Rogljički - pomoč

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. dec 2009 22:12

Kvaliteta masla in velikost rumenjaka imata tu pomemben vpliv. Presodi.

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

22. dec 2009 10:24

rimljanka je napisal/a:

Kvaliteta masla ...ima tu pomemben vpliv.

Rimljanka, kako pa ocenimo kakovost masla? Obstaja tu kakšna splošna smernica? Vsebnost vode, maščobe morda, ali kaj drugega? Ker meni linija dražje=boljše že dolgo ne potegne več. jancka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. dec 2009 10:55

Ena masla imajo toliko vode....da komaj kaj ostane, ko jih stopimo, recimo v mleku, komaj kaj maščobe plava na njem. Ne moremo pričakovati, da bomo s takim maslom spekli enako dobre piškote kot z drugačnim maslom. Se strinjam, da cena/kakovost nista nujno povezani na način, ki bi ga pričakovali. Rešiti se da problerm tako, da del masla zamenjaš z eno od margarin ali, morda še bolje, z oljem z okusom po maslu. Vsaj za krhko testo je to preizkušeno OK.

rimljanka - zasebno mnenje

kozarček  

član od: 31.10.2009

sporočila: 10

22. dec 2009 15:02

drugače pa jaz dodam tud mal na kosmiče narezanega masla, da se testo fajn sprime skupaj. kozarček

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. sep 2013 14:20

Imam drugačno težavo kot avtorica teme, ampak da ne odpiram nove...

Pred tremi dnevi sem pekla rogljičke iz kvašenega testa (500g moke, 2 dl mleka, 2 jajci, pol dl olja, sladkor in sol), ki sem jih napolnila z marmelado. Oblikovanje mi je za prvič lepo uspelo, tudi okus je bil ok, ampak marmelada mi je stekla ven. Uporabila sem domačo slivovo marmelado, ne vem pa, ali je vsebovala pektin ali ne. Podoben problem sem imela z nekaterimi marmeladami pri peki žepkov, ampak sem upala, da se pri rogljičkih to ne bo ponovilo, ker so zviti in se mi zdi, da je marmelada bolj varno spravljena. Pred peko sem jih tudi kar izdatno namazala z jajcem (sem mislila, da bo pomagalo). Pri nekaterih se mi je zdelo, da je testo popokalo, pri drugih pa je marmelada kar med testom našla pot ven.

Prosim, če mi lahko kaj svetujete

JJ

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

25. sep 2013 14:45

Pomaga, če v količino marmelade, ki jo boš potrebovala, zakuhaš med mešanjem malo gustina. To se preverjeno obnese tudi kot polnili za cmoke, če ni pametnega sadja na razpolago,

 

lp

robida

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

25. sep 2013 15:26

Dobro se obnesejo tudi piškotne drobtine, ki jih vmešaš v marmelado.

zeta

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

25. sep 2013 17:25

edina marmelada ki ne steče ven je v plastični beli posodici marelična,...ne vem kako se imenuje..sprobano že 100 marmelad je ta edina ki ne teče..probajte..

emažana

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

25. sep 2013 18:22

emažana je napisal/a:

edina marmelada ki ne steče ven je v plastični beli posodici marelična,..

emažana

 

Kupljena pa kje?

Sunny09

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. sep 2013 18:50

janisJoplin, enkrat smo v enem od forumov tukaj  že imeli odprto to temo (sedaj je ne morem najti). Profesionalni slaščičarji uporabljajo neko posebno marmelado, ki ne steče ven (sem vprašala v eni slaščičarni v zvezi z žepki z marmelado). Prosila sem, če mi jo lahko odstopijo manjšo količino, pa so odklonili. Mislim, da je neka članica iz Kulinarike spraševala, če bi se nas več spravilo vkup in bi si večjo količino marmelade razdelile. Tista, ki je bolj vešča iskanja tem po forumu, naj poišče link, jaz ne najdem, sem pa zainteresirana.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti