Zamrznjeni škampi ii

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

tema odprta - 18. dec 2009 17:42 | ogledi: 12.763 | odgovori: 27

Pozdravljeni

Zanimajo me vaše izkušnje z buzaro iz zamrznjenih celih škampov. Je takšna buzara sploh primerljiva z buzaro iz svežih škampov?

lp

Vlado

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. dec 2009 19:04

Ne, sem zadnjič vseeno probal kljub dvomom, pa ni bilo v redu. Na žaru so pa čisto spodobni, le malo večjo velikost moraš vzet. zzak1977

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. dec 2009 11:02

Enako kot kolega zzak1977. Za buzaro imajo premalo žmohta, premalo tiste primarne tekočine,ki jed naredijo tako, kot mora biti. Tako da rajši jih uporabi za kaj drugega, morda jih (če so dovolj veliki) izlušči in paniraj ter ocvri. Taki so kul. LP hedonist

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. dec 2009 11:25

Ker vidim da obvladata - kako jih je najbolje odtaliti? Na suhem, v topli vodi? Nisem velika ljubiteljica te zadeve, a kot dodatek, okrasek, so mi pa všeč. Ne bi rada sproducirala "kuhane pomivalke". Lisa

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. dec 2009 11:27

Odtališ jih v slani hladni vodi. Tako narediš najmanj škode. LP hedonist

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. dec 2009 15:19

Hvala, naslednji teden bo že prišlo v poštev! LP Lisa

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

19. dec 2009 18:14

Hvala eh, pa sem hotel za silvestrsko predjed buzaro s škampi pripraviti. Celih zamrznjenih škampov še nikdar nisem kupil, pa kot kaže jih niti ne bom. Bomo pač potrpeli še kakšnih osem mesecev, do dopusta na morju. No tam pa jih seveda v krogu kakšnih sto kilometrov (tako kot letos) ne bo moč kupiti. Razen mogoče zamrznjene. No, to pa je že druga zgodba. lp Vlado

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. dec 2009 18:23

No ja, če je velika želja, za predjed bodo tudi šli skozi. Mogoče bi jih probal vržt na hitro na žar in potem v buzaro. Ker v mojem primeru so spustili preveč vode, in so bili brezvezni, pa tudi voda ki so jo spustili je bila zgolj voda, ni kaj doprinesla k okusu buzare. Dobro odtajit, dobro osušit, na hitro na žar in v buzaro, pa neko malo večjo številko in bi znalo bit dobro za potešit željo po škampih. Na trgu nimajo svežih? Še predkratkim vem da so jih imeli, je pa cena kar šokantna... zzak1977

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. dec 2009 19:27

Ribarnica na centralni tržnici v glavnem mestu jih ima in to sveže, take ,ki še malo migajo. Ni panike, je pa res , da je cena malo zasoljena. Ampak, kolega Vlado, če si se odločil da boš imel za slavnostno večerjo buzaro se ti splača seči malo globje v žep. In pri tem pozabiti na akcije v Šparu ali pri ostalih velikih trgovcih. Sploh če se ti tudi po osmih mesecih ne bo godilo nič bolje . To je pa res kriza in jaz bi tega skoraj da ne preživel. Drugale ti pa svetujem, da kljub našim slabim obetom probaš in suhaš buzaro iz zmrznjenih škampov pa bilo što bilo. Moj nasvet ki bo morda malo popravil celoten vtis: odtajane škampe daj na vroče olivno (naj bo res dobro) olje, malo popraži in polij z šilcem (ne skopari ) dobrega, ampak res dobrega konjaka. Pokrij za nekaj minut, odkrij in počakaj,da gre alkohol ven in potem nadaljuj z klasičnim postopkom oziroma tako kot pač ponavadi kuhaš buzaro. Želim ti da ti zadeva uspe. LP hedonist

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

20. dec 2009 11:49

No, hedonist, mene bi pa resno zanimalo, kdaj imajo na centralni tržnici tako sveže škampe, da še migajo. Stvar je taka, da sem totalna oboževalka škampov in kar se tega ne škrtarim. Tudi na morske stvari se z dragim kar spoznava (glede na to, da je celo življenje preživel na morju in oba obožujeva morsko hrano), vendar sem zares dobre škampe tam dobila izredno, izredno malokrat (kljub ceni), večinoma so plain, ene 2x pa so bili tako slabi, da jih pripravljene nisva mogla jesti in sva jih vrgla stran in šla skuhat drugo kosilo Tako da, ko boš naslednjič videl migajoče škampe, mi prosim čimprej pošlji ZS (živim čisto blizu tržnice). Hvala že vnaprej. Pa še to, od redne obiskovalke te ribarnice sem prišla do tega, da se je izogibam, ker od tam prismrdiš ko kuga. Kako ne, ko pa je povprečna starost rib, ki nam jih tam prodajajo, 7-10 dni!!! Doma pripravljava samo še brancine Fonda, zunaj jih jeva pa na morju (kjer obvezno prej želim videti ribo) in v izbranih restavracijah. Kar se tiče zmrznjenih morskih sadežev, sva očitno purista, in je to no-no, razen seveda hobotnice. strelka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. dec 2009 13:11

Draga Strelka, dobiš sporočilo ,ko bodo škampi še na pol živi. Zdej če verjameš ali ne, sam jih veikokrat dobim, res pa je, da poznam ta doli pod Plčenikovimi arkadami enega gospoda,ki ribe prodaja in je moj informator. Pa me opozori kdaj naj pridem. Smrad po ribah me ne moti preveč, meni ribe pač dišijo je pa malo kontradiktornosti v tvoji izjavi, da se na ribe in ostale morske sadeže dobro spoznaš v tem ko praviš, da si enkrat kupila tako stare škampe,da si jih morala vreči stran. Vidiš, meni se kaj takega nikoli ne zgodi,ker jaz enostvano starih ne bi nikoli kupil,vem kaj pomeni svež škamp, pa se ne štejem za vrhunskega poznavalca. No tole sem ti napisal malo za šalo in ne vzemi to za slabo. Resničen pa je drugi del tvojega posta kar se tiče zmrznjenih zadev, tukaj sva pa u nulo enaka. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti