Mene pa žuli...

tema je zaklenjena

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

29. dec 2009 20:42

Ajde, vsak enega kukija in vsi se bomo imeli radi ;) Tulka torej časti RadaJem

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. dec 2009 21:46

Vendelina jr. je napisal/a:
In če bi se v receptih namesto štrudlov in štrudljev pojavljali zavitki in namesto muffinov, maffinov in mafinov kolački....bi bil to prvi korak v veščini uporabe boljše slovenščine. Vendelina jr.
moje mnenje sicer ne spada v tole temo, ampak če so že bili omenjeni kolački, mafini, mufini, muffini, maffini blabla... zanima me če je kakšna šansa da se poenoti zapis na kulinariki. ker ko iščem ene mafine, moram napisati za vsak slučaj v iskalnik še: muffini, maffini,.... grrr. meni je vseeno kako se jim reče v resnici in katero ime se uporablja na kulinariki, da bi le bilo enotno. (recimo tudi ob dodatnih receptih na desni strani se pokažejo le muffini, če je odprt recept muffini) tenkjuu bannanna_v_slo ;)

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. dec 2009 7:31

Bannanna, hvala, ker si se vrnila na prvotno temo, sme že imela v mislih, da bi to napisala, vendar sem čakala na druge

Dejmo govorit o receptih no, jaz se grebem, da bo tema pristala med večno maldih

Lepo vas prosim Slovnica???????? Kaj ima veze s hrano?

Se pravi, vsi moji recepti, ki vsebujejo pašto, bi morala dati popravek v Uredništvu in napisati državo izvora Italija? Mamf in fresh a sem prav razumela?

 

 

 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 30.dec 2009 07:32

neznan uporabnik

30. dec 2009 8:23

Ma jaz bi pri pašti napisala država izvora Kitajska, pri vseh krompirjih me pa že mal nese, ker ne vem, kako so se tiste države na današnjem ozemlju ZDA takrat imenovale? Še najmanj ga pihneš, če v teh časih napišeš kar EU, ti lepo notri pade in Italija in Slovenija.. Drgač pa, slovnica ima kar veliko veze s hrano, predvsem pri receptih. Če recept ni napisan tako, kot se šika, tudi rezultat ne bo tak, kot se šika. Pa improvizacija gor al pa dol, jaz moram najprej vedeti, kako nekaj izpade v originalni obliki, improvizirala bom pa potem, če se mi bo zdelo. Recimo, si predstavljam, kako bi bilo stepati jajca z metlo in ne z metlico, kako bi bilo za tatarca meso "nastrgati, ne nasekljati"... Si se pa dobro znašla pri svojem imenu, moram rečt, hehe! Če ne bi imela na koncu Anamarije še 1, bi bila velika možnost, da si se zatipkala in da sta v resnici 2: Ana in Marija.. Ja ja, sm že nehala, no.. japaja

kozamurnik

sporočila: 2311

30. dec 2009 8:30

anamarija1 je napisal/a:

Lepo vas prosim Slovnica???????? Kaj ima veze s hrano?

p>

 

 

 

Anamarija [srecen]

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 30.dec 2009 07:32
Anamarija, zakaj pa potem ravno ti nasprotuješ, ko nekdo v tvojem materinem jeziku naslov recepta narobe napiše? Torej ti le ni vseeno in ima slovnica, čeprav italijanska, le vezo s hrano. Po tem, kar si zdaj napisala, bi ti moralo biti vseeno!!! murnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 30.dec 2009 08:32

neznan uporabnik

30. dec 2009 8:44

Vzamemo kilo orehov in zmeljemo. Zdej pa ne vem a ima drevo oreh kakšno kilo (včasih so res kake odebeline na deblih)? In jo potem, to kilo, zmeljem? (Bohve kakšen afrodiziak bi to lahko bil?) Če predvidevam, da gre za orehe, lahko kilo orehov z lupino vred zmeljem (tudi to je lahko specialiteta za kakšne nazovi gurmane)? Lahko pa vzamem 1kg orehovih jedrc in jih zmeljem. Ali pa v končni fazi vzamem en kilogram oreha, ga zmeljem..(pride v poštev pri ogrevanju ali pa pri izdelovanju ivernih plošč..)? japaja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. dec 2009 8:56

kozamurnik je napisal/a:
anamarija1 je napisal/a:

Lepo vas prosim Slovnica???????? Kaj ima veze s hrano?

p>

 

 

 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 30.dec 2009 07:32

Anamarija, zakaj pa potem ravno ti nasprotuješ, ko nekdo v tvojem materinem jeziku naslov recepta narobe napiše? Torej ti le ni vseeno in ima slovnica, čeprav italijanska, le vezo s hrano. Po tem, kar si zdaj napisala, bi ti moralo biti vseeno!!! murnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 30.dec 2009 08:32

 

Dej, dej ne bodi huda no, jaz tako razmislim, če ti uspe spraviti skupaj dober obrok, si srečen in vsi so srečni a ni tako? Torej je prisotna dobra volja. Si okrogel in vedno nasmejan

Pri slovnici pa je bojazen, da zboliš, če jo preveč obvladaš. Za obvladati slovnico nimaš časa kuhati in ker nimaš časa kuhati si suh in slabe volje

A bo šla razlaga?

Anamarija

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

30. dec 2009 9:01

anamarija1 je napisal/a:
Pri slovnici pa je bojazen, da zboliš, če jo preveč obvladaš. Za obvladati slovnico nimaš časa kuhati in ker nimaš časa kuhati si suh in slabe volje

A bo šla razlaga?

Anamarija [srecen]
No, smo tudi takšni, ki obvladamo tako slovnico kot kuho. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. dec 2009 9:06

Kozamurnik, vedno se bom vtikala in spotikala, če bo ime recepta narobe napisan, to pa se mi zdi, da je najmanj kar lahko storimo, da se potrudimo, sicer se jaz trudim 5 let, če bi se vsak tako trudil, morda bi bilo več prijaznosti do sočloveka!  

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 30.dec 2009 10:38

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 30.dec 2009 10:40

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. dec 2009 11:35

anamarija1 je napisal/a:

Kozamurnik, vedno se bom vtikala in spotikala, če bo ime recepta narobe napisan, to pa se mi zdi, da je najmanj kar lahko storimo, da se potrudimo

 

anamarija1 je napisal/a:

Lepo vas prosim Slovnica???????? Kaj ima veze s hrano?

 

Zdaj se pa odloči

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti