Emil in detektivi

tema je zaklenjena

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

tema odprta - 20. dec 2009 11:34 | ogledi: 8.828 | odgovori: 11

Lepo prosim z pomoč.

Nujno rabim podatke o tej knjigi- obnovo,katere osebe nastopajo,pistelj...skratka za domače branje v šoli.

Obrnila sem že ves google pa nič našla.Prosim pomagajte !!

Kristina

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

20. dec 2009 11:39

Kristina, v casu, ko cakas na odgovore in googlas, lahko knjigo celo preberes. slepakura

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. dec 2009 12:21

In tudi slučajno ti ne bo žal - niti tebi, niti nadobudnežu, ki je to dobil za domačo nalogo. Sicer je pa odlomek v berilu za šesti? - nisem čisto prepričana- razred osnovne šole.

 Emil Tischbein, deček kakih desetih let, se odpravi z vlakom v Berlin k sorodnikom. Mama mu da za seboj 140 mark. Emil si jih z buciko pritrdi pod suknjič. V kupeju je skupaj z gospodom s trdim klobukom. Gospod je prijazen, in Emilu ponudi čokolado (ali nekaj podobnega, sem pozabila). Emil zaspi. Ko se zbudi, gospoda s trdim klobukom ni nikjer, 140 mark pa tudi ne. Emil se v Berlinu, skupaj s klapo fantov, poda na lov za gospodom v trdem klobuku. Ta lov traja skoraj vso knjigo. Na koncu (to mi je bilo vedno najbolj všeč) gospoda začopatijo v banki, ko vlaga denar. Emil reeče, da je denar njegov. Seveda mu nihče ne verjame, gospod se celo posmehuje in pravi, da Emila v življenju še ni videl. Emil potem reče, da, če imajo bankovci na sredini luknjico od bucike, so zagotovo njegovi. Blagajnik pogleda bankovce proti svetlobi, prebledi in potrdi, da imajo bankovci luknjico. Potem se seveda vse tik-tak reši, Emil dobi nazaj denar, gospoda peljejo pod ključ.

Evo, mičkeno sem napisala, za zbujanje skomin, kajti knjiga je res tako dobra, da jo je vredno prebrati. S tole oskubljeno obnovo si tvoj potomec/potomka v šoli ne bo vedel kaj prida pomagati, da pa celo pisatelja ne ve, je pa višek. Bljak! Pisatelj ima seveda isto začetnico imena kot Emil, njegov priimek pa malce spominja na našo besedo za omaro v nemcizmu

lp

cervus

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. dec 2009 8:41

slepakura je napisal/a:
Kristina, v casu, ko cakas na odgovore in googlas, lahko knjigo celo preberes.slepakura

Včasih se vprašam, kako smo preživeli mi, šolani v kameni dobi, ko še ni bilo gugla in interneta, samo staromodna knjižnica ...

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. dec 2009 8:48

Naj me nekaj štrafne, če se na guglu ni nič našlo. Prepoceni, da bi se to kupilo. In res jako domače branje, če mati kulinari (če bi vsaj junior, če že knjige ni "našel") v nedeljo popoldne (predvidevam, da je bilo treba to oddati v ponedeljek), namesto da bi se v pleme vpeljala lepa navada, da se hodi v knjižnico in to ob pravem času. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. dec 2009 10:00

Uf, Emil in detektivi je bila pa ena mojih bolj ljubih knjig! Vredno branja! fresh

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

22. dec 2009 9:30

Hvala elaphus in Margot. Vidim,da se nekatere stvari tukaj niso spremenile,čeprav me ze zeeeelo dolgo ni bilo-ravno zaradi teh stvari. Vsem želim lepe praznike,modrujte in polemizirajte še naprej. Morda samo majhen nasvet: včasih pa le ne škodi če se prej prepričate o ozadju kakšne zadeve.Ko boste vedele zakaj je tako in če bo zato osnova- pa kritizirajte. Kristina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. dec 2009 9:42

Živjo Kristina, a tebe zato ni bilo tako dolgo, ker imate toliko domačega branja in nimaš časa še za druge hobije? Ti šolniki so res od sile, kar nalagajo in nalagajo dodatno delo... Pa vesele praznike in srečno novo leto tudi tebi. Ognjič

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

22. dec 2009 9:48

Ognjič je napisal/a:
Živjo Kristina, a tebe zato ni bilo tako dolgo, ker imate toliko domačega branja in nimaš časa še za druge hobije? Ti šolniki so res od sile, kar nalagajo in nalagajo dodatno delo... Pa vesele praznike in srečno novo leto tudi tebi. Ognjič [zmaj][vrtnica][zmaj]
hehe, Ognjič, ti pa komaj čakaš, ne, da naletiš na kakšen odziv, na katerega lahko tako prijazno odgovoriš prav zanimiva delitev vlog v skupnosti piet

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. dec 2009 10:12

Jao, perje. No, dejstvo je, da če v gugl napišeš "Emil in detektivi", potem bo ven zletela masa stvari, vključno obnova. Presojo verjetnosti, da se pa nekdo zmore logirati na spletni forum, po drugi strani "pa na guglu nič ne najde", pa prepuščam vsakomur posebej. Lahko pa tudi moralizirate. Ni sicer blazno seksi, ampak ene veseli. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti