Vrtnice v lončku

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 11. dec 2009 15:16 | ogledi: 5.269 | odgovori: 3

Pozdravljeni!Kupila sem vrtnice v lončku,ki jih imam na okenski polici.14 dni so lepo uspevale,zdaj pa opažam,da še še ne zrele cvetke postanejo na robu cveta rjave.Zalivam jih enkrat tedensko.Je prav,da te cvetove odrežem?oz kako rožo negovati,da uspeva?Priznam na prvo oko so mi bile všeč in sem jih vzela,čeprav ne vem o njih prav dosti.Imam jih na okenski polici in imajo dovolj svetlobe.Hvala za odgovor.Lp

sarin

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

11. dec 2009 16:19

Zahtevajo svetlo, sončno mesto,brez direktnega sonca.Okenska polica nad radiatorjem jim ne ustreza. Zahtevajo svež in vlažen zrak, zato jih v vročih dneh rosimo.Gnojimo jih na 10 dni. prst v cvetličnem lončku naj bo vedno vlažna. Sproti odstranjujemo ovele cvetove. Ko rastline odcvetijo,jo obrežemo in prenesemo na vrt, balkon ali teraso. Nekatere sorte dobro prenašajo nižje zimske temperature in lahko zacvetijo že sredi februarja. Naj pogostejša napaka rastlini primankuje vode in hranil .Popki se sušijo. Pa veliko sreče Milži

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

11. dec 2009 16:26

Mi je vse jasno.Hvala Milži. sarin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. dec 2009 20:44

Vrtnice so rastline, ki so za zunanje razmere. Tam bodo lepe, v stanovanju pač ne. Premalo svetlobe, pretoplo, presuh zrak. Enako kot trobentice, recimo. Škoda jih je mučiti v stanovanju.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti