Omaka iz mletega mesa

Ninnaa  

član od: 9.10.2009

sporočila: 9

tema odprta - 10. dec 2009 21:11 | ogledi: 9.496 | odgovori: 3

Potrebujem nasvet.

Jutri bom naredila omako iz mleteg mesa. Za prilogo imam tortelin polnjene z sirom.

Kako naj nareredim omako zraven? Imam mleto svinjsko-goveje meso, por, paradižnik z zelišči v konzervi od spara. Bo ok če tole skombiniram? Kaj še lahko vključim, da bo vse skupaj zelo zelo dobro?:)

Hvala za nasvete!

Ninnaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. dec 2009 21:18

Samo še čebulo, ki jo, nasekljano prepražiš na maščobi, da oveni, dodaš nasekljan česen, da zadiši, dodaš meso, pražiš in mešaš, da spremeni barvo in še nekaj časa več, dodaš paradižnik z zelišči, ščep sladkorja, po potrebi še malo soliš.... In POČASI dušiš....občasno pomešaš. Po moje je to več kot dovolj. Če je začimb v omaki premalo, še malo rožmarina, recimo. Por: dve možnosti, dodaš na meso, ki je popraženo in še malo popražiš, preden dodaš paradižnik ali pa ga, v tem primeru bo več okusa po poru, popražiš posebej in ga dodaš omaki, ko bo že gotova, samo skupaj naj potem še prevre, morda minuto ali dve.

Parmezan posuješ potem, na krožniku.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

10. dec 2009 21:54

Jaz naredim podobno kot Rimljanka, le da pred paradižnikom, potresem malo moke, kar omako zgosti. Pora pa jaz ne bi uporabila, razen če skuhaš iz njega porovo juho. Aja, pa pri nas imajo zelo radi origano v omaki . LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

Ninnaa  

član od: 9.10.2009

sporočila: 9

10. dec 2009 23:11

Hvala punci:) Upam, da jutri uspe:) Ninnaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti