Korenje

kitica  

član od: 4.7.2005

sporočila: 11

tema odprta - 25. dec 2009 21:54 | ogledi: 2.450 | odgovori: 4

Lepo prosim za pomoč; pred časom sem dobila nekaj korenja in ga shranila na balkonu in naj "pozabila". To je bilo še pred tem dežjem, ko je bil tisti mraz in korenje je, jasno, zmrznilo. Sedaj je vse odtajano in mehko;

sprašujem ali se da iz takega korenja še kaj storiti?

Je sploh še dobro za prehrano?

Žal mi je, ker je bilo korenje res lepo, domače...

kitica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. dec 2009 22:07

Jaz bi ga očistila skuhala, spasirala, porabila za juho, ostanek zamrznila, če ga je zelo veliko, zmiksanega, seveda.

kitica  

član od: 4.7.2005

sporočila: 11

25. dec 2009 22:09

Pa ne bo nič narobe, če ga še enkrat zmrznem? Ko je bilo že zmrznjeno in odtajano? kitica

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

25. dec 2009 22:21

Saj bi zamrznila kuhanega. Skuhaš ga za juho ali jušno osnovo, ki jo tudi lahko zamrzeš, kuhanega korenja pa menda tudi ne bo poroblem uporabiti, ga pač po potrebi jemlješ iz skrinje. Je kar precej receptov v bazi, če pohitiš, si jih lahko izpišeš, ker smo očitno tudi nepluski dobili božično darilo in se nam izpišejo vsi recepti.

Robi S  

član od: 27.10.2009

sporočila: 10

27. dec 2009 15:00

Korenje skuhaj, očisti, naribaj na rezinice in pripravi v solati kot rdečo peso. Se ga da tako nekaj kil kar hitro pojesti. Če je zmrznjeno in odtajano ne bo dolgo užitno... Robi S

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti