Sol, poper, začimbe...po okusu, po potrebi??????

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

18. dec 2009 8:43

Jaz pa imam še vedno problem pri soljenju testa za kruh, se še ni zgodilo, da bi bil dovolj slan in zato se kruha kar bojim speči. Zato vas prosim, koliko soli date recimo za pol do 3/4 kilograma moke. Jaz dam dva ščepca, pa se slanosti v kruhu sploh ne čuti in potej je ta kruh bolj plehek. Mi lahko kdo pomaga? Malčica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. dec 2009 9:12

Malčica: na 3/4 kg moke eno čajno žličko soli, pa ne poravnano ampak s kupčkom ( rekel bi dve poravnani ).

ežoj

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

18. dec 2009 9:20

ežoj je napisal/a:

Malčica: na 3/4 kg moke eno čajno žličko soli, pa ne poravnano ampak s kupčkom ( rekel bi dve poravnani ).

ežoj
Ja, se strinjam, če ne celo dve z polovičnim kupčkom Sem sama dolgo tudi ravno pri kruhu delala isto, med pripravo se mi je vedno zdelo, da ga utegnem presoliti, na koncu pa je bil premalo slan.. lp terakota

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

18. dec 2009 10:21

Hvala obema, poskusim v soboto znova. Te hoferjeve mešanice mi niso bile preveč všeč, oziroma prvič je še kar krasno kruh uspel, z drguge polovice te vrečke čez recimo en teden pa skoraj ni narastel, kot da ne bi imel kvasa oziroma je bil zbit in vlažen. Malčica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. dec 2009 11:13

Priporočam moko s kakega mlina, sam jo uporabljam že kako leto in ni primerjave z poceni mokami. Kruh se peče vsak drugi dan, ko se mudi ga naredim z vzhajanjem skupaj v eni uri, pa ni nikoli neuspel. Pa z kvasom Fala tudi nimam dobrih izkušenj, tako da katerikoli drug mislim bo bolje. Seveda če moje mnenje sploh kaj šteje... zzak1977

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. dec 2009 13:03

MALČICA je napisal/a:
Hvala obema, poskusim v soboto znova. Te hoferjeve mešanice mi niso bile preveč všeč, oziroma prvič je še kar krasno kruh uspel, z drguge polovice te vrečke čez recimo en teden pa skoraj ni narastel, kot da ne bi imel kvasa oziroma je bil zbit in vlažen. Malčica

če si vzela prvič samo pol vrečke mešanice, ti je verjetno več kot polovica kvasa "ušla" naprej, ker so tiste kroglice pač težje od moke, tako, da ti je v drugi polovici moke ostalo premalo kvasa. To se je meni že tudi zgodilo.

lp

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. dec 2009 12:37

Evo, dolžan sem povratno informacijo, kako je, če se soli po okusu:

Izpadlo je v redu.

 

ežoj

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

19. dec 2009 18:05

Kja maš to za en štrudl, kolega Ežoj ? Zgleda fajn ne glede ,koliko soli si lansiral vanj. LP hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. dec 2009 19:14

Joj, joj, hedonist, pa ne, da si mislil resno? Baklave so..............

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

19. dec 2009 19:19

Hvala Rimljanka, ja zdaj ko sem malo bolj pogledal bi tole res lahko bile bakljave. Ampak prvi vtis mi je bil res tak, štrudljast, edino limonine rezine so me amlo motile ampak sem si mislil, j***ga, Ežoj že ve....... Joj , ne me vzet zaraes, mi danes gre vse skupaj malo na hec. Kljub eni resni zadevi,ki sem jo doživel in me je v bistvu zelo potrla..... LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti