Angleške konfekcijske številke

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

tema odprta - 26. dec 2009 11:10 | ogledi: 9.293 | odgovori: 7

Dekleta in fantje, spet potrebujem malo vaše pomoči. Še prej pa naj vsem zaželim lepe praznike in ne preživite jih tako veliko za računalnikom kot jih jaz.

Po spletu bi rada naročila nekaj oblekic, ker so ceneje kot pa pri nas. Problem nastane pri konfekcijskih številkah. Sicer me je moj lepo izmeril vsepovsod, kjer je seveda bilo treba, na spletni strani je tudi tabela, kjer pogledaš, v katero številko sodiš,... Vendar sem jaz še vedno skeptična. Namreč, če gledam po katalogu od enega teh naših ponudnikov oblek, potem imam številko 40, vendar jaz vedno naročim najmanjšo kar obstaja (36 ali celo 34), ker sem se že naučila, da ima ta ponudnik kataloške prodaje večje številke, zato vedno naročim manjšo. Verjetno imate tudi druge takšne izkušnje. Zato ne bi rada vse kar si naročim iz Anglije tudi pošiljala nazaj, ker poštnina ni tako zanemarljiva.

Kakšne so pa vaše ozkušnje pri nakupu konfekcije v tej deželi? Po mojem merjenju naj bi bila moja konfekcijska številka 10, kar pomeni S, kar pomeni 38 po naše in 8 po ameriški številki.

No, sedaj vidite s čim se ukvarjam te praznike.

Hvala vsem za pomoč.

Jelenckova

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. dec 2009 14:26

Draga Jelenčkova, nisi edina s temi problemi - v Marksu in Spencerju imajo sicer številke razložene, ampak meni vseeno ne gredo čisto skupaj. Ker se pa tam kar pogosto oblačim, sem se iz izkučenj naučila takole: sama nosim "naše" 38-40, M&S-ove pa 10-12. Kako pa gre to skupaj s črkami, mi pa sploh ni jasno, ker nosim hlače vse med S in XL - pač odvisno od proizvajalca. Veliko sreče! Lep pozdrav, Sonja

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

26. dec 2009 15:01

Hja, odvisno, od kod naročaš. Jaz nosim zgornje dele vel. 36-38 ali S, pa imam en prehoden plašček od Asosa št. 10 in mi je ravno prav. Če bi oblekla spodaj kakšen debel pulover, bi mi bil že malo ozek. Pri Asosu torej ni potrebno naročati manjših številk. Za druge spletne prodajalne pa ne bi vedela, mogoče bi ti znale pomagati punce še na kakšnih drugih forumih (diva, zadovoljna, cosmopolitan). MancaS

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. dec 2009 15:31

Jelenčkova, guglaj "size converter" in ti bo ven zleleto nekaj on-line pretvorjevalcev. Saj bi prilepila zadevo sem, samo mi danes kompjutor silno nagaja in se obeša, tako da you're on your own.... Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. dec 2009 15:56

Uf, sem te size converterje že sprobala. Sem na istem kot prej. Thanks anyway. Zanimajo me predvsem vaše izkušnje, sem doma premetala že vsa oblačila, ki imajo še UK številko, pa imam 8 ali pa 10. Nič, bom kar tvegala, v bistvu se za zgornje dele ne bojim, za spodnje se bolj. Bom kar večje kupila, po teh praznikih mogoče bo to kar prav.. Hvala vsem za odgovore. Jelenckova

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. dec 2009 20:07

Kot številka 36 običajno pašem v 8 ali 10. Loni Makaroni

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

26. dec 2009 22:15

jELENČKOVA,

 

lažje bi bilo, če bi povedala, za katero trgovino gre. Saj je razlika tudi med trgovinami v UK, kot tudi pri nas ... jaz imam pri nas od 38 do 42 cunje, v istem dnevu ;)

Imam izkušnje z Asos, Next in še eno.

If they don't have chocolate in heaven, I'm not going! http://easypika.typepad.com/

jennita  

član od: 3.6.2010

sporočila: 6

10. jun 2010 9:25

Konfkcijske številke so od proizvajalca do proizvajalca lahko malenkost različne, vseeno pa obstajajo neke razpredelnice po katerih se da ugotoviti kakšno konfekcijsko številko nosiš. Na spletni strani http://www.siviljstvo-urska.si/sivmere najdeš orodje za določitev konfekcijske številke glede na telesne mere, ali obratno: izbereš konfekcijsko številko, pa dobiš podatke o merah za to številko. Gledaš vedno tisto mero, ki je za določeno vrsto oblačila pomembna (npr. pri srajci gledaš ovratnik), razne dolžine, širine ipd. pa si lahko daš popraviti, če ti ne ustreza. jennita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti