Rdeči poper

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. dec 2009 17:53

ežoj je napisal/a:

natasaj prva, rdeči poper lahko nadomestiš z navadnim poprom, sam ga prelij s kakšnim smrdečim dezinfekcijskim sredstvom.

< ežoj
Sploh nisi usekal dosti mimo, rdeči poper je plod drevesa z imenom nepravi poprovec (Schinus molle); po ljudskem verovanju menda drevo odganja mrčes vobče in ga je zato pametno saditi ob hišah. Kar se mi je zdelo na Siciliji, kjer sem letos to drevo prvič videla v živo, izjemno obetavno, ampak mi je potem navdušenje malo zamrlo, ko sem prebrala, da gre za eno od hudo invazivnih vrst. lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. dec 2009 17:56

proxima, mislim, da je v tolažbo dejstvo, da ne bi prezimilo v naših krajih.....................

rimljanka - zasebno mnenje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. dec 2009 18:10

Po mojem na Primorskem bi, ima podobno cono temperaturnega ugodja kot drevesni paradižnik (tamarillo), in teh je nekaj živih posajenih na prostem že več let tudi v osrednji Sloveniji (relata refero Moj Mali Svet). Navsezadnje tudi oljke v slovenski Istri vsakih nekaj let krepko pozebejo, pa se vendar kar držijo; vsekakor se jaz samo na temperaturo raje ne bi zanašala. Je pa krasno drevo, prav res.

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

28. dec 2009 20:12

 Ne sam o drevo, tudi poprovi piškoti (iz rdečega popra) so dobri.

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti