Torta- zimska idila

REN123  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

tema odprta - 14. dec 2009 21:27 | ogledi: 5.757 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

potrebujem vašo pomoč. Rada bi okrasila torto z zimskim motivom. Ali ima, kdo kakšno idejo kako jo naj dekoriram....

Lp

REN123

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. dec 2009 8:56

V vsakem primeru, ne dajaj si preveč zahtevne naloge. Tu se namreč lahko vsuje ena masa silno lepih tort in če v tej veščini nisi ravno doma, se boš malo zafrustrirala, to pa ne pomaga. Ti si najprej v glavi zamisli, kakšno torto bi rada imela in potem oceni, če vsaj polovico od tega zmoreš. Zimskih motivov je pa v vsakdanjiku in v decembru kot solate, malo poglje okrog sebe. Torto lahko narediš kot en svojevrsten paket (to je še relativno najlažje) in naj bo ta paket smiselno podoben zavitkom daril. Pa malo kontaktiraj naše mojstrice, ki imajo fotoalbume, sem prepričana, da bodo rade delile kakšen nasvet. Vendelina jr.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

15. dec 2009 11:52

Tale je meni takoooo lepa, preprosta in cart....kako že rečejo: simpl je tanartabulš

 

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=stpD3HMwJ

 

Pa da ne bo pomote, sama pojma nimam o ravnanju in oblikovanju s tičino maso in v bistvu ne vem, kolk je težko tako tortico izdelat, je skratka le ena od mnogih, ki jih je moč najti na kulinariki.

 

 

rrr

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 15.dec 2009 11:54

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. dec 2009 12:31

Uuuu, hvala rrr :)

 

Tiste tortice ni bilo težko narediti, če vsaj približno znaš ravnati s tičino. S snežakci sem se pa igrala, kot s plastelinom :)

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti