Čokoladni mousse

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

tema odprta - 9. dec 2009 16:06 | ogledi: 8.579 | odgovori: 8

Drage kolegice, nujno rabim dober recept za pripravo čokoladnega mousseja. nekaj receptov sem sicer našel a rabim preizkušenega in dobrega.

že vnaprej hvala za odgovore.

lp

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. dec 2009 16:19

450 g jedilne čokoladedve jajcidva rumenjaka600 ml sladke smetaneZa čokoladni mouse najprej v vodni kopeli raztopimo čokolado. Posebej v vodni kopeli segrejemo jajca in rumenjake, mešamo z metlico za sneg, potem posodo odstavimo z ognja in z mešalcem tako dolgo stepamo, da se masa povsem ohladi. Stepemo še sladko smetano in jo vmešamo med rumenjake oziroma jajca. V to maso najprej damo samo žlico ali dve staljene čokolade, ko je to lepo razmešano pa šele dodamo preostanek zmehčane čokolade.

 

Večkrat preizkušeno. Obnese se tudi kot nadev za torto, še posebej je odlična z jagodami ali bananami.

 

mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. dec 2009 18:33

Hvala za nasvete, ste mi veliko pomagale,saj veste,mi slasščice ne gredo najbolj od rok. Hvala tudi tebi Rimljanka, da mi nisi zaklenila teme, veš, sej ne da ne bi vidu dveh receptov ampak,nista mi bila najbolj kul. Uporabil sem recept od kolegice Bombetke - čokoladna bomba in zadeva se v tem trenutku hladi okus je pa izjemen, saj kar sem do sedaj probu. Sem pa dal kanec več ruma,sede da je veselje. Bo pa tole sladico jutr jedlo nekaj članov športnega uredništva RTV SLO in kaj bodo na ta kulinarični presežek dejali bom seveda poroču. LP hedonist

bombetka  

član od: 18.11.2009

sporočila: 30

9. dec 2009 18:38

Me veseli, da ti je všeč, Hedonist ;) Nam tudi vedno najbolj ta mousse odgovarja, ker je res izrednega okusa. Lp bombetka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

28. jul 2018 20:19

mamamia je napisal/a:

450 g jedilne čokoladedve jajcidva rumenjaka600 ml sladke smetaneZa čokoladni mouse najprej v vodni kopeli raztopimo čokolado. Posebej v vodni kopeli segrejemo jajca in rumenjake, mešamo z metlico za sneg, potem posodo odstavimo z ognja in z mešalcem tako dolgo stepamo, da se masa povsem ohladi. Stepemo še sladko smetano in jo vmešamo med rumenjake oziroma jajca. V to maso najprej damo samo žlico ali dve staljene čokolade, ko je to lepo razmešano pa šele dodamo preostanek zmehčane čokolade.

 

Večkrat preizkušeno. Obnese se tudi kot nadev za torto, še posebej je odlična z jagodami ali bananami.

 

mamamia

 

Joj mamamia, pred leti sem delala tale mousse po tvojem receptu in na srečo sem ga danes našla,ker vse ostalo, kar je na netu je brezveze. Morda bi ga dala med recepte. Hvala za odličen mousse,

suzi

 

Suzi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jul 2018 20:45

Ja, to je malce zahtevnejši mousse, je pa res mousse (pena) in ne običajna pariška krema (čokolada in smetana). 

Po eni varianti lahko stepamo samo rumenjake (nad paro), beljake pa stepemo v sneg in potem sneg vmešamo v jajčno-čokoladno zmes, za tem pa še smetano (lahko tudi malo želatine).  To je potem čisto ta pravo mousse, ker da bi se krema tako imenovala mora vsebovati stepene beljake ( to sem se naučila na tečaju o tortah pod vodstvom Alme Rekić). 

V bazi je ta recept, navedene s tri vrste moussa - iz

temne, mlečne in bele čokolade. 

https://www.kulinarika.net/recepti/21313/sladice/tribarv

 

lp

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti