Nigellina božična torta

tema je zaklenjena

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

tema odprta - 7. dec 2009 14:09 | ogledi: 6.455 | odgovori: 8

Je mogoče kdo včeraj(06.12.) gledal Nigello....pripravljala je božični meni....za sladico je spekla

božansko torto...no, vsaj meni se zdi, da mora biti zelo dobra....pa ne najdem recepta niti na njeni strani.....

Ali si ga je mogoče kdo zapisal ?

Andreia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. dec 2009 14:23

Lansko leto sem v dar dobila njeno božično kuharico. Kakšna torta pa je bila? Mogoče je v tej knjigi. fresh

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

7. dec 2009 14:41

Sem gledala, pa si žal nisem zapomnila postopka in sestavin v celoti... Pravzaprav ni bila torta, ampak božični sadni kolač. Vem, da je v kozici segrela rozine in še neko suho sadje, bile so še narezane suhe slive, rjavi sladkor z melaso - potem mi pa malo zmanjka Zapomnila sem si, da naj bi ta postopek segrevanja nadomestil tedne namakanja. Vem še, da je kasneje v to zamešala moko in sodo (pa verjetno še kaj) in da je zadevo pekla 2 uri na majhni temperaturi. Okrasila jo je s s čokolado oblitimi kavnimi zrni, zvezdicami in zlatim prahom. Uh, nisem veliko pomagala, ampak mogoče se bo po tem lažje našlo v knjigi. Issi

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

8. dec 2009 10:36

Sem bolj slaba v angleščini, bi mi, PROSIM, katera hotela prevesti ta recept. Tudi jaz bi ga poiskusila napravit. En meglen pozdrav iz Pomurja. Talija

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

8. dec 2009 14:15

Talija, ko ga prevedem, pošljem še tebi (te dni mi ne bo uspelo). Andreia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti