve z mamo nalijema vodo kakršna priteče izpod pipe, edino meso pa prej opereva pod mrzlo vodo (da očistiva krvi..). Po eni uri vrenja poskusiva, da vidiva kako dolgo se bo še moralo kuhati. Včasih v mesnici naletiš na mlado meso pa je juhica prej kuhana, zdaj pa imava domačo govedino (od 5 let stare krave) ki pa se mora kuhati vsaj 4 ure, da se zmehča. In, ko tako poizkušave, se najeve že do kosila. dzeljan, večkrat poizkusi meso pa bo problemček rešen. LP, pe3ca
Ja, se opravičujem, res je bila pomota. Namreč... mrzla voda-dobra juha, topla voda-dobro meso. Je pa moja predhodnica isto omenila, tako da očitno razlika JE. So pa to finte naših babic... ali pa celo babic naših babic.

Robi S  

član od: 27.10.2009

sporočila: 10

27. dec 2009 14:56

Dzeljan. Klasično se juha kuha kot omenjeno: meso v mrzlo vodo, počasi vreti kar nekaj ur.... Če hočeš dobro meso iz juhe moraš pač dobro meso najprej dati not :) O tem mesarjev ravno ne gre spraševati, saj oni za juho prodajajo meso 3. kategorije (razni bočniki, potrebušnine...). Zato je treba dobro meso dati not v juho. Dober kos iz stegna (mesar ti ga za juho ne bo dal nikoli, zato ti kar tiho bodi kaj nameravaš z njim) se v ca 3 urah skuha do mehkega. Juha je pa bolj "fit" varianta. Se pravi pusta, brez "cinkov". Če hočeš krepko juho pa vrži v lonec zraven mesa še kakšno kost. lp Robi S Robi S

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

27. dec 2009 16:06

Hihi, sem pa mislila, da samo pri nas dajemo v juho meso za zrezke ... Našega mesarja bi kap, če bi vedel! Kuham pa juho vedno 'po tastarem', se pravi, meso v mrzlo vodo, juha pa vre na majhnem ognju 2-3 ure. Juha je odlična, meso pa zmeraj mehko. Potem meso še nahitro popečem na maščobi (zraven lahko daš tudi korenček iz juhe) in na koncu malo zalijem z juho, da nastane omakca. Za prilogo pa pire krompir in kakšna zelenjava, recimo cvetača iz pečice - ravno danes smo imeli tako kosilo, rezultat pa krožniki, pomazani do čistega Volkica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. dec 2009 17:23

nb je napisal/a:

Mene pa samo včasih popade, da jo dam kuhat v ekonom lonec, pa mi je vedno žal. Juha, ki se kuha lepo počasi, je čisto nekaj drugega, kot kuhana v ekonom loncu. Ni primerjave.

 

 

Juho kuham 25 do 30 minut in je meso čudovito! Meni pa se zdi škoda časa, da bi jaz kuhala tam 4 ure, kaj jaz vse naredim v štirih urah, kosilo za 200 ljudi

Juha iz ekonoma je odlična, ni primerjave s tisto ki jo kuhaš 3 ure, no, pa smo spet tam, stvar okusov!Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27.dec 2009 17:26

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. dec 2009 17:57

Nak, tole mi pa ne boš prodala Anamarija in to kljub temu, da cenim tvoje kulinarične sposobnosti in znanje. Juha iz ekonoma ni nikoli ekvivalent jihi, ki se lepo počasi kuha in cmari na štedilniku med 2 do 3 ure. Žal, sem probral to in ono in primerjave ni. Čista bedarija poa je primerjava "kaj vse jaz naredim v štirih urah, kosilo za 200 ljudi". Ja za božjo voljo, kdo ti pa brani, saj ko se juha kuha si ti povsem prosta in lahko kuhaš ne zgolj za 200 lahko tudi zaradi mene za 400 ljudi. Saj ti ni treba nepremiočno stati poleg piskra in ga gledati, halo !! Vsak po svoje in na svoj način, kar je prav in povsem svobodno vendar po juhi se pozna gospodinjstvo in gospodinja pa reci kar hočeš. hedonist

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

27. dec 2009 18:13

Govejo juho imam čas kuhati le čez vikend. Ker nimam ekonom lonca (priznam, da bom pošteno razmislila o nakupu, predvsem, če ga uporablja tudi naša anamarija1  - k njej bi se kar vsak dan povabila na kosilo) , dam juho kuhati že ob 9.h zjutraj, potem se počasi kuha nekje do 11.h (odvisno od mesa). Do 13.h, ko imamo kosilo, jo pustim stati. Zdi se mi, da je potem še mnogo boljšega okusa. Zakuham jo tik pred kosilom.

Tudi jaz dam govedino + vse začimbe v mrzlo vodo (je boljša - preizkušeno), potem pa počasi kuham do vrenja. Za juho najraje nabavim bržolo, včasih tudi flam + par kosti. Meso od mesarja je v 2 urah zanesljivo kuhano, kako domačo govedino pa je seveda potrebno kuhati dlje.

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti