Vprašanje-lokum

žarna niša  

član od: 24.12.2009

sporočila: 17

tema odprta - 24. dec 2009 14:12 | ogledi: 3.490 | odgovori: 7

Zdravo, sem nova na forumu in imam vprašanje, če mi lahko kdo pomaga. Dobila sem recept za piškote in piše dodaj toliko in toliko LOKUMA. No tukaj se po konča. Nisem ravno mlada ampak priznam, da prvič slišim za to besedo. Zanima me če se po naših trgovinah dobi to reč. Če bi dobila odgovor bi bila zelo hvaležna. Lep pozdrav Stanka

žarna niša

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

24. dec 2009 14:19

To je ratluk. Tukaj je že ena tema. Izgleda pa takole.

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

24. dec 2009 16:08

V Turčiji (verjetno tudi bližje) ga imajo v vseh mogočih okusih in oblikah. Pri nas pa poskusi pri francoskem trgovcu, ki ima eno blagovnico v Ljubljani na Rudniku in ter eno v Mariboru. Pomojem bi ga lahko imeli. Druga opcija je pa veleblagovnica nasproti Državnega zbora.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. dec 2009 14:17

Pozdravljena, želim ti vesel Božič in da boš našla ratluk oz. lokum. Se ga kar dobi po trgovinah, ni tako neznan pri nas. Ti moram pa še povedati, da imaš nekoliko morbiden nick, ampak že veš zakaj je temu tako. LP hedonist

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. dec 2009 16:09

hedonist je napisal/a:
Pozdravljena, želim ti vesel Božič in da boš našla ratluk oz. lokum. Se ga kar dobi po trgovinah, ni tako neznan pri nas. Ti moram pa še povedati, da imaš nekoliko morbiden nick, ampak že veš zakaj je temu tako. LP hedonist

 

Ma kje pa, nikjer ga ne dobim...

A ga je kdo kje videl? Bi ga rada podarila za darilo, pa ...

Hvala,

Nasja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. dec 2009 16:51

Ratluk ali rahat lokum imajo tudi pri najboljšem sosedu, vsajv Mb sem ga jaz tudi pri jem kupovala. Če je kriza, ga pa imajo v avstrijskem Merkurju.

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. dec 2009 17:32

Lokum boš skoraj zagotovo dobila pri kakem prodajalcu -šiptarju zelenjave. Tisti njihovi kioski imajo včasih presenetljivo izbiro. Saj v mojem mestu je tako- poleg odličnega albanskega konjaka Skenderberg imajo tudi rahat lokum. Tako da ti svetujem da povprašaš. LP hedonist

helenrok  

član od: 26.12.2009

sporočila: 2

26. dec 2009 20:03

Pri nas ga imajo v Mercatorju, pa to vedno. Če ne drugega je orehov, ampak tisti ni najboljši. Menda je v originalu z okusom vrtnice in sama vedno kupim tistega. Res je najboljši. helenrok

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti