Kako speči pico v krušni peči????

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

tema odprta - 11. dec 2009 7:49 | ogledi: 12.632 | odgovori: 9

Doma imamo kršno peč in brat s prijatelji večkrat peče pice, vendar ne v krušni peči...na žalost.... Zanima me kako speči pico, ne da bi bilo testo surovo ali pa pica preveč zapečena, posušena?

Zelo bom hvaležna za vsak nasvet!

Anjuška

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

11. dec 2009 7:56

Mi imamo doma malo krušno peč-kamin. Eno leto smo pekli pize v njej in so bile fantastične. Treba pa je dobro razgreti peč (ravno prav), pizza pa je pečena v 3-4 minutah. Nam je bil problem, ker nismo dobili pekača za pizzo, ki bi vzdržal tako visoko temperaturo. Kupili smo dva, pa sta se oba zvila po prvi peki. V klasični krušni peči ne rabiš dat v pekač, naša je pa majhna in ni kam odmakniti žerjavice...pa je vseeno šlo. Torej, dobro razgreti in probaj! Mi smo eksperimetirali le s testom in paradižnikovo omako, da ne bi preveč romalo v smeti. pa je bilo res res dobro! Še vedno pa iščemo primeren pekač... ima kdo kako info kje bi se dobil, kje bi iskala? baje obstajajo tudi termometri za tako visoke temperature...

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

11. dec 2009 8:28

Res mora biti peč pravilno pripravljena. Vedeti je potrebno, da je vsaka krušna peč narejena drugače - ne moreš rečt toliko in toliko drv, počakaš pol ure in daš pico v peč. Pri nas je tako, da dan prej peč zakurimo (ker je na dnu med drugim 30 cm mletega stekla in je peč zelo vroča) in drugi dan preden pečem samo malo ogrejem; v moji peči ni razlike kruh ali pica; bistvo je, da vrata od peči (vmesna in zunanja) ne smejo biti zaprta. To je super, ker lahko malo kukaš; pazi, da peč - dno ni preveč vroče - jaz še vedno stavim na stari način - potresi z moko in preštej do 5 - če počrni je prevroče; Jaz pečem brez pekača, mislim pa, da tudi s pekačem ni drugače; pa veliko uspeha, predvsem pa potrpljenja, ker največja umetnost je spoznati sistem pečenja v domači peči; ko to obvaladaš lahko pečeš karkoli laik laik

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. dec 2009 13:25

Pri nas smo naštudirali vse se pravi kako je treba kuriti in kako brez pekačev pizzo v peč. Na srečo nismo imeli nobenih ponesrečenih primerkov. Imamo tako veliko peč, da lahko spečemo kar 7 pizz h krati in nikomur ni treba gledati medtem ko drugi jedo. Mi peč zavkurimo en dan prej in seveda kurimo z bukovimi drvmi. Naslednji dan zopet zavkurimo, a peč je še zelo segreta od prejšnjega dne in zato kurimo bolj zmerno. Ko je velb bel, se pravi ko zgorijo saje na velbu lepo razgrnemo žerjavico po celi peči in pustimo še nekaj časa tako. Temperaturo potem nekako preverim kar tako na roko, ne znam opisat , ampak na hitro grem z roko v peč in začutim tisto pravo. Potem lepo damo žerjavico na kupček pred vratca, pometemo peč in damo pizze notri. Oboja vratca zapremo, a ne čisto, toliko je odprto, da zrak ravno prav kroži. Če hočemo pogledat kaj se notri dogaja, moramo oboja vratca odpret. Pizze so pečene v 8-mih minutak. Ko so pizze na krožniku, pa gredo v peč hlebčki kruha. Vse je zelo dobro. Kar se tiče pa pekačev, videla sem jih v Rutarju. Kakšni so pa nimam pojma, ker jih ne uporabljamo. lp Vesna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. dec 2009 14:17

zakaj bi mogel kdo čakati če ne bi bilo dovolj pic? pač, razrežeš eno, pa se poje, razrežeš drugo pa se poje.. bannanna_v_slo ;)

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. dec 2009 14:47

Bannana, pri nas si pico vsak sam obloži, kot mu najbolj paše, tako, da rezanje odpade.

Lijana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. dec 2009 17:57

bannanna je napisal/a:
zakaj bi mogel kdo čakati če ne bi bilo dovolj pic? pač, razrežeš eno, pa se poje, razrežeš drugo pa se poje.. bannanna_v_slo ;)
Ja lahko bi, pa ni treba in mi je tako všeč. lp Vesna

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

12. dec 2009 10:14

Kaj pa ti novi štedilniki, ki jih propagira Gorenje - menda imajo zaobljen zgornji del pečice in zrak kroži, kot pri krušni peči - sorry malo ven iz teme. Ima kdo izkušnje z njo? lp, vanjatajnsek

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. dec 2009 16:27

Moje mnenje je, da dajo drva s katerimi kuriš peč prav poseben žmaht pizzi. Tako da je pomojem to samo fora da gre nekaj bolj v promet. Danes se je treba kaj novega spomnit da denar kroži. Sicer pa je pizza iz štedilnika ravno tako lahko dobra. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti